Bursaspor'un transfer gelirleri yükseldi!

Bursaspor'un transfer gelirleri yükseldi!

Geçtiğimiz sezon kiralıklar dışında takımdan ayrılan 8 oyuncudan gelir sağlayamayan Bursaspor, bu sezon sattığı 4 oyuncusundan 4 milyon 670 bin Euro gelir elde etti. Özellikle gelir getiren oyuncuların geçtiğimiz sezon kadroya dahil oluşu ise dikkat çekti.

Mali yapıyı düzeltmek için çaba gösteren Bursaspor yönetimi, transferlerden elde ettiği gelir ile bu sezon nefes alıyor. Geçtiğimiz sezon 8 oyuncu bonservisleriyle birlikte takımdan ayrılırken, bu oyuncuların ayrılığından yeşil beyazlı kulübün kasasına para girmemişti. Ancak bu sezona gelindiğinde transferden şimdilik elde edilen 4 milyon 670 bin Euro'luk gelir göze çarpıyor. Yeşil beyazlılar, geçtiğimiz sezonda ligi her ne kadar dilediği basamakta noktalayamasa da bazı oyuncuların bireysel performanslarıyla öne çıkması, yönetime de gelir kapısı açarken, Bursaspor söz konusu geliri sattığı 4 oyuncudan elde etti. Aynı zamanda Mehmet Zeki Çelik'in Lille'e transfer olmasıyla bonservis bedelinin yarısına sahip olan yeşil beyazlı kulüp, böylelikle gelirini daha da artırdı.

KENDİLERİNİ İSPATLADILAR

Bursaspor, bu sezon sattığı oyuncuların geçtiğimiz sezon kadroya dahil edilen futbolcular olması ise dikkat çekti. Wililam Troost-Ekong, Titi ve Dzon Delarge sezon başında, John Bostock ise devre arasında takıma katılırken, bu oyuncuların transferinden yeşil beyazlılar yalnızca Delarge dışında kar sağladı. Udinese'ye 3.3 milyon Euro'ya giden Ekong'tan 2.3 milyon Euro, Toulouse'a 700 bin Euro'ya giden Bostock'tan 525 bin Euro ve Göztepe'ye giden Titi'den de bonservisiyle geldiğinden 500 bin Euro gelir elde eden Bursaspor, sadece Qarabağ Ağdam'a 170 bin Euro'ya giden Delarge'dan 230 bin Euro zarar etti. Yeşil beyazlılar böylelikle geçtiğimiz sezon 8 oyuncudan gelir elde edemezken, bu sezon şimdilik 4 oyuncudan elde ettiği bu gelirlerle mali açıdan bir nebze rahatladı.

İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı

Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe! Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe!

İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm

Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu

İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı! İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı!

Ve ilk kafile sınıra ulaştı! Ve ilk kafile sınıra ulaştı!

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı