Çankaya Köşkü'nün akibeti ne olacak?

Çankaya Köşkü'nün akibeti ne olacak?

Başbakanlık kalktığı için, Türkiye'nin 90 yılına tanıklık eden Çankaya Köşkü ile eski Başbakanlık Binası'nın yeni dönemde kim ya da kimlere ev sahipliği yapacağı merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanlığının 2015'te Külliye'ye geçmesinin ardından Başbakanlık'a hizmet veriyordu. Çankaya Köşkü'nün bundan sonra ne amaçla kullanılacağı henüz netleşmezken kulislerde yeni cumhurbaşkanı yardımcısı için kullanılabileceği ya da bazı özel törenlere ev sahipliği yapabileceği konuşuluyor.

BAŞKAN ERDOĞAN SİNYAL VERMİŞTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda bir başkan yardımcısı olarak atadık, ama ileride bir ikinci başkan yardımcısı atama durumum da olabilir. Bir mesafe alalım, nerede bir aksama oluyor olmuyor bakarız. İleride durumu değerlendirir, gerekli görürsek gerekli adımı atarız" diyerek ikinci bir yardımcısı için işaret vermişti.

BAŞBAKANLIK MERKEZ BİNA

Merak edilen diğer bir yapı ise 1930'lu yıllarda inşa edilen Kızılay'daki eski Başbakanlık merkez binası. Binanın Ankara Valiliği için tahsis edilebileceği konuşuluyor. Diğer taraftan yeni dönemde milletvekili sayısının 600'e çıkmasıyla Meclis'te yaşanan yer sıkıntısının bura ile çözülmesi de gündemde. Hatta TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın bu binayı Meclis çalışmaları için istediği de gündeme geldi. Özellikle Meclis'teki bazı idari bölümlerin buraya taşınması ve Meclis personeli için tahsis edilmesi bekleniyor.

BAKANLIK BİNALARINA DÜZENLEME

Yeni düzenlemeyle birlikte 8 bakanlık birleştirilerek 4 yeni bakanlık oluşturulurken; 2 bakanlığın ise ismi değiştirildi. Yeni bakanlar birleştirilen 2 bakanlıktan birini çalışma ofisi olarak kullanırken diğerleri bakanlıkların teşkilatlarına tahsis edilecek. 

İnce: İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım İnce: İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım

Dehşet! Bir kişi önüne geleni bıçakladı: 11 yaralı Dehşet! Bir kişi önüne geleni bıçakladı: 11 yaralı

Savcı babanın isyanı: Saldırganın tutuklanması için kızım illa tecavüze mi uğramalıydı Savcı babanın isyanı: Saldırganın tutuklanması için kızım illa tecavüze mi uğramalıydı

Avrupa'da füze alarmı Avrupa'da füze alarmı

CIA Başkanı Gina Haspel Türkiye'ye geliyor CIA Başkanı Gina Haspel Türkiye'ye geliyor

Üniversite öğrencisi canına kıydı Üniversite öğrencisi canına kıydı

Danimarka da Suudi Arabistan ziyaretlerini askıya aldı Danimarka da Suudi Arabistan ziyaretlerini askıya aldı

AK Parti grup toplantısında İngilizce ve Arapça yayın olacak AK Parti grup toplantısında İngilizce ve Arapça yayın olacak

Erdoğan'dan ekonomistlere: Enflasyon olayını düşük faiz aşağı çekecektir Erdoğan'dan ekonomistlere: Enflasyon olayını düşük faiz aşağı çekecektir

Trump'tan çok çarpıcı 'Kaşıkçı' yorumu Trump'tan çok çarpıcı 'Kaşıkçı' yorumu

Astsubay kazada hayatını kaybetti Astsubay kazada hayatını kaybetti

Bursa'da küçük çocuk aracın altında kaldı Bursa'da küçük çocuk aracın altında kaldı

Cemal Kaşıkçı cinayetinde şok görüntüler! Cemal Kaşıkçı cinayetinde şok görüntüler!

Enes Batur tepki çeken videodan sonra özür diledi Enes Batur tepki çeken videodan sonra özür diledi

Hakkari'den acı haber: 1 şehit Hakkari'den acı haber: 1 şehit

Sözcü Kalın'dan önemli açıklamalar Sözcü Kalın'dan önemli açıklamalar