Çaldıkları montları yere serip seçmece yaptılar

Çaldıkları montları yere serip seçmece yaptılar

İstanbul Feriköy'de çaldıkları montları sokağa sererek seçim yapan hırsızların rahatlığı "bu kadarına da pes" dedirtti.

Hırsızlık olayı, önceki gün saat 05.30 sıralarında Şişli Feriköy'deki bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, esnafın ve vatandaşların korkulu rüyası haline gelen ve neredeyse semtte soyulmadık yer bırakmayan organize hırsızlık çetesi, bu kez bir binanın giriş katındaki daireyi gözüne kestirdi. Gece saatlerinde binanın önüne gelen çete üyeleri sokakta dakikalarca keşif yaptı. Ardından hırsızlar, sokakta girecekleri dairenin önünde önce sigara içti. Daha sonra harekete geçen hırsızlar, dairenin camını bir süre zorlayarak içeriye girdi. İçeriden 2 son model cep telefonu ve birçok pahalı mont çalan hırsızlar ardından evden çıktı.

Yaklaşık 20 dakika boyunca hırsızlık yapan ve çaldıkları montları sokağa sererek seçim yapan çetenin rahatlığı "bu kadarına da pes" dedirtti. Hırsızlar olayın ardından kayıplara karışırken hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

ÇALDIKLARI MONTLARI YERE SERİP SEÇİM YAPTILAR

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, sokakta dolaşan hırsızlar girecekleri evin önünde sigara içiyor. Hırsızlardan biri ardından dairenin camına tırmanarak camını açmaya çalışırken, diğer hırsızlar da gözcülük yapıyor. Bir süre sonra camı açan hırsız, içeride güvenlik kamerasını fark ediyor. Yüzleri net bir şekilde kamerada gözüken hırsızlardan biri kısa bir süre sonra kameranın yönünü değiştiriyor. Daireye giren hırsızlar içeride dakikalarca soygun yaptıktan sonra çaldıkları malzemelerle dışarıya çıkıyor. Çaldığı montları evin dışında yere seren hırsızlar, aralarında seçim yaptıktan sonra bazı montları alarak uzaklaşıyor.

"YÜZLERİ NET BİR ŞEKİLDE GÖZÜKÜYOR"

Hırsızlar girdiği esnada akrabalarıyla birlikte evde uyuyan Arif A., "Gece saatlerinde 3 şahıs camdan içeriye giriyor. Önce kamerayı ters yöne çeviriyorlar. Sonra salondaki 2 adet cep telefonunu sonra da montları ve çeşitli eşyaları çalıyorlar. Çevirdikleri kameramızı bir aracın altına atmışlar. O kameradan da şahısların yüzüne ulaştık. Yüzleri net bir şekilde gözüküyor. Kapılar kapalıydı o yüzden herhangi bir şey duymadık. Zaten gayet profesyonel çalışmışlar, herhangi ses çıkartmadıkları gibi konuşmuyorlar. Baya da tecrübeliler. Bir aletle camı açıyorlar, sonra etrafta dolaşıyorlar. Kimsenin gelip gitmediğini fark ettikten sonra hemen hızlıca gözcülerini ayarlayıp camdan içeriye tırmanıp giriyorlar" dedi.

"BU ÇETE SEMTTE GİRİLMEDİK YER BIRAKMAMIŞ"

Arif A., "Evden çıktıktan sonra çaldıkları montları yere koyup işimize yarar mı diye tek tek seçiyorlar. 15-20 dakika oyalanıyorlar baya rahatlar, hatta biri girmeden önce sigara içiyor. Tüm bunlar İstanbul'un göbeği olan Şişli ilçesinde gerçekleşiyor. Çevredeki esnafların söylediklerine gören bu çete semtte girilmedik yer bırakmamış. Planlı ve programlı bir şekilde işliyor. O esnada hırsızlarla karşı karşıya gelseydik tabi hoş şeyler olmazdı" diye konuştu.

Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Danimarka da Suudi Arabistan ziyaretlerini askıya aldı Danimarka da Suudi Arabistan ziyaretlerini askıya aldı

Erdoğan'dan ekonomistlere: Enflasyon olayını düşük faiz aşağı çekecektir Erdoğan'dan ekonomistlere: Enflasyon olayını düşük faiz aşağı çekecektir

Trump'tan çok çarpıcı 'Kaşıkçı' yorumu Trump'tan çok çarpıcı 'Kaşıkçı' yorumu

İstanbul'da bir kişi önüne geleni bıçakladı İstanbul'da bir kişi önüne geleni bıçakladı

Astsubay kazada hayatını kaybetti Astsubay kazada hayatını kaybetti

Bursa'da küçük çocuk aracın altında kaldı Bursa'da küçük çocuk aracın altında kaldı

Cemal Kaşıkçı cinayetinde şok görüntüler! Cemal Kaşıkçı cinayetinde şok görüntüler!

Enes Batur tepki çeken videodan sonra özür diledi Enes Batur tepki çeken videodan sonra özür diledi

Hakkari'den acı haber: 1 şehit Hakkari'den acı haber: 1 şehit

Sözcü Kalın'dan önemli açıklamalar Sözcü Kalın'dan önemli açıklamalar

Elektronik aletler elinizde patlayabilir Elektronik aletler elinizde patlayabilir

''Brezilya'dan getirilen besilik hayvanların Türkiye'ye girişlerine izin verilmedi'' "Brezilya'dan getirilen besilik hayvanların Türkiye'ye girişlerine izin verilmedi"

Nurettin Yıldız'dan skandal açıklama! 'Kadınlar dayak yiyorsa şükretsinler' Nurettin Yıldız'dan skandal açıklama! 'Kadınlar dayak yiyorsa şükretsinler'

Kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı Kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı

Bursa'da 7 ayrı suçtan aranan kişi yakalandı Bursa'da 7 ayrı suçtan aranan kişi yakalandı

Başkonsolosluğun sır otomobili bulundu Başkonsolosluğun sır otomobili bulundu