Bursa Kiremitçi Parkı'nda sona doğru

Bursa Kiremitçi Parkı'nda sona doğru

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin şehrin göbeğinde yer alan Kiremitçi Mahallesi'nde 4 bin metrekarelik alanda uyguladığı park çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, Kiremitçi Mahalle Muhtarı Kenan Solak ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte Kiremitçi Parkı'nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan alt ve üst yapı faaliyetleri ile ilgili çalışmaları sürdürürken diğer yandan müsait her alana yeşil alan kazandırdıklarını ifade eden Başkan Aktaş, yapılan yatırımlar doğrultusunda Bursa'daki park sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Yaptığı açıklamada, Kiremitçi Parkı'yla ilgili verilere de değinen Başkan Aktaş, "Kiremitçi Sinan Bey Camii önünde yapılacak parkın bin 200 metrekaresi yeşil alan olacak. 400 metrekaresi basketbol sahası, 150 metrekaresi ise ahşap gösteri platformu olarak tasarlanan parkta, 2 bin 250 metrekarelik bölüm pres taban tuğlasıyla kaplanacak. Park içerisinde çeşitli oturma alanları da bulunacak. Bölgede yer alan tescilli bir anıt ağaç çalışmalar kapsamında korunurken, ilave ağaç dikimleri gerçekleştirilecek. Parkımızın açılışı inşallah 2-3 aya kadar yapılacak" dedi.

Sosyal tesis hazırlığı

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kiremitçi Parkı sınırları içerisinde bulunan tarihi bir hamamın sosyal tesis olarak hizmet vermesi yönünde çaba sarf ettiklerini ifade etti. Konuya ilişkin görüşmeleri sürdürdüklerini, özel mülkiyet hamamın kamulaştırılması yönünde inanç taşıdıklarını vurgulayan Başkan Aktaş, "Hak sahipleriyle de görüşüp ortak bir noktada buluşursak, inşallah onu da sosyal tesis olarak mahallemize kazandırılması noktasında düşüncemiz var. Projeyle ilgili emek ve gayretleri için muhtarımıza ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türk Telekom TTNET çöktü mü? Türk Telekom TTNET çöktü mü?

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi

Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce... Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce...

Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu

Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü

Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga! Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga!

Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme! Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme!

Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir

Bursa'da sazlık alev alev yandı! Bursa'da sazlık alev alev yandı!

Bursa'da feci kazada ''Tabelalar şaşırtıyor'' iddiası Bursa'da feci kazada "Tabelalar şaşırtıyor" iddiası

Bursaspor'a kar engeli Bursaspor'a kar engeli

Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası