Bursa Nilüfer parklarıyla güzelleşiyor

Bursa Nilüfer parklarıyla güzelleşiyor

Bursa'nın yeşilini Nilüfer'de yeniden canlandırmayı hedefleyen Nilüfer Belediyesi, her geçen yıl parklarına yenilerini eklerken, mevcut park ve yeşil alanlarda da yüz binlerce bitki ve fidanı toprakla buluşturuyor.

Çevre ve doğal yaşam kenti Nilüfer'de, park ve yeşil alan sayıları her geçen yıl artıyor. "Yeniden Yeşil Bursa"yı Nilüfer'de inşa etmeyi hedefleyen Nilüfer Belediyesi, 2018 yılının ilk yarısında birçok yeni parkı, vatandaşların hizmetine sundu. Toplam 11 bin metrekare alana sahip 8 yeni park ile 385 metre uzunluğunda 1 koşu yolu, Beşevler, Kültür, Cumhuriyet, 23 Nisan, Işıktepe, Esentepe ve Fethiye mahallelerinde hizmete açıldı. Böylece, Nilüfer'deki parkların  toplam alanı 881 bin 775 metrekareye, park sayısı da 269'a ulaşmış oldu. Nilüferliler'i, stresten uzaklaştırıp nefes alabilecekleri yeşil alanlarla buluşturan Nilüfer Belediyesi, eğlenceli oyun grupları bulunan ve temalı parklarıyla da, isteyenlere aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirme imkânı sunuyor. Nilüfer'deki koşu yolu ve açık alan spor aletleri bulunan birçok park da, 7'den 77'ye spor yapmak isteyen her yaştan insanın uğrak noktası oluyor.

Kentte nefes alınacak alanları artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, sponsor firmaların da desteğiyle 12 parkı daha yakında hizmete açacak.

Nilüfer Belediyesi, yeni parkları Nilüferlilerle buluştururken, mevcut parkların bakım, onarım ve yenileme işlemlerini de gerçekleştiriyor. 2018 yılı itibariyle Nilüfer'deki 269 parka 157 bin 497 mevsimlik çiçek, 51 bin 228 çalı bitkisi ekilirken, çeşitli türlerden 28 bin 350 adet fidan da toprakla buluştu.

BOZBEY: YEŞİL ALANLARI SAHİPLENİN

Nilüfer Belediyesi olarak Bursa'nın kaybolan yeşilinin, Nilüfer'de yeniden oluşmasına öncülük edecek çalışmalara imza attıklarını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kenti yeşillendirmeye devam edeceklerini belirtti. Bir yandan park ve yeşil alanları hizmete açtıklarını söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, bunun yanı sıra her yıl vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttıklarını, insanları yeşile teşvik edecek projeler yürüttüklerini dile getirdi.

Vatandaşların, yeşil alanlara sahip çıkmasını isteyen Başkan Mustafa Bozbey şu ifadeleri kullandı: "Nilüferliler'den tek isteğimiz, park ve yeşil alanlarda dikilen fidanları sahiplenmeleri ve korumaları. Vatandaşlarımızı, dikilen fidanları koruyup kollamaya ve geleceğe taşımaya davet ediyorum. İnanıyorum ki bundan 10 yıl sonra, Nilüfer'de her yer, yemyeşil olacak."

 

Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü

Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü

Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı

Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı

Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER) Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Sarıbal için ilginç iddialar Aysın Komitgan;
Sarıbal için ilginç iddialar

İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak! İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak!

Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra... Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra...

Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı

Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu

Bursa'da sıfır otomobiller 30 bin lira ucuzladı, ikinci el elde kaldı Bursa'da sıfır otomobiller 30 bin lira ucuzladı, ikinci el elde kaldı

Bursa Aktopraklık'ta 7 bin 500 yıllık ''ayak izleri'' bulundu Bursa Aktopraklık'ta 7 bin 500 yıllık "ayak izleri" bulundu

AK Parti'den oda ve borsa başkanları için yasa teklifi AK Parti'den oda ve borsa başkanları için yasa teklifi

Polis, astsubay ve gardiyanın aşk üçgeninde şoke eden detaylar! Polis, astsubay ve gardiyanın aşk üçgeninde şoke eden detaylar!