Bursa Nilüfer'e 'Nutuklu Atatürk Heykeli'

Bursa Nilüfer'e 'Nutuklu Atatürk Heykeli'

Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Yaylacık Mahallesi'nde Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışını gerçekleştirdi.

Türk ulusunun özgürlüğünün ve bağımsızlığının timsali 30 Ağustos Zafer Bayramı, yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlanırken, Nilüfer Belediyesi de Yaylacık Mahallesi'nde Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışını gerçekleştirdi. Yaylacık Mahalle Komitesi'nin talebiyle mahalle meydanına yapılan heykelin açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Erkan Aydın, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin ile siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılış töreninde Yaylacık Ortaokulu öğrencilerinden Meltem Kabasakal, Hasan Ali Solmaz ve Yaylacık İlkokul öğrencilerinden Yağmur Gönüllü okudukları şiirlerle büyük alkış aldı. Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmalarına geçildi.

BOZBEY: HALK İSTEDİ, BİZ YAPTIK

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Atatürk Heykeli yapılmasını talep eden Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin ve Yaylacık Mahalle Komitesi Üyelerine teşekkür etti. Başkan Bozbey, " Gururla belirtmeliyim ki, Yaylacık Mahalle Komitesi ve muhtarımız, Yaylacık halkının dileği olan Atatürk heykelini bizden ısrarla istediler. Biz de, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde, demokrasi, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdanı odak noktasına alan bir kurum olarak, bu isteği en kısa zamanda yerine getirdik. O sarışın kurt, Atamız, bize bıraktığı rehber niteliğindeki eseriyle, Nutuk'la, Yaylacık Meydanı'nda gönlümüzdeki yerini somutlaştırdı. Onun, 'Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür' sözünü rehber alanlara, vatanına, bayrağına, insanına tutkun olanlara Nilüfer Belediyesi olarak yaptırdığımız bu heykel armağanımız olsun" dedi.

Heykel hakkında bilgi veren Bozbey, "3 metre boyundaki bu görkemli heykelin açılışını 30 Ağustos'un yıldönümünde yapmak bizim için onur, gururdur. Nutuklu Atatürk Heykeli Yaylacık mahallemize, Nilüferimize, Bursamıza, ülkemize hayırlı olsun" diye konuştu.

"BU HEYKEL MÜCADELENİN SİMGESİ"

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da "Böyle güzel bir günde bu heykelin açılışını yapmak çok büyük bir onur. Bu sadece bir heykel değil, mazlum milletlere örnek olmuş, emperyalizme diz çöktürmüş bir mücadelenin simgesi. Aynı zamanda bütün dünyanın saygı duyduğu yüzyılın dehasının bir timsali" diye konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da "Gelecek nesillere çocuklarımıza bu ruhu daha iyi aktarmak mecburiyetindeyiz. Atatürk'ü burada sadece bir heykel olarak değil, fikirlerini, mücadelesini, aydınlanma ve ileriye götürme düşüncelerini yaşatmalarını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin de mahalleli adına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve ekibine istedikleri heykeli mahalleye kazandırdıkları için teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yaylacık Mahallesi'nin yaşlı sakinleri arasında yer alan  92 yaşındaki Huriye Çağrı ve 87 yaşındaki Pembe Ertem ile mahalleli çocukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Bursa'da dehşet veren olay! Sokak ortasında kendini bıçakladı Bursa'da dehşet veren olay! Sokak ortasında kendini bıçakladı

Usta oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti Usta oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

Bursa'da devriye gezen polisler yangını önledi Bursa'da devriye gezen polisler yangını önledi

Bursa'da otomobil ormanlık alana uçtu Bursa'da otomobil ormanlık alana uçtu

Muharrem İnce'den adaylık sorusuna yanıt Muharrem İnce'den adaylık sorusuna yanıt

FETÖ'nün sözde 'Marmara bölge muhasebe imamı' yakalandı FETÖ'nün sözde 'Marmara bölge muhasebe imamı' yakalandı

Çocuklarının annesini bıçaklayarak öldürdü Çocuklarının annesini bıçaklayarak öldürdü

Beşar Esad'dan Putin'e başsağlığı Beşar Esad'dan Putin'e başsağlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Serbest piyasa prensiplerinden taviz verilmeyecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Serbest piyasa prensiplerinden taviz verilmeyecek

Asit yüklü kamyon kaza yaptı, asit yola saçıldı Asit yüklü kamyon kaza yaptı, asit yola saçıldı

Bursa'da Suriyeli çocuğun feci ölümü! Bursa'da Suriyeli çocuğun feci ölümü!

Rus gemisi boğazdan geçti Rus gemisi boğazdan geçti

Pistten çıkan uçak 'Millet Kıraathanesi' oluyor Pistten çıkan uçak 'Millet Kıraathanesi' oluyor

Ordu başkanını 24 Eylül'de seçecek Ordu başkanını 24 Eylül'de seçecek

Trump kendi bakanını hedef aldı Trump kendi bakanını hedef aldı

CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde ittifak yok CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde ittifak yok