Bursa Nilüfer'e 'Nutuklu Atatürk Heykeli'

Bursa Nilüfer'e 'Nutuklu Atatürk Heykeli'

Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Yaylacık Mahallesi'nde Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışını gerçekleştirdi.

Türk ulusunun özgürlüğünün ve bağımsızlığının timsali 30 Ağustos Zafer Bayramı, yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlanırken, Nilüfer Belediyesi de Yaylacık Mahallesi'nde Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışını gerçekleştirdi. Yaylacık Mahalle Komitesi'nin talebiyle mahalle meydanına yapılan heykelin açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Erkan Aydın, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin ile siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılış töreninde Yaylacık Ortaokulu öğrencilerinden Meltem Kabasakal, Hasan Ali Solmaz ve Yaylacık İlkokul öğrencilerinden Yağmur Gönüllü okudukları şiirlerle büyük alkış aldı. Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmalarına geçildi.

BOZBEY: HALK İSTEDİ, BİZ YAPTIK

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Atatürk Heykeli yapılmasını talep eden Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin ve Yaylacık Mahalle Komitesi Üyelerine teşekkür etti. Başkan Bozbey, " Gururla belirtmeliyim ki, Yaylacık Mahalle Komitesi ve muhtarımız, Yaylacık halkının dileği olan Atatürk heykelini bizden ısrarla istediler. Biz de, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde, demokrasi, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdanı odak noktasına alan bir kurum olarak, bu isteği en kısa zamanda yerine getirdik. O sarışın kurt, Atamız, bize bıraktığı rehber niteliğindeki eseriyle, Nutuk'la, Yaylacık Meydanı'nda gönlümüzdeki yerini somutlaştırdı. Onun, 'Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür' sözünü rehber alanlara, vatanına, bayrağına, insanına tutkun olanlara Nilüfer Belediyesi olarak yaptırdığımız bu heykel armağanımız olsun" dedi.

Heykel hakkında bilgi veren Bozbey, "3 metre boyundaki bu görkemli heykelin açılışını 30 Ağustos'un yıldönümünde yapmak bizim için onur, gururdur. Nutuklu Atatürk Heykeli Yaylacık mahallemize, Nilüferimize, Bursamıza, ülkemize hayırlı olsun" diye konuştu.

"BU HEYKEL MÜCADELENİN SİMGESİ"

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da "Böyle güzel bir günde bu heykelin açılışını yapmak çok büyük bir onur. Bu sadece bir heykel değil, mazlum milletlere örnek olmuş, emperyalizme diz çöktürmüş bir mücadelenin simgesi. Aynı zamanda bütün dünyanın saygı duyduğu yüzyılın dehasının bir timsali" diye konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da "Gelecek nesillere çocuklarımıza bu ruhu daha iyi aktarmak mecburiyetindeyiz. Atatürk'ü burada sadece bir heykel olarak değil, fikirlerini, mücadelesini, aydınlanma ve ileriye götürme düşüncelerini yaşatmalarını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yaylacık Mahalle Muhtarı Naci Kurçin de mahalleli adına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve ekibine istedikleri heykeli mahalleye kazandırdıkları için teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından Nutuklu Atatürk Heykeli'nin açılışı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yaylacık Mahallesi'nin yaşlı sakinleri arasında yer alan  92 yaşındaki Huriye Çağrı ve 87 yaşındaki Pembe Ertem ile mahalleli çocukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da işlenen cinayetin şüphelileri, 2.5 yıl sonra olay yerinde Bursa'da işlenen cinayetin şüphelileri, 2.5 yıl sonra olay yerinde

Bursa'da 8 metrelik su kuyusuna düşen 400 kiloluk inek böyle kurtarıldı Bursa'da 8 metrelik su kuyusuna düşen 400 kiloluk inek böyle kurtarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'nın yeni projelerine tam destek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'nın yeni projelerine tam destek

Cumhurbaşkanı'nın Bursa mitinginde yerli ve milli koruma çemberi Cumhurbaşkanı'nın Bursa mitinginde yerli ve milli koruma çemberi

PKK'ya ait 25 kilo patlayıcı ile mühimmat ele geçirildi PKK'ya ait 25 kilo patlayıcı ile mühimmat ele geçirildi

Başkan Bozbey'den Bursa'nın dağ ilçelerine destek sözü
Başkan Bozbey'den Bursa'nın dağ ilçelerine destek sözü

Kaşıkçı cinayetinde 'çiğ et' sırrı! Kaşıkçı cinayetinde 'çiğ et' sırrı!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka CHP'den istifa etti Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka CHP'den istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti

Bursa'da tanzim satışı başladı, ürünler kapışıldı Bursa'da tanzim satışı başladı, ürünler kapışıldı

Annesini döven babasını öldüren 16 yaşındaki S.S. gözaltında Annesini döven babasını öldüren 16 yaşındaki S.S. gözaltında

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da vatandaşlara seslendi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da vatandaşlara seslendi!

Bursa Ulucami'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi seli Bursa Ulucami'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi seli

Bursa'da dozerli kaçak kazıya çifte tutuklama Bursa'da dozerli kaçak kazıya çifte tutuklama

Cinnet getiren damat dehşet saçtı: 3 ölü Cinnet getiren damat dehşet saçtı: 3 ölü