Bursa Kara İncir Şenliği, büyük ilgi gördü

Bursa Kara İncir Şenliği, büyük ilgi gördü

Bursa Mudanya Belediyesi'nin, kara incir üretiminde önemli bir yere sahip olan Mürsel Mahallesi'nde düzenlediği 4. Kara İncir Şenliği, büyük ilgi gördü. Üreticilerin ürünlerini sergilediği şenlikte coşku, Feryal Öney'in muhteşem konseriyle doruğa ulaştı.

Mudanya Belediyesi tarafından üretimi artırmak, üreticiyi desteklemek ve Mudanya'nın tarımsal değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Mürsel Kara İncir Şenliği, geniş katılımla gerçekleşti.

"En Lezzetli İncir" yarışmasının yanı sıra Mudanya Belediyesi Yaz Okulu kursiyerlerinin modern dans, ritim gösterilerinin yer aldığı şenlikte coşku, Feryal Öney'in muhteşem konseriyle doruğa ulaştı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen şenliğe, CHP İstanbul Milletvekili Turhan Aydoğan, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Milli Savunma eski Bakanı Turhan Tayan, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan, Mudanya Ziraat Odası Başkanı Raif Döner, Mürsel Muhtarı Hüseyin Çakır, mahalle sakinleri ve Bursalılar katıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, stantları tek tek ziyaret ederek katılımcılara çeşitli hediyeler dağıttı. 

ELDE KALAN İNCİR VE ÜZÜMÜ MUDANYA BELEDİYESİ ALACAK

Etkinlikte konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya'nın bereketli topraklarında yetişen ürünlerinin tanıtımına katkı sağladıklarını belirterek, "Mudanya'da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak dedik. 4 yıl 4 ay 26 gün oldu. Alnımız ak, karşınızdayız. Mudanya üreten, mutlu insanların kenti oldu. Bununla gurur duyuyoruz. Sözümüz vardı. Mudanya sanayi kenti olamaz, turizm, eğitim, tarım kenti olmalı dedik. Mudanya'nın üç değerli karasını, üreticisini, köylüsünü desteklemeli, kalkındırmalı dedik. Ata'mızın da dediği gibi köylüsünü bu milletin efendisi yapmak için çalıştık. Gerek incir üreticisi, gerekse üzüm üreticisi kardeşlerim asla korkmayın, elinizde kalan inciri ve üzümü Mudanya Belediyesi tüccarın üstüne bir lira daha fazla vererek alacak ve bütün Mudanyalı hemşerilerine dağıtacak. Kazandığımızı, alın terimizi paylaşacağız. Mudanya Belediyesi sizi tefeciye tüfeciye muhtaç etmeyecek. 30 Mart 2014'te bir güneş doğdu, değişim başladı. Tertemiz bir belediyecilik anlayışıyla birlikte tertemiz çalıştık. 47 mahallemizin bütün sokaklarına hizmet götürdük. Bugüne kadar hiç yapılmamış etkinliklerde birlikte olduk. Ekmeğimizi bölüştük. Hiçbir karşılık beklemeden. Hepsi size helal olsun" diye konuştu.

Etkinlikte konuşan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise Mudanya'nın 30 yıl aradan sonra tertemiz, sosyal demokrat bir başkanla yönetildiğini vurgulayarak, Başkan Hayri Türkyılmaz'a teşekkür etti. Mürsel Mahalle Muhtarı Hüseyin Çakır ise, göreve geldiğinden bu yana üreticinin yanında olan Başkan Türkyılmaz'ın çalışmalarından duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin" dedi.

FERYAL ÖNEY TÜRKÜYLE COŞTURDU

"En Lezzetli İncir" yarışması şenliğin en fazla ilgi gören etkinliği oldu. Yarışmada birinci Okan Kocatürk, ikinci Mehmet İlhan ve üçüncü Eslem Tosun olurken, dereceye giren yarışmacılar jüri üyeleri tarafından ödüllendirildi. Etkinlikte Mudanya Bandosu da mini bir konser verdi. Şenliğin finalinde sahneye çıkan Feryal Öney, verdiği konserle coşkuyu zirveye taşıdı. Genç yaşlı yüzlerce kişi Feryal Öney'in türküleriyle coştu.

 

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu

Marmara beşik gibi sallanıyor! Bursa ve Çanakkale'de... Marmara beşik gibi sallanıyor! Bursa ve Çanakkale'de...

Bursa'da denize düşen kediyi buz gibi suya girerek kurtardı Bursa'da denize düşen kediyi buz gibi suya girerek kurtardı

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Bursa'da piknik tüpünden enstrüman yaptı Bursa'da piknik tüpünden enstrüman yaptı

Üniversite öğrencisi köprü korkuluklarında asılı bulundu Üniversite öğrencisi köprü korkuluklarında asılı bulundu

Herkesi ilgilendiren haber! Torba yasa teklifleri kabul edildi Herkesi ilgilendiren haber! Torba yasa teklifleri kabul edildi

Bursa'da çocuklarının intihara sürüklendiğini savunan ailenin hukuk mücadelesi Bursa'da çocuklarının intihara sürüklendiğini savunan ailenin hukuk mücadelesi

Günlük kazançları 400 bin lira! Günlük kazançları 400 bin lira!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba)

Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor  Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor

Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü

Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi

Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar

''1 günde evsiz kaldık'' "1 günde evsiz kaldık"