Bursa Milletvekili Gözgeç: "Sağlık reformlarımızın şahidi millettir"

Bursa Milletvekili Gözgeç: ''Sağlık reformlarımızın şahidi millettir''

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi, Mali Dostluk Grubu Başkanı ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Kanser Derneği'ni ziyaret ederek, kanser hastalarının taleplerini dinledi.  Türkiye'de son 16 yılda özellikle sağlık alanında yapılan reformların daha önceden hayal bile edilemeyecek düzeyde olduğunu söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Kanser Derneği'nin düzenlediği buluşmaya katılarak kanser hastalarının talep ve önerilerini dinledi. Tüm talepleri resmi makamlara ileteceğinin sözünü veren Vekil Gözgeç, "AK Parti döneminde sağlık alanında yapılan reformların en büyük şahidi millet, yani sizlersiniz" dedi.

"Hastaneler pırı pırıl"

Sağlık konusunun partinin en önemli gördüğü 4 alandan biri olduğunu ifade eden Emine Yavuz Gözgeç, "Bu salondaki herkes bundan tam 16 yıl önceki hastane manzaralarını hatırlıyordur. Düşünün ki, o günlerden bugünlere geldik. AK Parti döneminde sağlık alanında yapılan reformların en büyük şahidi millet, yani sizlersiniz. Hijyenik koşulların sağlanamadığı, röntgen için aylarca sıra beklenilen dönemlerden pırıl pırıl hastanelerin faaliyet gösterdiği zamanlara geldik" şeklinde konuştu.

"KETEM aktif rol alıyor"

Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi'nin (KETEM) kanser hastalığının erken teşhisi noktasında aktif rol aldığını söyleyen Gözgeç, "Bildiğiniz üzere iktidarımız döneminde sayıları 124'e çıkan KETEM'in kanser hastalığının erken teşhisinde önemli rol aldığını görüyoruz. Bu merkezlerde aktif olarak 3 kanser türünün taraması Sağlık Bakanlığımızın belirlediği ulusal tarama standardı kapsamında yapılıyor" ifadelerini kullandı.

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz'ın da bir konuşma yaptığı toplantıda, Bursa Kanser Derneği Başkanı Aysun Arslan, Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç'e Kanser Farkındalık Bilekliği takdim etti.

Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor

Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı

Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı

Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak

Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı

Altın alacaklar dikkat! Altın alacaklar dikkat!

Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi

Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek! Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek!

Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)

Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER) Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER)

Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası

İlginç olay ''Bebeğim orada'' dedi otobüsün altına girdi İlginç olay "Bebeğim orada" dedi otobüsün altına girdi