Çankırı'da kaçakçılık operasyonu

Çankırı'da kaçakçılık operasyonu

Türkiye genelince eş zamanlı olarak kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışı ve terör örgütünün finans kaynağının engellenmesi ile devletin vergi kaybının önlenmesine ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin önlenmesine yönelik operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyon kapsamda 13 Ağustos günü Çankırı genelinde tütün ve tütün mamulü satan iş yerlerinin denetlenmesi sonucunda; H. Ticaret isimli iş yeri hakkında, 5607 Sayılı 'Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu' kapsamında üzerinde Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurumu'na ait herhangi bir bandrol, pul, hologram ibareleri bulunmayan 236 adet içi tütünle doldurulmuş satışa hazır vaziyette makarona mahkeme kararına istinaden el konulmuş olup, iş yeri sahibi hakkında adli işlem başlatıldı.

4733 Sayılı 'Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Denetlenmesine Dair Kanun' kapsamında ise, 3.586 gr şeffaf poşet içerisinde ağzı açık vaziyette kıyılmış tütün tespit edildi. Söz konusu ürünlerin mülkiyetin kamuya geçirilmesi işlemleri için gerekli idari işlem başlatıldı. 

Ö. Ticaret isimli iş yeri hakkında, 4733 Sayılı 'Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Denetlenmesine Dair Kanun' kapsamında ise 4.945 gr kıyılmış açık tütün tespit edildi. Söz konusu ürünlerin mülkiyetin kamuya geçirilmesi işlemleri için gerekli idari işlemler başlatıldı. 
 

AK Parti'de adayların açıklanacağı tarih belli oldu AK Parti'de adayların açıklanacağı tarih belli oldu

Bursa Ayasofya Orhan Cami'nin cam kapısındaki motifler ile yazılar söküldü Bursa Ayasofya Orhan Cami'nin cam kapısındaki motifler ile yazılar söküldü

Bursa'da iş yerindeki kuzusunu kurtların parçaladığını iddia etti Bursa'da iş yerindeki kuzusunu kurtların parçaladığını iddia etti

Lisedeki rezalete tepki yağıyor! Öğretmen 23 kıza... Lisedeki rezalete tepki yağıyor! Öğretmen 23 kıza...

Motorinde indirim tarihi belli oldu Motorinde indirim tarihi belli oldu

Kocası tarafından öldürülen ebe için tören düzenlendi Kocası tarafından öldürülen ebe için tören düzenlendi

ABD'de malikanede facia! ABD'de malikanede facia!

Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara adayları belli oldu Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara adayları belli oldu

O ilimizde korkutan görüntü! Bir anda ortaya çıktı O ilimizde korkutan görüntü! Bir anda ortaya çıktı

3 kardeş dehşet saçtı! Cezaevine böyle gitti 3 kardeş dehşet saçtı! Cezaevine böyle gitti