Bursa'nın bu ilçesine 300 bin turist gelecek

Bursa'nın bu ilçesine 300 bin turist gelecek

Cumhur İttifakı AKParti  Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar, ilçe için seçimlerden sonra özel bir turizm çalışması yapacağını söyleyerek, ilçenin ayda en az 300 bin turisti ağırlayacağını söyledi.

Yerel seçimler için çalışmalar sürerken Mustafakemalpaşa'dan gördüğü ilgi ile projelerine son şeklini veren  Cumhur İttifakı'nın AK Parti  Mustafakemalpaşa Adayı Mehmet Kanar, turizm ile ilgili hedeflerini açıkladı.

Tümbüldek ve Suuçtu  gibi turizm değerlerinin özellikle daha fazla gündeme getirileceğini açıklayan Kanar: "Mustafakemalpaşa'mız için komple bir turizm çalışması  öngörüyoruz. Tümbüldek ve Suuçtu gibi dünyaya mal olacak zenginliğimiz ilk şekillendireceğimiz projelerde liste başı. Tümbüldek'i Termal Turizm Merkezi yapmayı planlıyoruz. Bu sayede Bursa'nın temel zenginliği olan sıcak suyu ilçemizde de daha bilinir ve merkezi bir nokta haline getireceğiz. Bir yaşam alanı olarak genişleteceğimiz bu merkezde şifalı sularla tedavilerden tutun da bir termal merkezde ne olabiliyorsa her ayrıntıyı ayrı ayrı düşüneceğiz. Yine Suuçtu Şelalemiz için çok daha entegre ve özel bir projemiz var. Bu muhteşem zenginliği dünyaya duyurmak için detaylı bir proje çalışması planlıyoruz" diye konuştu.

'HER ANLAMDA BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM YAŞANACAK'

Mustafekamalpaşa'nın doğal güzelliklerinin yanı sıra yine doğal ve bölgeye özgü lezzetleriyle de öne çıkacağını belirten Kanar, 'Başta Bursalılar olmak üzere bölge il ve ilçlerden vatandaşlarımız doğa ve lezzetlerle buluşmak için, nefes almak içim Mustafakemalpaşa'ya gelecek. Merkezimizde hayata geçireceğimiz büyük  sosysal dönüşümün yanı sıra şelalaerrimiz ve plato gibi köylerimizle cazibe merkezi olacak.' şeklinde konuştu.

İlçenin mutfak zenginliğini de özellikle hatırlatan Cumhur İttifakı'nın Ak Parti  Mustafakemalpaşa Adayı Mehmet Kanar, ilçe lezzetlerini yapacağı turizm planlarından ayrı düşünemediğini anlattı. Kanar: " İlçeme ayda 300- 400 bin dolayın aylık turist sayısı kazandırma hedefim var. Ancvak gelen ziyaretçinin turizm hizmetinin yanı sıra damağını da lezzetlendirmek istiyorum. Tatlımızı yemeden, yöre lezzetlerimizi tatmadan hiç bir ziyaretçinin buradan ayrılmasını istemiyorum. Dolayısıyla hazırladığımız projelerin tamamında yöresel lezzetlere ayrıca bir başlık açılacak. Tesisleşme de bu doğrultu da olacak. Dünyaya bu lezzetleri tanıtmak için geç bile kaldık." diye konuştu.

Mehmet Kanar,  tarım oraganize sanayi bölgeleri ve yeşil, teknolojik sanayi bölgeleri ile istihdam da çığır açacaklarını da ifade ederek, 'Turizm, tarım, sanayi, kültür spor, doğamızla esnafımız, vatandaşımız kazanacak Mustafakemalpaşa büyüyecek' dedi.

 

 

 

Düğün salonunda asma tavan çöktü Düğün salonunda asma tavan çöktü

Atatürk Havalimanı'nda feci ölüm! 25 metreden düştü Atatürk Havalimanı'nda feci ölüm! 25 metreden düştü

Köpeği motosiklete bağlayıp sürüklediler Köpeği motosiklete bağlayıp sürüklediler

Türkiye'nin konuştuğu taksici hakkında flaş gelişme! Türkiye'nin konuştuğu taksici hakkında flaş gelişme!

BDDK ve SPK'dan flaş açıklama: Soruşturma başlatıldı BDDK ve SPK'dan flaş açıklama: Soruşturma başlatıldı

'Römork' faciası! Ölü ve yaralılar var... 'Römork' faciası! Ölü ve yaralılar var...

Korkunç kaza! Tır ikiye bölündü Korkunç kaza! Tır ikiye bölündü

Preslenen varildeki cesede 2 tutuklama Preslenen varildeki cesede 2 tutuklama

Van Gölü'ne düşen yamaç paraşütçüsü öldü Van Gölü'ne düşen yamaç paraşütçüsü öldü

Bursa'da İznik Müzesi, 7 yıl aradan sonra kapılarını açtı Bursa'da İznik Müzesi, 7 yıl aradan sonra kapılarını açtı

Su kuyusunda can verdiler! Su kuyusunda can verdiler!

Cumhur İttifakı'ndan Ankara'da ortak miting Cumhur İttifakı'ndan Ankara'da ortak miting

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''31 Mart'ta millet yeniden şahlanacak'' Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "31 Mart'ta millet yeniden şahlanacak"