Bursa Milletvekili Aydın çirkin iddiaları meclis gündemine taşıdı

Bursa Milletvekili Aydın çirkin iddiaları meclis gündemine taşıdı

Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'na yapılan bir ihbarla Türkiye Kayak Federasyonu yönetiminin 3 Milyon 314 bin 814 TL'ye mal edilen üç adet snowtrack faturasının üstünde oynama yapılma suretiyle 5 Milyon TL olarak gösterildiği iddia edildi. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, verdiği soru önergesiyle Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem'e yapılan bu ihbarın içeriğini sordu.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, son günlerde Türkiye Kayak Federasyonu yönetimi hakkında ortaya atılan iddiaları Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem'e sordu. Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nu yapılan ihbara göre Spor Genel Müdürlüğü 2017 yılında  üç adet snowtrack alımı için  federasyona 5 milyon lira kaynak aktardı. Verdiği önergede Aydın, yurt dışındaki bir firmadan alınan üç adet snowtrack için federasyon yönetimi 3 milyon 314 bin 814 lira ödendiğini ancak Spor Toto Genel Müdürlüğü'ne gönderilen fatura üzerinde oynama yapıldığı ve kaynağın tamamının harcandığı iddialarına ve 5 milyon TL'den geriye kalan paranın akıbetinin bilinmediğine dikkat çekti.

Aydın, Bakan Muharrem'e şu soruları yöneltti:

"Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'na Kayak Federasyonu hakkında yapılan ihbarın içeriğinde neler yer almaktadır? Konu hakkında Bakanlığınız tarafından bir soruşturma başlatıldı mı? 3 Milyon 314 bin 814 TL'ye mal edilen üç adet snowtrack faturasının üstünde oynama yapılma suretiyle 5 Milyon TL olarak gösterildiği iddiası doğru mu? Söz konusu iddialar üzerine Türkiye Kayak Federasyon yönetiminden savunma istendi mi? Daha önce gündeme gelen Kayak Federasyonu yöneticilerinin otellerdeki kişisel harcamalarını Federasyon bütçesinden karşıladıkları iddiaları doğru mu? Bu konuda nasıl bir soruşturma yapıldı mı?"

Bursa'da polis uyuşturucu operasyonunda kapıları böyle kırdı! Bursa'da polis uyuşturucu operasyonunda kapıları böyle kırdı!

Bursa İznik'teki dikilitaş, 2 bin yıldır ayakta Bursa İznik'teki dikilitaş, 2 bin yıldır ayakta

Bursa'da yol ortasına mezar diktiler! İşte nedeni.. (ÖZEL HABER) Bursa'da yol ortasına mezar diktiler! İşte nedeni.. (ÖZEL HABER)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19.12.2018) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19.12.2018)

Bursa'da 13 yaşındaki Efe'den 2 gündür haber alınamıyor Bursa'da 13 yaşındaki Efe'den 2 gündür haber alınamıyor

Gecekondunun çatısı çöktü! Gecekondunun çatısı çöktü!

Soyulmak istemiyorsanız komşunuzla iyi geçinin Soyulmak istemiyorsanız komşunuzla iyi geçinin

BUDO ve İDO'da bazı seferler iptal edildi BUDO ve İDO'da bazı seferler iptal edildi

Herkesi ilgilendiriyor! Trafik sigortasına ilk 6 ay... Herkesi ilgilendiriyor! Trafik sigortasına ilk 6 ay...

Bursa'da otomobil zeytin ağacına çarptı: 1 yaralı Bursa'da otomobil zeytin ağacına çarptı: 1 yaralı

Erken emeklilik bekleyen yüz binlerce kişiye müjde Erken emeklilik bekleyen yüz binlerce kişiye müjde

Hapishanede kaptı, kolunu yemeye başladı Hapishanede kaptı, kolunu yemeye başladı

Kepçe operatörlerinin kavgası kanlı bitti! Her şey bir anda oldu... Kepçe operatörlerinin kavgası kanlı bitti! Her şey bir anda oldu...

Cinayet zanlısı 24 saatte yakalandı Cinayet zanlısı 24 saatte yakalandı

Hastanelerdeki stajyer öğrencilere ücretsiz yemek servisi Hastanelerdeki stajyer öğrencilere ücretsiz yemek servisi

İstinat duvarı yıkıldı! İstinat duvarı yıkıldı!

Abonelik sözleşmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de Abonelik sözleşmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de