Bursa Nilüfer parklarıyla güzelleşiyor

Bursa Nilüfer parklarıyla güzelleşiyor

Bursa'nın yeşilini Nilüfer'de yeniden canlandırmayı hedefleyen Nilüfer Belediyesi, her geçen yıl parklarına yenilerini eklerken, mevcut park ve yeşil alanlarda da yüz binlerce bitki ve fidanı toprakla buluşturuyor.

Çevre ve doğal yaşam kenti Nilüfer'de, park ve yeşil alan sayıları her geçen yıl artıyor. "Yeniden Yeşil Bursa"yı Nilüfer'de inşa etmeyi hedefleyen Nilüfer Belediyesi, 2018 yılının ilk yarısında birçok yeni parkı, vatandaşların hizmetine sundu. Toplam 11 bin metrekare alana sahip 8 yeni park ile 385 metre uzunluğunda 1 koşu yolu, Beşevler, Kültür, Cumhuriyet, 23 Nisan, Işıktepe, Esentepe ve Fethiye mahallelerinde hizmete açıldı. Böylece, Nilüfer'deki parkların  toplam alanı 881 bin 775 metrekareye, park sayısı da 269'a ulaşmış oldu. Nilüferliler'i, stresten uzaklaştırıp nefes alabilecekleri yeşil alanlarla buluşturan Nilüfer Belediyesi, eğlenceli oyun grupları bulunan ve temalı parklarıyla da, isteyenlere aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirme imkânı sunuyor. Nilüfer'deki koşu yolu ve açık alan spor aletleri bulunan birçok park da, 7'den 77'ye spor yapmak isteyen her yaştan insanın uğrak noktası oluyor.

Kentte nefes alınacak alanları artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, sponsor firmaların da desteğiyle 12 parkı daha yakında hizmete açacak.

Nilüfer Belediyesi, yeni parkları Nilüferlilerle buluştururken, mevcut parkların bakım, onarım ve yenileme işlemlerini de gerçekleştiriyor. 2018 yılı itibariyle Nilüfer'deki 269 parka 157 bin 497 mevsimlik çiçek, 51 bin 228 çalı bitkisi ekilirken, çeşitli türlerden 28 bin 350 adet fidan da toprakla buluştu.

BOZBEY: YEŞİL ALANLARI SAHİPLENİN

Nilüfer Belediyesi olarak Bursa'nın kaybolan yeşilinin, Nilüfer'de yeniden oluşmasına öncülük edecek çalışmalara imza attıklarını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kenti yeşillendirmeye devam edeceklerini belirtti. Bir yandan park ve yeşil alanları hizmete açtıklarını söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, bunun yanı sıra her yıl vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttıklarını, insanları yeşile teşvik edecek projeler yürüttüklerini dile getirdi.

Vatandaşların, yeşil alanlara sahip çıkmasını isteyen Başkan Mustafa Bozbey şu ifadeleri kullandı: "Nilüferliler'den tek isteğimiz, park ve yeşil alanlarda dikilen fidanları sahiplenmeleri ve korumaları. Vatandaşlarımızı, dikilen fidanları koruyup kollamaya ve geleceğe taşımaya davet ediyorum. İnanıyorum ki bundan 10 yıl sonra, Nilüfer'de her yer, yemyeşil olacak."

 

Bursalı öğretmen çift göz yaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı Bursalı öğretmen çift göz yaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı

Anoreksiya hastası Kristina Karyagina 17 kilo
Anoreksiya hastası Kristina Karyagina 17 kilo

'Sigara içme' diyen karısını boğarak öldürdü 'Sigara içme' diyen karısını boğarak öldürdü

İnternetten alışverişe tövbe ettiler! Kiminin göğsü açıkta kaldı, kiminin kalçası
İnternetten alışverişe tövbe ettiler! Kiminin göğsü açıkta kaldı, kiminin kalçası

Lavrov'dan İdlib açıklaması Lavrov'dan İdlib açıklaması

Eski kedicik Ayça Pars: ''Adnan Oktar'ın istediği belli bir kadın modeli var'' Eski kedicik Ayça Pars: "Adnan Oktar'ın istediği belli bir kadın modeli var"

Bursa'da camide projeksiyon eşliğinde vaaz Bursa'da camide projeksiyon eşliğinde vaaz

Beta Ayakkabı da konkordato başvurusu yaptı Beta Ayakkabı da konkordato başvurusu yaptı

Kağıt krizine çözüm: Gazete boyutları küçülecek, satış miktarı azalacak Kağıt krizine çözüm: Gazete boyutları küçülecek, satış miktarı azalacak

Husumetli olduğu akrabalarının evini bastı Husumetli olduğu akrabalarının evini bastı

İmar barışında hesaplama sisteminde değişiklik: AVM ve otellere kolaylık sağlandı İmar barışında hesaplama sisteminde değişiklik: AVM ve otellere kolaylık sağlandı

Goldman Sachs altın tahminlerini revize etti Goldman Sachs altın tahminlerini revize etti

Bursa'da izinsiz kazı yapan 11 kişiye gözaltı Bursa'da izinsiz kazı yapan 11 kişiye gözaltı

Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa bulundu Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa bulundu

Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje

Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok

Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı

Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı