Bursa Osmangazi'de Yerli ve Milli İşletim Sistemi anlatıldı

Bursa Osmangazi'de Yerli ve Milli İşletim Sistemi anlatıldı

Bursa Belediyeler Birliği, belediye hizmetlerinde yerli ve milli işletim sistemi olan PARDUS'a geçmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Osmangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK'ın geliştirmiş olduğu PARDUS sistemi hakkında, Bursa'daki ilçe belediyelerinin Bilgi İşlem Müdürlüğü personeline bir sunum yapıldı.

Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen eğitimde, Bursa Belediyeleri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her alanda yerli ve milli ürün çağrısına destek verilmesi gerektiği vurgulandı.

Türkiye'ye karşı yapılan saldırılara üretim ile karşılık vereceklerini belirten Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin, "Ülkemiz üzerine oynanan oyunlardan yola çıkarak milli ve yerli olan ürünlere dönüş noktasında bu programı düzenledik. Başkanımız Mustafa Dündar, Bursa Belediyeler Birliği Başkanı olarak, belediye hizmetlerinde yerli ve milli ürünlerin kullanılması için daha önceden bir çalışma başlatmıştı. Bursa Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen seminerin ardından yerli programların teknik özelliklerini ve detaylarını görüşmek üzere bu toplantıyı gerçekleştirdik. Bursa Belediyeleri olarak ortak hareket ederek, inşallah hepimiz özümüze dönüp, milli yazılımlarımızı başarıyla kullanacağız" dedi.

Adını Anadolu panterinin isminden alan Pardus'un avantajları ve kullanılan programları hakkında belediyelerin Bilgi İşlem Müdürlüğü personeline bilgiler verilirken, eğitim sonunda katılımcılara Osmangazi Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi gezdirildi.

Kayınpederini öldürüp ormana attı Kayınpederini öldürüp ormana attı

İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! ''Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum...'' İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! "Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum..."

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı