Bursa Uludağ OSB ve İMO Bursa Şubesi iş birliği protokolü imzaladı

Bursa Uludağ OSB ve İMO Bursa Şubesi iş birliği protokolü imzaladı

Bursa İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi ve Uludağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında imzalanan işbirliği protokolü ile sanayi yapılarının proje denetimi güvence altına alındı.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak ve Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, Uludağ OSB Yönetim Binasında bir araya geldi. Sanayi yapılarının projelerindeki kaliteyi arttırmak için işbirliği yapan İMO Bursa Şubesi ve Uludağ OSB protokol imzaladı.

İmza töreninde konuşan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, ülke ekonomisinin önemli saç ayağını oluşturan sanayi yapılarının güvenli olması gerektiğini söyleyerek, "Oda olarak teknik bilgi ve birikimimizle her zaman OSB'lerin yanındayız. Sanayi ekonominin can damarı bu nedenle sanayi yapılarının da kalitesine özen gösterilmeli. Olası bir depremde bu yapıların hasar görmesi veya yıkılması ülke ekonomisi ve sanayicimiz için büyük kayıp olacaktır. Buralarda istihdam edilen çalışanların yaralanması veya yaşamını yitirmesi ise hepimiz için acı bir sonuç olacaktır. 1999 Marmara Depremi'nde yaşadığımız acıları ve kayıpları tekrar yaşamamak için önlemler almalıyız. Sanayi yapılarımızın projelerinin teknik bir denetimden geçmesi kaliteyi ve güveni arttıracaktır" dedi.

Başkan Albayrak, 1 Ocak 2019 yılında yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği'nin de uygulamada değişiklikler getireceğine dikkat çekerek, OSB'lerin teknik desteğe ihtiyaç duyacaklarını hatırlattı.    

Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın da, imzalanan protokolle bölgedeki yapıların proje aşamasında teknik bir denetimden geçmiş olacağını belirterek, "Sanayi yapılarımızı ve sanayicilerimizi korumak için bu protokolü imzalıyoruz. İMO Bursa Şubesi'nin teknik denetiminin yapılarımızın güvenliğini arttıracağına inanıyoruz" diye konuştu.

Protokol törenine, Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Çınar, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Dağdelen, Korhan Başaralı katıldı.

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri

Uyuşturucu etkisindeki genç yolda yürüyen 4 kişiyi bıçakladı Uyuşturucu etkisindeki genç yolda yürüyen 4 kişiyi bıçakladı

Bursa'da mübaşire kafa atan sanık: Pişmanım Bursa'da mübaşire kafa atan sanık: Pişmanım

Bursa'da 74 yaşındaki kadın için ekipler seferber oldu Bursa'da 74 yaşındaki kadın için ekipler seferber oldu

Hababam'ın ünlü oyuncusuna hüzünlü veda Hababam'ın ünlü oyuncusuna hüzünlü veda

Bursa'nın dağ ilçeleri beyaza büründü Bursa'nın dağ ilçeleri beyaza büründü

Bursa'da iş kazasında hayatını kaybeden Ulu'ya veda Bursa'da iş kazasında hayatını kaybeden Ulu'ya veda

Bursa'da 19 madencinin öldüğü facianın davası Yargıtay'da Bursa'da 19 madencinin öldüğü facianın davası Yargıtay'da

3 yaşındaki Atakan yangında hayatını kaybetti 3 yaşındaki Atakan yangında hayatını kaybetti

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 2019'a 'Osmangazi Meydanı' damgasını vuracak Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 2019'a 'Osmangazi Meydanı' damgasını vuracak

Turist şikayetinden vazgeçti, taksici tahliye edildi Turist şikayetinden vazgeçti, taksici tahliye edildi

Emrah Serbes'in cezası onandı Emrah Serbes'in cezası onandı