Bursalılar aksiyona doyacak

Bursalılar aksiyona doyacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Doğa Turizmi ve Doğa Sporları günleri 28 Eylül'de Hüdavendigar Parkında gerçekleşecek etkinlik 3 gün sürecek. Organizasyonda 17'den fazla spor dalı etkinliği olacak.

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğa Turizmi ve Doğa Sporları günleri 28 Eylül'de Hüdavendigar Kent Parkında gerçekleşecek. 3 gün sürecek olan etkinlikte dağcılık, bisiklet, kano, rafting, spor tırmanış, mağaracılık, su sporları, yelkencilik, dalış, izcilik, kayak ve snowboard, kamp, karavan, hava sporları, fotoğrafçılık, satranç ve atletizm gibi bir çok spor dalı yer alacak.

 Konu ile alakalı basın açıklaması yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bu yıl biraz formatımızı değiştirdik. Bursalılara dolu dolu 3 gün hazırladık. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günlerinde istiyoruz ki hem Bursamızı tanıtalım hem de şehrimizin sporcularına sağladığı imkanları gözler önüne serelim" dedi.

Logoda özel bir bitkiye yer verildi

Etkinlik için yapılan logo çalışmasında çok özel bir bitkiye yer verildiğinin altını çizen Başkan Aktaş, "Program için hazırladığımız logo tasarımı için bir bitki türüne yer verdik. Malumunuz Uludağ aynı zamanda bir bitkisel çeşitlilik merkezidir. Sadece ülkemizde yetişen 171 endemik bitki türünün 33'ü Uludağ'da bulunmaktadır. Logomuzda kullandığımız bitkinin adı Göksığır kuyruğudur. Bu bitki Gürsu ilçemizin çok dar bir alanın yayılış göstermektedir. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan bitkiler arasındadır. Biz burada buna da dikkat çekmek istedik" ifadelerini kullandı.

Birçok spor dalı Bursalıları Bekliyor

 28 Eylül saat 15:00'da açılacak olan organizasyonun,  Hüdavendigar Kent Parkında Bursalılar ile buluşacağını ifade eden Başkan Aktaş, "Türkiye'nin en büyük etkinliği olacaktır. Programda dağcılık, bisiklet, kano, rafting, spor tırmanış, mağaracılık, su sporları, yelkencilik, dalış, izcilik, kayak ve snowboard, kamp, karavan, hava sporları, fotoğrafçılık, satranç ve atletizm gibi bir çok branşta etkinlikler yapılacaktır. Organizasyonda vatandaşların da kullanabileceği tırmanma duvarımız da olacak. Tırmanış duvarının 550 metrekare yüzey alanı, 5 tırmanış yüzeyine sahip olup aynı anda 10 kişi tırmanabilir. Çocukların daha rahat tırmanabilmeleri için otomatik inme sistemi kurulmuştur. Tırmanma sporuna meraklı olan tüm Bursalıları tırmanma duvarına davet ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Bursa'da saç tıraşı olurken, silahlı saldırıya uğradılar Bursa'da saç tıraşı olurken, silahlı saldırıya uğradılar

Bursa'da ayakkabısındaki uyuşturucu ayağına batınca yakayı ele verdi Bursa'da ayakkabısındaki uyuşturucu ayağına batınca yakayı ele verdi

Bursa Hayvanat Bahçesi'ndeki lemur ailesine 8 yeni üye Bursa Hayvanat Bahçesi'ndeki lemur ailesine 8 yeni üye

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Nisan 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Nisan 2019 Cumartesi)

Öğretmenin aracını çizen 3 öğrenciye 1'er yıl hapis Öğretmenin aracını çizen 3 öğrenciye 1'er yıl hapis

Eşi, baldızı ve kayınbiraderini öldüren şüpheliyi Özel Harekat yakaladı Eşi, baldızı ve kayınbiraderini öldüren şüpheliyi Özel Harekat yakaladı

Türkiye'de 362 bin kilogram ilaç çöpe atılıyor! Türkiye'de 362 bin kilogram ilaç çöpe atılıyor!

Otobüsün altındaki gizli bölmeye giren genç donarak öldü Otobüsün altındaki gizli bölmeye giren genç donarak öldü

Seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yandı Seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yandı

Eşi vefat eden kadına iki ayda bir 550 lira Eşi vefat eden kadına iki ayda bir 550 lira

Haliç'te kafe olarak kullanılan 2 teknede yangın Haliç'te kafe olarak kullanılan 2 teknede yangın

Yatağa zincirle bağladılar! Korkunç...
Yatağa zincirle bağladılar! Korkunç...

Erken emekli olabilirsiniz! Erken emekli olabilirsiniz!

Hatay'da korkunç kaza! 2 ölü, 1 yaralı Hatay'da korkunç kaza! 2 ölü, 1 yaralı

Irak sınırından kahreden haber! Şehitlerimiz ve yaralı askerlerimiz var Irak sınırından kahreden haber! Şehitlerimiz ve yaralı askerlerimiz var

Türk-Yunan kara sularında sıcak dakikalar Türk-Yunan kara sularında sıcak dakikalar

TIR'ın dorsesinin altında kalan bisikletli öldü TIR'ın dorsesinin altında kalan bisikletli öldü