Bursa Mesudiye'ye yeni otopark ve koruluk

Bursa Mesudiye'ye yeni otopark ve koruluk

Bursa İnegöl Belediyesi'nin Mesudiye Mahallesinde 53 araçlık mahalle otoparkı ile 2500 m2'lik koruluk alandan oluşan düzenleme çalışması sürüyor. Proje tamamlandığında hem bölgenin otopark ihtiyacı karşılanacak hem de 113 adet ağaçla yeşillendirilecek alan adeta bölgenin oksijen deposu olacak.

İnegöl Belediyesi, Mesudiye Mahallesinde 4100 m2'lik alanda bölgenin birden fazla sorununa çözüm olacak yeni bir projenin yapımını sürdürüyor. Yunus Emre Sokak üzerinde yapılan düzenleme ile Mesudiye Mahallesi iki yeni sokağa kavuşurken, alanda 53 araçlık otopark ve üzerinde 113 adet ağacın bulunacağı 2500 m2'lik koruluk alanın yapım çalışmaları da sürüyor. Mesudiye Mahallesinde kurulan Pazar Pazarının yakınındaki bu alan, Pazar kurulan günlerde yaşanan otopark sorununa da katkı sağlayacak. Ayrıca bölgede bu çalışmayla birlikte açılan yeni sokaklarla düzen ve tertibin sağlanması adına da adımlar atılıyor.

BAŞKAN TABAN PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Alper Taban, Mesudiye Mahallesi'nde bölgesine yeni bir imaj kazandıracak projenin yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Beraberindeki Başkan Yardımcısı Adil Kansu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve parti yöneticileri ile bazı meclis üyelerinin de katıldığı incelemede, Başkan Taban projenin son durumu hakkında bilgiler aldı.

BÜYÜME ORANLARINA GÖRE PLANLAMALAR YAPIYORUZ

İnceleme sonrası bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl'ün her geçen gün büyüdüğünü ifade etti. Son nüfus verilerine göre mevcut nüfusa 3 bin kişinin ilave olduğunu hatırlatan Taban; "Bugün Mesudiye Mahallemizde Yunus Emre Sokakta 53 araçlık mahalle otoparkı ve beraberinde yapacağımız koruluk alanla ilgili çalışmaları yerinde inceleyelim istedik. Malumunuz şehrin birçok bölümünde yeni yeni otoparklar üretmeye çalışıyoruz, yeşil alanlar park alanları, çocuk oyun alanları üretmeye çalışıyoruz. Şehrimiz gerçekten hızlı büyüyor ve gelişiyor. Son süreçte yaklaşık 3 binlik bir nüfus artışımız gerçekleşti. Bu da yeni yeni ihtiyaçları üretmeniz anlamına geliyor. Biz de ekibimizle beraber artışlara paralel olarak sürekli planlamalar yaparak bunların önünden gitmeye çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi bu alan etrafında yol yoktu. Yolu açarak kullanıma sunduk. İnşallah yakın zamanda da hem Pazar yerimize yakın bir alan olmasından ötürü pazara gelen vatandaşlarımızın da kullanabileceği, normal zamanda da bu bölgede mukim olan vatandaşlarımızın kullanabileceği çok güzel 53 araçlık bir mahalle otoparkını kazandırmış olacağız" dedi.

150 BİN TL'YE MAL OLACAK

Açıklamasında proje hakkında bilgiler de veren Başkan Taban; "Projemizin uygulandığı söz konusu alan yaklaşık 4100 m2'lik bir alan. Burada 53 araçlık bir otopark oluşturuyoruz. Yine 2500 m2'lik bu görmüş olduğunuz orta alan da tamamen yeşillik olarak koruluk alan olarak düzenlenecek. Yaklaşık 800 m2'lik bir alanda da sert zemin uygulaması ile yürüyüş ve tretuvar alanları oluşturulacak. 113 adet bitki dikimi gerçekleştirilecek. Projenin yaklaşık maliyeti 150 bin TL. Ama tabi vatandaşımız en güzelini, en iyisini hak ediyor. Biz projeyi tamamlayıp en kısa sürede vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Yine inşallah proje tamamlandığında hep birlikte burada mahalle halkımızla, muhtarımızla bir araya gelerek projeyi hizmete açacağız" diye konuştu.

'Ölüm Patroniçesi' Saide'ye baskın yapıldı! 'Ölüm Patroniçesi' Saide'ye baskın yapıldı!

Doğalgaz patlaması: Çok sayıda yaralı var Doğalgaz patlaması: Çok sayıda yaralı var

Ünlü türkücüye şok dava! 10 yıl hapis... Ünlü türkücüye şok dava! 10 yıl hapis...

Volkan Konak'ın sahne aldığı mekana silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı! Volkan Konak'ın sahne aldığı mekana silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı!

AKM yıkılıyor ama kadrosu hala faaliyette! Kendilerini şikayet ettiler AKM yıkılıyor ama kadrosu hala faaliyette! Kendilerini şikayet ettiler

İşte PKK'nın Afrin mafyası! Lüks çiftlikte infaz... İşte PKK'nın Afrin mafyası! Lüks çiftlikte infaz...

Türkiye'ye Güney Kıbrıs'tan şaka gibi çağrı! Türkiye'ye Güney Kıbrıs'tan şaka gibi çağrı!

Havada 10 milyar dolarlık şov zamanı! Havada 10 milyar dolarlık şov zamanı!

Uzman çavuş ve arkadaşı ölü bulundu Uzman çavuş ve arkadaşı ölü bulundu

Bursa'da korkunç olay! Anne-babalar dikkat! Arkadaşı intihar eden çocuk... Bursa'da korkunç olay! Anne-babalar dikkat! Arkadaşı intihar eden çocuk...

Emniyet personelinin yeni üniformaları Külliye'de görücüye çıktı Emniyet personelinin yeni üniformaları Külliye'de görücüye çıktı

Bursa Harmancık'ta kaza: 1 ölü, 1 yaralı  Bursa Harmancık'ta kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Bursa'da engelli vatandaşları emeklilik vaadiyle dolandırdı Bursa'da engelli vatandaşları emeklilik vaadiyle dolandırdı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Toplu ulaşımda bir kez daha indirim yapmak istiyoruz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Toplu ulaşımda bir kez daha indirim yapmak istiyoruz"

Alev topuna dönen araçtan son anda atladı Alev topuna dönen araçtan son anda atladı

Yardımcı doçentlik resmen kalktı! 'Doktor öğretim üyesi' kadrosu geldi Yardımcı doçentlik resmen kalktı! 'Doktor öğretim üyesi' kadrosu geldi

Bursa'da 3 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi Bursa'da 3 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi

FETÖ elebaşı Gülen'i anlattı, cezasında indirim yapıldı FETÖ elebaşı Gülen'i anlattı, cezasında indirim yapıldı