Bursa Osmangazi kurban bayramına hazır

Bursa Osmangazi kurban bayramına hazır

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını rahat ve hijyenik ortamda kesebilmesi için 21 farklı noktada kurban kesim yeri oluşturdu.

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirebilmeleri için her türlü tedbiri aldı. İlçenin 21 farklı noktasındaki kapalı ve açık pazar alanları kurban kesim yerleri olarak belirlendi. Bağlarbaşı, Alemdar, Panayır, Kükürtlü, Yeşilova, Emek, Küçükbalıklı, Hamitler, Doğanevler, Alacahırka, Sırameşeler, Yunuseli, Geçit, Çirişhane, Yenibağlar, Hürriyet, Ziraat Pazarı, Veysel Karani ve Yunuseli açık pazar yerleri ile Soğanlı, Hamitler ve Dikkaldırım kapalı pazar alanlarında kurban kesimi için gerekli hazırlıklar tamamlandı. 

Kesim yerleri, çevre ve toplum sağlığını olumsuz etkileyecek durumlardan arındırıldı. Genel sağlık şartlarına uygun, dezenfekte edildi. Fosseptiklerin açılması gibi alt ve üst yapı hizmetlerine dikkat edildi. Kesim yerlerinde bayram süresince kötü görüntülerin oluşmaması için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri görevlendirildi. Kurban kesim sahası olarak vatandaşların kullanımına açılan 21 noktadaki pazar yerlerinde vatandaşlar, Osmangazi Belediyesi'nin almış olduğu tedbirler sayesinde kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik şartlarda kesme fırsatı bulacaklar. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile birlikte Geçit Mahallesi'nde bu yıl kurulan kurban satış alanı ve kesim yerini ziyaret etti. Kurban pazarında vatandaşlarla bir araya gelen Dündar ve Esgin, kurban pazarlığına arabuluculuk yaptı. 
Osmangazi'de çevre kirliliği ve kötü görüntülerin yaşanmadığı bir bayram geçirmek için gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Kurban kesimlerinin sağlık koşullarına, çevre temizliğine ve dini hükümlere uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi için kesim yerlerinde gerekli tüm önlemleri aldık. Her bir kesim alanında çöp konteynırları ve su tankerleri olacak. Vatandaşlarımız, kurbanını kesip temizledikten sonra, kurban atıklarını bu çöp konteynırlarına atacak. Ayrıca temizlik ekiplerimiz de buralarda görev yapacak" dedi. Vatandaşları, belediyenin belirlediği yerlerin dışında kurban kesmemeleri konusunda da uyaran Dündar, "Kurbanlarını, belediyemizin belirlediği alanların dışında kesen vatandaşlarımız, hem çevre kirliliğine sebep oluyor, hem de halkımızın sağlığını tehlikeye atıyor. Bayram süresince görev yapacak olan ekiplerimiz, kurbanlarını uygunsuz yerlerde kestiği belirlenen vatandaşlarımız hakkında gerekli ceza uygulamasını yapacaklar. Vatandaşlarımızın, mağdur olmamaları için bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum" diye konuştu. 

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de Geçit Mahallesi'ndeki kurban satış alanının Osmangazi'nin yanı sıra Nilüfer ve Mudanya'ya da hizmet verecek modern bir merkez olduğunu belirterek, "Kurban satış alanı ve hemen yanındaki kesim yerinin hijyenik, iyi koşullarda ve çok kısa sürede organize edildiğini gördük. Kurban alan ve satan vatandaşlarımız adına Başkanımız Mustafa Dündar'a teşekkür ediyorum" dedi. Tüm vatandaşların Kurban Bayramı'nı tebrik eden Esgin, "Bütün günlerimizin, bayram sevinçleri gibi huzurlu ve mutlu geçmesini cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi. 
 

Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

Bursa kumaşından üretilen tasarımlar dünyaya tanıtılacak Bursa kumaşından üretilen tasarımlar dünyaya tanıtılacak

Ünlü iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü Ünlü iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe! Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe!

İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm

Şömineden sıçrayan alevler, evi küle çeviriyordu Şömineden sıçrayan alevler, evi küle çeviriyordu

Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu

İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı! İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı!

Ve ilk kafile sınıra ulaştı! Ve ilk kafile sınıra ulaştı!

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar