Bursa Mesudiye'ye yeni otopark ve koruluk

Bursa Mesudiye'ye yeni otopark ve koruluk

Bursa İnegöl Belediyesi'nin Mesudiye Mahallesinde 53 araçlık mahalle otoparkı ile 2500 m2'lik koruluk alandan oluşan düzenleme çalışması sürüyor. Proje tamamlandığında hem bölgenin otopark ihtiyacı karşılanacak hem de 113 adet ağaçla yeşillendirilecek alan adeta bölgenin oksijen deposu olacak.

İnegöl Belediyesi, Mesudiye Mahallesinde 4100 m2'lik alanda bölgenin birden fazla sorununa çözüm olacak yeni bir projenin yapımını sürdürüyor. Yunus Emre Sokak üzerinde yapılan düzenleme ile Mesudiye Mahallesi iki yeni sokağa kavuşurken, alanda 53 araçlık otopark ve üzerinde 113 adet ağacın bulunacağı 2500 m2'lik koruluk alanın yapım çalışmaları da sürüyor. Mesudiye Mahallesinde kurulan Pazar Pazarının yakınındaki bu alan, Pazar kurulan günlerde yaşanan otopark sorununa da katkı sağlayacak. Ayrıca bölgede bu çalışmayla birlikte açılan yeni sokaklarla düzen ve tertibin sağlanması adına da adımlar atılıyor.

BAŞKAN TABAN PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Alper Taban, Mesudiye Mahallesi'nde bölgesine yeni bir imaj kazandıracak projenin yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Beraberindeki Başkan Yardımcısı Adil Kansu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve parti yöneticileri ile bazı meclis üyelerinin de katıldığı incelemede, Başkan Taban projenin son durumu hakkında bilgiler aldı.

BÜYÜME ORANLARINA GÖRE PLANLAMALAR YAPIYORUZ

İnceleme sonrası bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl'ün her geçen gün büyüdüğünü ifade etti. Son nüfus verilerine göre mevcut nüfusa 3 bin kişinin ilave olduğunu hatırlatan Taban; "Bugün Mesudiye Mahallemizde Yunus Emre Sokakta 53 araçlık mahalle otoparkı ve beraberinde yapacağımız koruluk alanla ilgili çalışmaları yerinde inceleyelim istedik. Malumunuz şehrin birçok bölümünde yeni yeni otoparklar üretmeye çalışıyoruz, yeşil alanlar park alanları, çocuk oyun alanları üretmeye çalışıyoruz. Şehrimiz gerçekten hızlı büyüyor ve gelişiyor. Son süreçte yaklaşık 3 binlik bir nüfus artışımız gerçekleşti. Bu da yeni yeni ihtiyaçları üretmeniz anlamına geliyor. Biz de ekibimizle beraber artışlara paralel olarak sürekli planlamalar yaparak bunların önünden gitmeye çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi bu alan etrafında yol yoktu. Yolu açarak kullanıma sunduk. İnşallah yakın zamanda da hem Pazar yerimize yakın bir alan olmasından ötürü pazara gelen vatandaşlarımızın da kullanabileceği, normal zamanda da bu bölgede mukim olan vatandaşlarımızın kullanabileceği çok güzel 53 araçlık bir mahalle otoparkını kazandırmış olacağız" dedi.

150 BİN TL'YE MAL OLACAK

Açıklamasında proje hakkında bilgiler de veren Başkan Taban; "Projemizin uygulandığı söz konusu alan yaklaşık 4100 m2'lik bir alan. Burada 53 araçlık bir otopark oluşturuyoruz. Yine 2500 m2'lik bu görmüş olduğunuz orta alan da tamamen yeşillik olarak koruluk alan olarak düzenlenecek. Yaklaşık 800 m2'lik bir alanda da sert zemin uygulaması ile yürüyüş ve tretuvar alanları oluşturulacak. 113 adet bitki dikimi gerçekleştirilecek. Projenin yaklaşık maliyeti 150 bin TL. Ama tabi vatandaşımız en güzelini, en iyisini hak ediyor. Biz projeyi tamamlayıp en kısa sürede vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Yine inşallah proje tamamlandığında hep birlikte burada mahalle halkımızla, muhtarımızla bir araya gelerek projeyi hizmete açacağız" diye konuştu.

MEB'den flaş 'Öğrenci Andı' kararı MEB'den flaş 'Öğrenci Andı' kararı

Bursa'da hafta sonu mesaileri verilmeyen PTT çalışanlarından eylem Bursa'da hafta sonu mesaileri verilmeyen PTT çalışanlarından eylem

Bursalı iş adamı Türkün öldü Bursalı iş adamı Türkün öldü

Dilara cinayetinde çarpıcı detay Dilara cinayetinde çarpıcı detay

Sokakta yorganla dolaşan gençlere başkandan davet! Sokakta yorganla dolaşan gençlere başkandan davet!

Bursalılar dilimiz bozuldu! Arkadaş 'pampa', şaşkın 'şapşik' oldu Bursalılar dilimiz bozuldu! Arkadaş 'pampa', şaşkın 'şapşik' oldu

Bursa Suuçtu Şelalesi, sonbaharda kartpostallık görüntü oluşturdu Bursa Suuçtu Şelalesi, sonbaharda kartpostallık görüntü oluşturdu

Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi

Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor

Jackson kardeşlerin 'ünlü işadamı bizim babamız' iddiası doğru çıktı Jackson kardeşlerin 'ünlü işadamı bizim babamız' iddiası doğru çıktı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.11.2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.11.2018 Çarşamba)

Şartlar belli oldu! Her ay 700 lira devletten Şartlar belli oldu! Her ay 700 lira devletten

Vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısı açıklandı Vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısı açıklandı

Genç kızı tecavüz edip öldüren sanıkların cezası belli oldu Genç kızı tecavüz edip öldüren sanıkların cezası belli oldu

Nasıl pilot olunur? Nasıl pilot olunur?