"Bursa ortak akılla yönetiliyor mu?"

''Bursa ortak akılla yönetiliyor mu?''

MHP Bursa Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Gurup Sözcüsü İhsan Bilgili, görevde 1. yılını dolduran Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı eleştirdi.

MHP Bursa Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Gurup Sözcüsü İhsan Bilgili'nin eleştirilerini sıraladığı açıklama şöyle:

"02 Kasım 2017'de Meclisteki seçimle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelen sayın Alinur Aktaş'ın birinci yılı doldu. İstenmesi hâlinde katkı sunacağımızı ifade etmiş idim. Şimdi ben sorayım: Bursa ortak akılla yönetiliyor mu? Meclis toplantılarının dışında biraraya gelmedik. Grup sözcüleriyle biraraya gelip ortak bir konuda hiç fikrimiz sorulmadı. Bursa üzerine konuşmak için sayın il başkanlarının birlikte biraraya gelindiğini duydunuz mu? Bursa'nın bütün değerli Milletvekilleriyle biraraya gelindiğini duydunuz mu? Ortak akıla ihtiyaç yok demektir veya ortak akıldan anlaşılan kendi içinde istişare etmek herhalde. Yerelde 'ittifak' ettiğimiz bir şey yok anlayacağınız. Gerçi, borç batağında bir belediye 'Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır' ata sözündeki gibi bütün birikimlerini satmakla yüklerinden kurtulmakla meşguller. Danışmış olsalar diyeceğim şudur: 31 Mart 2019 yerel seçimlerde bırakın MHP 'ye, yapamadık batırdık deyin dürüstçe siz de kurtulun Bursa da sizden kurtulsun"

Binlerce memura müjdeli haber! İşte o fırsat Binlerce memura müjdeli haber! İşte o fırsat

'Çakar'ı durduran polise güzel haber! 'Çakar'ı durduran polise güzel haber!

Arkeolog Sinan Sertel'in katil zanlısı tutuklandı Arkeolog Sinan Sertel'in katil zanlısı tutuklandı

Şanlıurfa'da aynı yerde bir haftada ikinci heyelan! 13 ev boşaltıldı Şanlıurfa'da aynı yerde bir haftada ikinci heyelan! 13 ev boşaltıldı

Sakarya'da trafik kazası: Çok sayıda yaralı var Sakarya'da trafik kazası: Çok sayıda yaralı var

Kuş kafesine girmek isterken sıkışan yılanı itfaiye kurtardı Kuş kafesine girmek isterken sıkışan yılanı itfaiye kurtardı

ABD-İran gerilimiyle ilgili BM ve AB'den açıklamalar ABD-İran gerilimiyle ilgili BM ve AB'den açıklamalar

Korkutan uyarı! ''Tarihin en ölümcül ikinci salgını'' Korkutan uyarı! "Tarihin en ölümcül ikinci salgını"

Sarar ailesine kabusu yaşatmışlardı... Bulgaristan sınırında yakalandılar! Sarar ailesine kabusu yaşatmışlardı... Bulgaristan sınırında yakalandılar!

''ABD'nin dahil olduğu savaşların bitmesini istemeyen bir kesim var'' "ABD'nin dahil olduğu savaşların bitmesini istemeyen bir kesim var"

Kuzen kavgası kanlı bitti! Kuzen kavgası kanlı bitti!

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Öldün mü, ölmedin mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Öldün mü, ölmedin mi?

Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı

Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı

Bursa trafiğinde at tehlikesi Bursa trafiğinde at tehlikesi

TIR'la çarpışan otomobildeki 2 polisimiz şehit oldu TIR'la çarpışan otomobildeki 2 polisimiz şehit oldu