Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 'Bursa aşure gibi'

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 'Bursa aşure gibi'

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini belirterek, kentin farklı noktalarındaki aşure ikramlarıyla birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Her Muharrem Ayı'nda düzenlenen aşure dağıtım geleneğini kentin farklı noktalarında sürdüren Büyükşehir Belediyesi, toplumun tüm kesimlerini aşure kazanları etrafında buluşturmaya devam ediyor.

Bursaray Osmangazi İstasyonu önüne kurulan stantlarda da vatandaşlara aşure dağıtılırken, standı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş kendi elleri ile vatandaşlara aşure ikram etti.

Bursa aşure gibi

Büyükşehir Belediyesi olarak kentin 11 farklı noktasında 50 bin kişiye aşure dağıtılacağını ifade eden Başkan Aktaş, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönem yaşandığını kaydetti. Nüfus yapısı itibariyle Bursa'yı aşureye benzeten Başkan Aktaş, "Doğudan batıdan, kuzeyden güneyden, Balkanlardan Kafkaslardan, farklı yörelerden göçüp gelen insanların oluşturduğu bir şehir Bursa. Bursa aynı bir aşure tadında. Aşurede de farklı farklı bitkiler, meyveler var ama neticesinde güzel bir tatlı ortaya çıkıyor. İçinde bu var, içinde şu var demeden herkes o lezzetten alıyor. Farklı yörelerden göçüp gelen insanların oluşturduğu bu şehir, gerçekten ticarette, sanayide, turizmde, kültürde, sanatta ciddi güzelliklere imza atıyor. Bu aşure sofralarında dostluğumuzu, kardeşlerimizi pekiştiriyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarının bu ikramlarında birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Görükle'deki bina bir an önce yıkılmalı Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Görükle'deki bina bir an önce yıkılmalı

'Kesik baş cinayeti' sanığı hakim karşısına çıktı 'Kesik baş cinayeti' sanığı hakim karşısına çıktı

'28 kuruştan fazla indirim pompaya yansıyacak' '28 kuruştan fazla indirim pompaya yansıyacak'

Bursa'da kazada can veren kadın son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da kazada can veren kadın son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da şoförünün babasından 'Ponzi Arzu'ya, dolandırıcılık suçlaması Bursa'da şoförünün babasından 'Ponzi Arzu'ya, dolandırıcılık suçlaması

Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı

Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye büyük ceza! Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye büyük ceza!

''Senin havan kime'' deyip bu hale getirdi "Senin havan kime" deyip bu hale getirdi

Benzin dolu bidonla kendisini araca kilitledi! Benzin dolu bidonla kendisini araca kilitledi!

Ölen hastanın yakınları olay çıkardı Ölen hastanın yakınları olay çıkardı

Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor

Sakallı ve takkeli bakkaldan iğrenç taciz! Sakallı ve takkeli bakkaldan iğrenç taciz!

Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları tehlikeli boyutlara ulaştı Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları tehlikeli boyutlara ulaştı

Boşandığı eşinin şikayeti eski futbolcuyu yaktı! Boşandığı eşinin şikayeti eski futbolcuyu yaktı!

Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos hayalini açıkladı Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos hayalini açıkladı

Bursa'da 300 yıllık Osmanlı pipoları bulundu Bursa'da 300 yıllık Osmanlı pipoları bulundu