Bursa Milletvekili Aydın çirkin iddiaları meclis gündemine taşıdı

Bursa Milletvekili Aydın çirkin iddiaları meclis gündemine taşıdı

Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'na yapılan bir ihbarla Türkiye Kayak Federasyonu yönetiminin 3 Milyon 314 bin 814 TL'ye mal edilen üç adet snowtrack faturasının üstünde oynama yapılma suretiyle 5 Milyon TL olarak gösterildiği iddia edildi. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, verdiği soru önergesiyle Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem'e yapılan bu ihbarın içeriğini sordu.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, son günlerde Türkiye Kayak Federasyonu yönetimi hakkında ortaya atılan iddiaları Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem'e sordu. Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nu yapılan ihbara göre Spor Genel Müdürlüğü 2017 yılında  üç adet snowtrack alımı için  federasyona 5 milyon lira kaynak aktardı. Verdiği önergede Aydın, yurt dışındaki bir firmadan alınan üç adet snowtrack için federasyon yönetimi 3 milyon 314 bin 814 lira ödendiğini ancak Spor Toto Genel Müdürlüğü'ne gönderilen fatura üzerinde oynama yapıldığı ve kaynağın tamamının harcandığı iddialarına ve 5 milyon TL'den geriye kalan paranın akıbetinin bilinmediğine dikkat çekti.

Aydın, Bakan Muharrem'e şu soruları yöneltti:

"Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'na Kayak Federasyonu hakkında yapılan ihbarın içeriğinde neler yer almaktadır? Konu hakkında Bakanlığınız tarafından bir soruşturma başlatıldı mı? 3 Milyon 314 bin 814 TL'ye mal edilen üç adet snowtrack faturasının üstünde oynama yapılma suretiyle 5 Milyon TL olarak gösterildiği iddiası doğru mu? Söz konusu iddialar üzerine Türkiye Kayak Federasyon yönetiminden savunma istendi mi? Daha önce gündeme gelen Kayak Federasyonu yöneticilerinin otellerdeki kişisel harcamalarını Federasyon bütçesinden karşıladıkları iddiaları doğru mu? Bu konuda nasıl bir soruşturma yapıldı mı?"

Bursa'da GSM bayiinde 2 kişiyi öldüren sanık hakim karşısına çıktı Bursa'da GSM bayiinde 2 kişiyi öldüren sanık hakim karşısına çıktı

Annelere çok önemli ikinci gebelik uyarısı  (ÖZEL HABER) Annelere çok önemli ikinci gebelik uyarısı  (ÖZEL HABER)

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Öcalan açıklaması Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Öcalan açıklaması

Bursa'da önce arkadaşını yaraladı ardından 2 iş yerine kurşun yağdırdı Bursa'da önce arkadaşını yaraladı ardından 2 iş yerine kurşun yağdırdı

''160 TL'lik borç için bana tecavüz ettiler'' "160 TL'lik borç için bana tecavüz ettiler"

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (24 Mayıs 2019 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (24 Mayıs 2019 Cuma)

12 yaşındaki makyaj fenomeni doğum gününde son model araba aldı 12 yaşındaki makyaj fenomeni doğum gününde son model araba aldı

Yüz binlerce öğrenciye müjdeli haber! Günlük 68 lira... Yüz binlerce öğrenciye müjdeli haber! Günlük 68 lira...

İşsizlik maaşı ödeme tarihi açıklandı İşsizlik maaşı ödeme tarihi açıklandı

4 kuşaktır Çalı'da üretiliyor! En lezzetlisi Bursa'dan (ÖZEL HABER) 4 kuşaktır Çalı'da üretiliyor! En lezzetlisi Bursa'dan (ÖZEL HABER)

Metehan Demir; <br /> Alarm zilleri Akdeniz için çalıyor Metehan Demir;
Alarm zilleri Akdeniz için çalıyor

Görenler telefona sarıldı, son anda kurtarıldı! Görenler telefona sarıldı, son anda kurtarıldı!

Sahte kadın doğum doktoru skandalı Sahte kadın doğum doktoru skandalı

Aysın Komitgan; <br /> Bursaspor düşerse kent küme düşer... Aysın Komitgan;
Bursaspor düşerse kent küme düşer...

Çiğ süt destek ödemeleri bugün başlıyor Çiğ süt destek ödemeleri bugün başlıyor