Bursalı sporcular göz doldurdu

Bursalı sporcular göz doldurdu

Sırbistan'da düzenlenen 17 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası'nda milli takım formasıyla Türkiye'yi temsil eden Osmangazi Belediyespor Badminton Takımı, kazandığı başarılarla göz doldurdu.

17 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası Sırbistan'ın Novi Sad kentinde düzenlendi. 4 gün boyunca kıyasıya mücadeleye sahne olan şampiyonaya Türkiye'nin yanı sıra Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya ve Romanya'dan toplam 53 sporcu katıldı. Milli Takım adına mücadele eden Osmangazi Belediyespor'un başarılı badmintoncuları, şampiyonaya damga vurdu. Ferdi müsabakalarda tek bayanlar kategorisinde raket sallayan Osmangazili Ayça Özgür ikinci, tek erkekler kategorisinde ise Semih Gülmez üçüncü oldu.

Bunun yanı sıra ay-yıldızlı ekip, tüm ülke takımlarını yenerek finale kaldı. Finalde Sırp rakiplerine 3-2 mağlup olan Osmangazili sporcular, takım müsabakalarında ikincilik başarısını elde etti. Böylece 17 Yaş Altı Badminton Milli Takımı 3 altın, 4 gümüş, 3 bronz ve 1 gümüş madalya ile şampiyonadan ayrıldı. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ülkemizi uluslararası şampiyonalarda en iyi şekilde temsil eden Badminton Takımı sporcularını tebrik ederek, "Bu tür müsabakalarda dereceler kazanıp, milli takımımıza katkıda bulunmak bizler için büyük önem arz ediyor. İnşallah sporcularımız başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam edecek" dedi. 

Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı! Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı!

Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler... Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler...

Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı

Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti

'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı 'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı

Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi

Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama

64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi 64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi

Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı! Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı!

Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor! Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor!

Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı