Bursaspor'un transfer gelirleri yükseldi!

Bursaspor'un transfer gelirleri yükseldi!

Geçtiğimiz sezon kiralıklar dışında takımdan ayrılan 8 oyuncudan gelir sağlayamayan Bursaspor, bu sezon sattığı 4 oyuncusundan 4 milyon 670 bin Euro gelir elde etti. Özellikle gelir getiren oyuncuların geçtiğimiz sezon kadroya dahil oluşu ise dikkat çekti.

Mali yapıyı düzeltmek için çaba gösteren Bursaspor yönetimi, transferlerden elde ettiği gelir ile bu sezon nefes alıyor. Geçtiğimiz sezon 8 oyuncu bonservisleriyle birlikte takımdan ayrılırken, bu oyuncuların ayrılığından yeşil beyazlı kulübün kasasına para girmemişti. Ancak bu sezona gelindiğinde transferden şimdilik elde edilen 4 milyon 670 bin Euro'luk gelir göze çarpıyor. Yeşil beyazlılar, geçtiğimiz sezonda ligi her ne kadar dilediği basamakta noktalayamasa da bazı oyuncuların bireysel performanslarıyla öne çıkması, yönetime de gelir kapısı açarken, Bursaspor söz konusu geliri sattığı 4 oyuncudan elde etti. Aynı zamanda Mehmet Zeki Çelik'in Lille'e transfer olmasıyla bonservis bedelinin yarısına sahip olan yeşil beyazlı kulüp, böylelikle gelirini daha da artırdı.

KENDİLERİNİ İSPATLADILAR

Bursaspor, bu sezon sattığı oyuncuların geçtiğimiz sezon kadroya dahil edilen futbolcular olması ise dikkat çekti. Wililam Troost-Ekong, Titi ve Dzon Delarge sezon başında, John Bostock ise devre arasında takıma katılırken, bu oyuncuların transferinden yeşil beyazlılar yalnızca Delarge dışında kar sağladı. Udinese'ye 3.3 milyon Euro'ya giden Ekong'tan 2.3 milyon Euro, Toulouse'a 700 bin Euro'ya giden Bostock'tan 525 bin Euro ve Göztepe'ye giden Titi'den de bonservisiyle geldiğinden 500 bin Euro gelir elde eden Bursaspor, sadece Qarabağ Ağdam'a 170 bin Euro'ya giden Delarge'dan 230 bin Euro zarar etti. Yeşil beyazlılar böylelikle geçtiğimiz sezon 8 oyuncudan gelir elde edemezken, bu sezon şimdilik 4 oyuncudan elde ettiği bu gelirlerle mali açıdan bir nebze rahatladı.

Mesut Demir; <br /> Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi... Mesut Demir;
Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi...

Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

Bursada Bugün yeni yayın dönemi başlıyor Bursada Bugün yeni yayın dönemi başlıyor

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

Sıfır araçlar ne kadar ucuzlayacak? Otomobilde 3.450 liralık ÖTV indirimi Sıfır araçlar ne kadar ucuzlayacak? Otomobilde 3.450 liralık ÖTV indirimi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak?  (24 Eylül 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Eylül 2018 Pazartesi)

''Kocam yok evde tekim bana gel'' mesajı cinayetle bitti! "Kocam yok evde tekim bana gel" mesajı cinayetle bitti!

Elleri ve ayakları birden karardı! Elleri ve ayakları birden karardı!

Fabrikada yangın çıktı! Çok sayıda ekip sevk edildi Fabrikada yangın çıktı! Çok sayıda ekip sevk edildi

530 dolarlık eskitilmiş ayakkabı sosyal medyayı salladı 530 dolarlık eskitilmiş ayakkabı sosyal medyayı salladı

İlginç görüntü! İntihar girişimi şova döndü İlginç görüntü! İntihar girişimi şova döndü

Bakanlık uyardı! Kırmızı etiketlilere binmeyin... Bakanlık uyardı! Kırmızı etiketlilere binmeyin...

IQ'nuzu uykunuz belirliyor! IQ'nuzu uykunuz belirliyor!

PKK'lı 5 teröristin kimlikleri ortaya çıktı! PKK'lı 5 teröristin kimlikleri ortaya çıktı!

YEP'te otomatik BES zorunlu hale geliyor YEP'te otomatik BES zorunlu hale geliyor

Gizli tanık: 'Ulaş'ı döverken radyonun sesini açtılar' Gizli tanık: 'Ulaş'ı döverken radyonun sesini açtılar'

İstanbul'da FETÖ operasyonu! 21 kişiye gözaltı İstanbul'da FETÖ operasyonu! 21 kişiye gözaltı

Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz evlendi Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz evlendi