Bursalılar aksiyona doyacak

Bursalılar aksiyona doyacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Doğa Turizmi ve Doğa Sporları günleri 28 Eylül'de Hüdavendigar Parkında gerçekleşecek etkinlik 3 gün sürecek. Organizasyonda 17'den fazla spor dalı etkinliği olacak.

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğa Turizmi ve Doğa Sporları günleri 28 Eylül'de Hüdavendigar Kent Parkında gerçekleşecek. 3 gün sürecek olan etkinlikte dağcılık, bisiklet, kano, rafting, spor tırmanış, mağaracılık, su sporları, yelkencilik, dalış, izcilik, kayak ve snowboard, kamp, karavan, hava sporları, fotoğrafçılık, satranç ve atletizm gibi bir çok spor dalı yer alacak.

 Konu ile alakalı basın açıklaması yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bu yıl biraz formatımızı değiştirdik. Bursalılara dolu dolu 3 gün hazırladık. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günlerinde istiyoruz ki hem Bursamızı tanıtalım hem de şehrimizin sporcularına sağladığı imkanları gözler önüne serelim" dedi.

Logoda özel bir bitkiye yer verildi

Etkinlik için yapılan logo çalışmasında çok özel bir bitkiye yer verildiğinin altını çizen Başkan Aktaş, "Program için hazırladığımız logo tasarımı için bir bitki türüne yer verdik. Malumunuz Uludağ aynı zamanda bir bitkisel çeşitlilik merkezidir. Sadece ülkemizde yetişen 171 endemik bitki türünün 33'ü Uludağ'da bulunmaktadır. Logomuzda kullandığımız bitkinin adı Göksığır kuyruğudur. Bu bitki Gürsu ilçemizin çok dar bir alanın yayılış göstermektedir. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan bitkiler arasındadır. Biz burada buna da dikkat çekmek istedik" ifadelerini kullandı.

Birçok spor dalı Bursalıları Bekliyor

 28 Eylül saat 15:00'da açılacak olan organizasyonun,  Hüdavendigar Kent Parkında Bursalılar ile buluşacağını ifade eden Başkan Aktaş, "Türkiye'nin en büyük etkinliği olacaktır. Programda dağcılık, bisiklet, kano, rafting, spor tırmanış, mağaracılık, su sporları, yelkencilik, dalış, izcilik, kayak ve snowboard, kamp, karavan, hava sporları, fotoğrafçılık, satranç ve atletizm gibi bir çok branşta etkinlikler yapılacaktır. Organizasyonda vatandaşların da kullanabileceği tırmanma duvarımız da olacak. Tırmanış duvarının 550 metrekare yüzey alanı, 5 tırmanış yüzeyine sahip olup aynı anda 10 kişi tırmanabilir. Çocukların daha rahat tırmanabilmeleri için otomatik inme sistemi kurulmuştur. Tırmanma sporuna meraklı olan tüm Bursalıları tırmanma duvarına davet ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Erdoğan: Seviyeyi düşürmeden yalanlarını ifşa etmeliyiz Erdoğan: Seviyeyi düşürmeden yalanlarını ifşa etmeliyiz

Güvensiz ürünler piyasadan toplatılıyor Güvensiz ürünler piyasadan toplatılıyor

Bursa'da okullara dadanan hırsızlar yakalandı Bursa'da okullara dadanan hırsızlar yakalandı

Bursa'da kaymakamlıkta yangın paniği Bursa'da kaymakamlıkta yangın paniği

Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti

Korkunç olay! Çırılçıplak yürümeye zorlayıp... Korkunç olay! Çırılçıplak yürümeye zorlayıp...

Yeni görüntüler ortaya çıktı! Cemal Kaşıkçı ölüme böyle gitmiş Yeni görüntüler ortaya çıktı! Cemal Kaşıkçı ölüme böyle gitmiş

Bursa kurtarmak için seferber olmuştu! İyi haber geldi... Bursa kurtarmak için seferber olmuştu! İyi haber geldi...

MHP lideri Bahçeli'den af tartışması açıklaması MHP lideri Bahçeli'den af tartışması açıklaması

Dudağına japon yapıştırıcısı sürüp sevgilisiyle öpüştü Dudağına japon yapıştırıcısı sürüp sevgilisiyle öpüştü

Bursa'daki fuarda sergilenecek mermerler yaklaşık bin 300 tırla taşındı Bursa'daki fuarda sergilenecek mermerler yaklaşık bin 300 tırla taşındı

Kılıçdaroğlu Emek Çalıştayı'nda konuştu Kılıçdaroğlu Emek Çalıştayı'nda konuştu

Bursalı tekstil firması 1000 kişiyi işe alacak Bursalı tekstil firması 1000 kişiyi işe alacak

Mesut Demir; <br /> Bursa polisi alarmda! Vatandaş duacı... Mesut Demir;
Bursa polisi alarmda! Vatandaş duacı...

Bursa Ayvalı Deresi, yaydığı kötü kokuyla lüks semtin havasını bozdu Bursa Ayvalı Deresi, yaydığı kötü kokuyla lüks semtin havasını bozdu

Aysın Komitgan; <br /> Başkan Bozbey ne dedi? Başkan Türkyılmaz ne yanıt verdi? Aysın Komitgan;
Başkan Bozbey ne dedi? Başkan Türkyılmaz ne yanıt verdi?

Bursa'da vatandaşlar yerli kömüre yöneldi Bursa'da vatandaşlar yerli kömüre yöneldi