Bursa'nın hamarat kadınlarından kıyasıya mücadele (ÖZEL HABER)

Bursa'nın hamarat kadınlarından kıyasıya mücadele (ÖZEL HABER)

Yıldırım İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Hamarat Eller yarışmasında kadınlar kıyasıya mücadele etti. Yöresel yemek kategorisinde düzenlenen yarışmaya 11 kadın katılırken 3'ü finale kalarak ödül kazandı.

HABER:BURCU SEKMEN -SEFA BALABAN

Kadınların hünerli ellerinin sadece evde değil yarışmada da kendini göstermesini hedefleyen Yıldırım İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü, yarışmacılara kendi seçtikleri yemeği yapabilmeleri için 2 saat 30 dakika süre tanındı. Okulun mutfak atölyelerinde gerçekleşen yarışmada her yarışmacıya 1 öğrencide yardımcı olarak verildi.

İçli köfte, perde pilavı, çiğ köfte, karalahana sarması, hinkal, kadayıf dolması, özbek mantısı, sac böreği, kaburga et eşliğinde kuru dolma ve kayseri yağlaması gibi zahmetli yemeklerin yarıştığı platformda jüri koltuğuna oturan Şef Sevim Üstünbostancı;

Türk kadınlarının maharetli ellerinin her zaman değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek,"İster ev hanımı ister iş kadını farketmez biz kadınlar olarak yemek konusundaki yeteneğimizi gözardı etmemeliyiz. Biz umuyoruz ki bu yarışmaya katılan kadınlarımız ilerleyen dönemlerde istihdamdaki yerini alacaktır.

Bugün 11 kişiyle başlayan bu yarışmanın kısa sürede büyüyeceğine inanıyoruz ve elinin lezzetine güvenen tüm kadınlarımızı mutfağa çağırıyoruz" dedi.

5 jüri üyesinin sıkı değerlendirmesi sonucu yaptığı Çiğ Köfte ile 1.liği Emine İnal, Etli Kuru Dolma ile 2.liği Dilara Oray ve Perde Pilavı ile 3.lüğü kazanan Zehra Gergin oldu.

 

''IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı'' "IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı"

Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Belediye başkanı değil gölge başkan'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Belediye başkanı değil gölge başkan"

Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek

Bursa'da şoförsüz kaza Bursa'da şoförsüz kaza

Köpeğini iple bağlayıp metrelerce sürükleyen sürücünün cezası belli oldu Köpeğini iple bağlayıp metrelerce sürükleyen sürücünün cezası belli oldu

Ticaret Bakanı Pekcan Bursa'da konuştu: İhracatı tabana yaymak zorundayız Ticaret Bakanı Pekcan Bursa'da konuştu: İhracatı tabana yaymak zorundayız

Bursa'daki vahşette mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı Bursa'daki vahşette mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı

Akut Bursa, Afrika'ya yardıma gidiyor Akut Bursa, Afrika'ya yardıma gidiyor

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Bursa'ya birlikte geliyor! Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Bursa'ya birlikte geliyor!

Zirveyi sallayan iddia Zirveyi sallayan iddia

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Uygulanacak projelere Bursalılarla karar vereceğiz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Uygulanacak projelere Bursalılarla karar vereceğiz"

Bursa'da ev arkadaşını öldüren sanık: Doldur boşalt yaparken silah ateş aldı Bursa'da ev arkadaşını öldüren sanık: Doldur boşalt yaparken silah ateş aldı