Bursa iş dünyasına yeni dernek

Bursa iş dünyasına yeni dernek

Karadeniz Asıllı Sanayici ve İşadamları Derneği (KARADENİZSİAD) Bursa'da kuruldu.

Bursa'da yaşayan Karadenizli sanayici ve iş adamlarından oluşan KARADENİZSİAD, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Almira Hotel'de gerçekleştirilen basın toplantısında Derneğin amaç ve hedeflerini anlatan KARADENİZSİAD Kurucu Başkanı Süleyman Uzun, "KARADENİZSİAD; Ülkemizin 7 Coğrafi bölgesinden biri olan Karadeniz bölgesinde yer alan, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin illerimizi kapsamaktır. Bursa'da ikamet eden ve bu 18 ilimizle nüfus bağı olan Sanayici ve İşadamlarının üyeliklerini kapsayan bir dernek yapılanmasıdır" şeklinde konuştu.

Derneğin amacının ülkemizde hızlı kalkınma projeleri geliştirmek olduğunu ifade eden Süleyman Uzun, "Ülkemizin ekonomisini güçlendirmek amacıyla, Kanun ve Yönetmelikler çerçevesinde,  sanayici, işadamı, üniversiteler, eğitim kurumları, mesleki kuruluşlar, bilim ve teknoloji uzmanları ile beraberce ticari, sınaî, sosyal ve manevi güç birliği içerisinde, küresel değişim ve gelişimleri yakından takip ederek, doyduğumuz şehir Bursamızda, doğduğumuz coğrafya Karadenizimizde, Ülkemizde hızlı kalkınma projeleri geliştirmektir" dedi.

KARADENİZSİAD'ın hedeflerinden de bahseden Uzun, "Derneğimizin amacına ulaşmak için koyduğumuz hedeflerimizi de özetle şöyle ifade etmek isterim; öncelikli hedefimiz Bursa'da ikamet eden Karadenizli sanayici ve iş adamlarının dağınık ve irtibatsız yapısını bir araya toplamak, gerek Bursa gerekse Karadeniz bölgesindeki sanayici ve iş adamları ile koordinasyonlarımızı sağlayarak işbirliklerimizi geliştirmektir" şeklinde konuştu.

Başkan Süleyman Uzun sözlerini şöyle sürdürdü;

"Ancak bizim hedeflerimizin bu kadarla da kalmayacak. Bir oluşum üzerinde çalışarak ana tüzüğümüzde de belirttiğimiz gibi, öncelikle doyduğumuz şehir BURSA olmak üzere doğduğumuz şehirler ile tüm ülke ekonomisini birlikte güçlendirmek, sosyal ve kültürel yaşamımızı daha etkin ve hızlı bir şekilde geliştirmek için bir araya gelmeye karar verdik. Ülkemizin ve milletimizin yaşam ile geçim standartlarını daha üst seviyelere çıkartmak, sürekli kendini yenileyen teknoloji ve küresel ekonomide dünya standartlarını yakalamak hatta ileriye taşımak için gerekli çalışmalara ve etkinliklere katkı koymak da en büyük amaçlarımız arasında yer almaktadır. En önemli amaçlarımızdan biri de, Karadeniz'e sınır olan ülkeler ile Karadenizli işadamlarını ve sanayi ticaret odalarını da içine alarak birliktelik sağlayıp bu ülkelerle ticaret yapılıyorsa artırmaya çalışmak, çalışılmıyor ise çalışma yapılanması için girişimlerde bulunarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak gibi projeler üretmektir."

Öte yandan KARADENİZSİAD'ın Kurucu Üyelerinin listesi şu isimlerden oluştu;

Süleyman Uzun, Ali Faruk Çolak, Mustafa Bakır, Talip Andıç, Eyüp Yetim, Ruşen Sever, Hayri Yüksel, Ali Tuğcu, Bekir Akyıldız, Hakan Uzun, Mehmet Atmaca, Celil Çolak, Hızır Çetinkaya, Osman Akın, Abdurrahman Levent Ezberci, Mehmet Kurt, Şadi Özdemir, Ahmet Balsüzen.

AK Parti kongreye gidiyor! AK Parti kongreye gidiyor!

Bursa'da kazada yaşanan kabus dolu dakikaları anlattı Bursa'da kazada yaşanan kabus dolu dakikaları anlattı

İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı

ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Münbiç açıklaması ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Münbiç açıklaması

Takla atan araçtan yara almadan çıktılar Takla atan araçtan yara almadan çıktılar

TSK, PKK'ya nefes aldırmıyor! TSK, PKK'ya nefes aldırmıyor!

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı

Trump'tan Türkiye'ye: Daha bu iş bitmedi, ne olacağını göreceğiz Trump'tan Türkiye'ye: Daha bu iş bitmedi, ne olacağını göreceğiz

Bakan Berat Albayrak, Fransa Finans Bakanı ile telefonda görüştü. Bakan Berat Albayrak, Fransa Finans Bakanı ile telefonda görüştü.

Forward işlemlerine yüzde 25 sınırlama getirildi Forward işlemlerine yüzde 25 sınırlama getirildi

İngiliz medyasından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım! İngiliz medyasından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım!

Bursa'da feci kaza: 1 ölü, çok sayıda yaralı Bursa'da feci kaza: 1 ölü, çok sayıda yaralı

Bursa'da orman yangını! Bursa'da orman yangını!

İsrail Mescid-i Aksa'ya kapılarını kapattı İsrail Mescid-i Aksa'ya kapılarını kapattı

TSK'dan Kandil'e hava harekatı! TSK'dan Kandil'e hava harekatı!

2 tonluk 'Babayiğit'in fiyatını duyan inanamıyor! 2 tonluk 'Babayiğit'in fiyatını duyan inanamıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torunu dünyaya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torunu dünyaya geldi