Bursa Uludağ Üniversitesi'nde tanıtım seferberliği

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde tanıtım seferberliği

Öğrenci adayları, hafta sonları da dahil 09.00-16.00 saatleri arasında Görükle Yerleşkesi'ndeki Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde tüm eğitim ve hizmet birimleri hakkında bilgi alıp fikir edinebilecek. 

Uludağ Üniversitesi'nin en eski fakültelerinden biri olan Tıp Fakültesi'nin standı, gerek tanıtım ekibindeki öğrencilerin ve hekimlerinin esprili yaklaşımları gerek gelişmiş eğitim materyalleri sayesinde öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor. 

Eğitim Baş Koordinatörü Doç. Dr. Züleyha Alper, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin ülkemizdeki tıp eğitimi veren devlet kurumları arasında oldukça iddialı olduğunu, ayrıca öğrencilik yapma açısından da avantajlı vaziyette olduğunu söyledi. 

Entegre bir eğitim modeli uyguladıklarını belirten Doç. Dr. Alper, bu sayede öğrencilerin hastayla karşılaşmadan önce hastaya hazırlandıklarını ifade ederek şöyle konuştu: 
"Öğrencilerimiz hastayla karşılaşmadan önce hastaya hazırlanıyor. Entegre eğitim yapıyoruz. Molekülden itibaren tüm insan canlısına kadar ulaştıran bir entegrasyon sistemimiz var. Önce normali öğretip sonrasında problemleri öğrencilere öğretiyoruz. Entegre eğitim modeline geçiş ile birlikte 2016-2017 Eğitim-Öğretim Döneminden itibaren "Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi" (USİM) de açılarak yeni eğitim programlarında yerini almış ve böylece fakültemizin öğrencileri eğitim-öğretim konusunda çok önemli bir şans yakalamışlardır. "Klinik beceri uygulamaları", "siber anatomi", "siber fizyoloji", "bilgisayar ve mikroskop laboratuvarları" ve "multidisipliner teknoloji alanları" gibi serbest çalışmaya yönelik yenilikleri barındıran merkezde 6 adet "standart hasta polikliniği" ve ayrıca beş adet kablosuz ileri teknoloji gerektiren simülatör içeren "simülasyon birimi" oluşturulmuştur. Simülasyon biriminde "acil servis", "hasta gözlem odası", "doğumhane", "ultrasonografi", "eğitim ambulansı" ve "body interact" gibi uygulama alanları ile sayısız hasta/hastalık örneklemi yapabilme kapasitesi yaratılmıştır" 

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin önemli üstünlükleri arasında köklü bir eğitim kadrosunun olmasını, zengin bir kütüphanesinin bulunmasını ve çok büyük bir hastaneye sahip olmasını gösteren Doç. Dr. Züleyha Alper, öğrencilerin tercih yaparken bunları da göz önüne almaları gerektiğini hatırlattı. 

Doç. Dr. Alper, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin eğitimiyle, araştırmalarıyla ve hastanelerindeki sağlık hizmetleriyle referans noktası olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Başarıya çifte burs 

Eğitimdeki avantajlarının yanı sıra Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih eden başarılı öğrenciye iki ayrı burs desteği bulunuyor. YKS sonucunda bu program türünde ilk 1-500'e girenlere 9 ay boyunca 1.500 TL, 501-1000 arasındaki öğrencilere 1.000 TL, 1001-1500 arasındaki öğrencilere 500 TL burs verilecek. İlk 1500'e giren öğrenci olmaması durumunda da en yüksek puanla kayıt yaptıran ilk 5 öğrenciye 9 ay süreyle 500'er TL UÜ Tıp Fakültesi bursu verilecek. 
Ayrıca Bursa'daki özel bir hastane de, BUÜ Tıp Fakültesi'ne kayıt yaptıran en yüksek puanlı 20 öğrenciye aylık 500 TL eğitim desteği verecek. Başarılı öğrenciler, ücretsiz yurt ve yemek imkânlarından da yararlanabiliyor. 

Google, Apple, Facebook, Amazon... Hepsi için harekete geçiyorlar Google, Apple, Facebook, Amazon... Hepsi için harekete geçiyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bitkin halde bulunan yavru vaşak koruma altına alındı Bitkin halde bulunan yavru vaşak koruma altına alındı

Gazi oğlunu, minibüsten indiren şoför: 'Ananı taşıyorum, babanı taşıyorum, bir de seni mi taşıyacağım?' dedi Gazi oğlunu, minibüsten indiren şoför: 'Ananı taşıyorum, babanı taşıyorum, bir de seni mi taşıyacağım?' dedi

Bursada Bugün'den Vali Canbolat'a ziyaret Bursada Bugün'den Vali Canbolat'a ziyaret

Bursa'da polis memurunun eşi, ölü bulundu Bursa'da polis memurunun eşi, ölü bulundu

Cep telefonu siparişi verdi, cinsel ürün gönderildi Cep telefonu siparişi verdi, cinsel ürün gönderildi

Bursa'da sokak ortasında silahla vurup kaçtı Bursa'da sokak ortasında silahla vurup kaçtı

Çanakkale'de 4 büyüklüğünde deprem oldu Çanakkale'de 4 büyüklüğünde deprem oldu

Bursa Uludağ'da kayak pistleri sis sebebiyle boş kaldı Bursa Uludağ'da kayak pistleri sis sebebiyle boş kaldı

Bursa'da hamamdaki zehirlenme faciasında flaş gelişme! Bursa'da hamamdaki zehirlenme faciasında flaş gelişme!

Bursa'da çamaşır makinesinden çıkan yangında ev sahibi hastanelik oldu Bursa'da çamaşır makinesinden çıkan yangında ev sahibi hastanelik oldu

CHP yarın İstanbul, Bursa ve Antalya adaylarını açıklayacak CHP yarın İstanbul, Bursa ve Antalya adaylarını açıklayacak

YHT faciasında ilk ifade: Bana hat değişikliği bilgisi verilmedi YHT faciasında ilk ifade: Bana hat değişikliği bilgisi verilmedi

Paraları gördü, intihardan vazgeçti Paraları gördü, intihardan vazgeçti