Bursa liseliler okuyor

Bursa liseliler okuyor

Bursa'da eğitim veren Ergin Ağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Meslek Liseleri Arası kitap Okuma Yarışması'nda il ve ilçe genelinde birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün 9. 10. ve 11. sınıfta öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen liseler arası okuma etkinliğine Bursa'da eğitim veren 18 okuldan 38 öğrenci katıldı. Öğrenciler yarışmada Oğuz Atay, Cengiz Aytmatov, Peyami Safa, Halide Edip Adıvar ve Ömer Özkan gibi Türk ve Dünya Edebiyatına önemli eserler kazandıran yazarların kitaplarını okudu. Ergin Ağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yarışmada 6 öğrenci ile yer aldı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bursa Osmangazi Ergin Ağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan okuma yarışmasında dereceye giren 10. sınıf öğrencileri Furkan Yıldırım ve Berivan Öztürk ile 11. sınıf öğrencisi Selcan Selin Uçan okullarını başarı ile temsil etti. 8 Ekim Pazartesi günü Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan Osmangazi İlçesi genelinde Selcan Selin Uçan birinci, Berivan Öztürk 3. oldu. 24 Ekim Çarşamba günü Atatürk Anadolu Lisesi'nde yapılan il genelindeki yarışmada ise Berivan Öztürk ilçe genelinde elde ettiği başarıyı, il genelinde de birinciliğe taşıyarak yarışmadan zaferle ayrıldı. Öğrencilerini bu başarısından dolayı tebrik eden Okul Müdürü Hüseyin Odsay başarılı olan öğrencilere hediye takdim etti.
 

Bursa'da 93 seçmenli köyde 6 muhtar adayı Bursa'da 93 seçmenli köyde 6 muhtar adayı

Karne korkusuyla evden kaçan liseli 3 kız, cep telefonu sinyalinden bulundu Karne korkusuyla evden kaçan liseli 3 kız, cep telefonu sinyalinden bulundu

Kadın doktorun boğazını sıkıp yumruk attı Kadın doktorun boğazını sıkıp yumruk attı

CHP'de 70 belediye başkan adayı daha belli oldu CHP'de 70 belediye başkan adayı daha belli oldu

Bursa Mudanya'da gençlerin tartışması cinayetle bitti Bursa Mudanya'da gençlerin tartışması cinayetle bitti

Münbiç'te patlama: 2'si ABD askeri 12 ölü Münbiç'te patlama: 2'si ABD askeri 12 ölü

Bursa'da kardan kapanan yolları vatandaşlar açmaya çalıştı Bursa'da kardan kapanan yolları vatandaşlar açmaya çalıştı

Bursa'da 26 FETÖ üyesine gözaltı kararı verildi Bursa'da 26 FETÖ üyesine gözaltı kararı verildi

Bursa'da çatıdan düşerek ölen usta toprağa verildi Bursa'da çatıdan düşerek ölen usta toprağa verildi

Bursa'da kaçak sigara ve tütün operasyonu Bursa'da kaçak sigara ve tütün operasyonu

Vincin üzerinde yaptığı görenleri şaşkına çevirdi! Vincin üzerinde yaptığı görenleri şaşkına çevirdi!

Bebeğinin susması için öyle bir şey yaptı ki! Bebeğinin susması için öyle bir şey yaptı ki!

Oyak Renault'a, Bursa'daki fabrikasının modernizasyonu için 3,7 milyar lira teşvik verildi Oyak Renault'a, Bursa'daki fabrikasının modernizasyonu için 3,7 milyar lira teşvik verildi