Bursa iş dünyasına yeni dernek

Bursa iş dünyasına yeni dernek

Karadeniz Asıllı Sanayici ve İşadamları Derneği (KARADENİZSİAD) Bursa'da kuruldu.

Bursa'da yaşayan Karadenizli sanayici ve iş adamlarından oluşan KARADENİZSİAD, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Almira Hotel'de gerçekleştirilen basın toplantısında Derneğin amaç ve hedeflerini anlatan KARADENİZSİAD Kurucu Başkanı Süleyman Uzun, "KARADENİZSİAD; Ülkemizin 7 Coğrafi bölgesinden biri olan Karadeniz bölgesinde yer alan, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin illerimizi kapsamaktır. Bursa'da ikamet eden ve bu 18 ilimizle nüfus bağı olan Sanayici ve İşadamlarının üyeliklerini kapsayan bir dernek yapılanmasıdır" şeklinde konuştu.

Derneğin amacının ülkemizde hızlı kalkınma projeleri geliştirmek olduğunu ifade eden Süleyman Uzun, "Ülkemizin ekonomisini güçlendirmek amacıyla, Kanun ve Yönetmelikler çerçevesinde,  sanayici, işadamı, üniversiteler, eğitim kurumları, mesleki kuruluşlar, bilim ve teknoloji uzmanları ile beraberce ticari, sınaî, sosyal ve manevi güç birliği içerisinde, küresel değişim ve gelişimleri yakından takip ederek, doyduğumuz şehir Bursamızda, doğduğumuz coğrafya Karadenizimizde, Ülkemizde hızlı kalkınma projeleri geliştirmektir" dedi.

KARADENİZSİAD'ın hedeflerinden de bahseden Uzun, "Derneğimizin amacına ulaşmak için koyduğumuz hedeflerimizi de özetle şöyle ifade etmek isterim; öncelikli hedefimiz Bursa'da ikamet eden Karadenizli sanayici ve iş adamlarının dağınık ve irtibatsız yapısını bir araya toplamak, gerek Bursa gerekse Karadeniz bölgesindeki sanayici ve iş adamları ile koordinasyonlarımızı sağlayarak işbirliklerimizi geliştirmektir" şeklinde konuştu.

Başkan Süleyman Uzun sözlerini şöyle sürdürdü;

"Ancak bizim hedeflerimizin bu kadarla da kalmayacak. Bir oluşum üzerinde çalışarak ana tüzüğümüzde de belirttiğimiz gibi, öncelikle doyduğumuz şehir BURSA olmak üzere doğduğumuz şehirler ile tüm ülke ekonomisini birlikte güçlendirmek, sosyal ve kültürel yaşamımızı daha etkin ve hızlı bir şekilde geliştirmek için bir araya gelmeye karar verdik. Ülkemizin ve milletimizin yaşam ile geçim standartlarını daha üst seviyelere çıkartmak, sürekli kendini yenileyen teknoloji ve küresel ekonomide dünya standartlarını yakalamak hatta ileriye taşımak için gerekli çalışmalara ve etkinliklere katkı koymak da en büyük amaçlarımız arasında yer almaktadır. En önemli amaçlarımızdan biri de, Karadeniz'e sınır olan ülkeler ile Karadenizli işadamlarını ve sanayi ticaret odalarını da içine alarak birliktelik sağlayıp bu ülkelerle ticaret yapılıyorsa artırmaya çalışmak, çalışılmıyor ise çalışma yapılanması için girişimlerde bulunarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak gibi projeler üretmektir."

Öte yandan KARADENİZSİAD'ın Kurucu Üyelerinin listesi şu isimlerden oluştu;

Süleyman Uzun, Ali Faruk Çolak, Mustafa Bakır, Talip Andıç, Eyüp Yetim, Ruşen Sever, Hayri Yüksel, Ali Tuğcu, Bekir Akyıldız, Hakan Uzun, Mehmet Atmaca, Celil Çolak, Hızır Çetinkaya, Osman Akın, Abdurrahman Levent Ezberci, Mehmet Kurt, Şadi Özdemir, Ahmet Balsüzen.

Pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3'ü çocuk 8 yaralı Pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3'ü çocuk 8 yaralı

Türk firmanın kiraladığı yolcu uçağı Cidde'de burun üstü indi Türk firmanın kiraladığı yolcu uçağı Cidde'de burun üstü indi

TSK'dan kahreden açıklama: 2 şehit, 2 yaralı TSK'dan kahreden açıklama: 2 şehit, 2 yaralı

Ankara'da tır ile otomobil çarpıştı: 3 ölü, 1 yaralı Ankara'da tır ile otomobil çarpıştı: 3 ölü, 1 yaralı

Valilik izin verdi, o müdür hakkında soruşturma açıldı! Valilik izin verdi, o müdür hakkında soruşturma açıldı!

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi: ''3. havalimanı bilet fiyatlarını düşürecek'' THY Genel Müdürü Bilal Ekşi: "3. havalimanı bilet fiyatlarını düşürecek"

Hatay'da askeri araç devrildi: Yaralı askerler var Hatay'da askeri araç devrildi: Yaralı askerler var

Korkunç gerçek yanık kokusuyla ortaya çıktı! Korkunç gerçek yanık kokusuyla ortaya çıktı!

Havuza düşerek ölen işitme engelli anneanne ve torununa veda Havuza düşerek ölen işitme engelli anneanne ve torununa veda

Niğde'de iki kardeş yardım bekliyor! Ayda 3 kilo alıyorlar Niğde'de iki kardeş yardım bekliyor! Ayda 3 kilo alıyorlar

BBP'den AK Parti listesine 18 isim girdi BBP'den AK Parti listesine 18 isim girdi

Bursa'da su kesintisi ertelendi Bursa'da su kesintisi ertelendi

CHP'nin Bursa milletvekili adayı listesi kesinleşti CHP'nin Bursa milletvekili adayı listesi kesinleşti

İYİ Parti Bursa milletvekili adayları belli oldu İYİ Parti Bursa milletvekili adayları belli oldu

Ak Parti Bursa aday listesi belli oldu!	Ak Parti Bursa aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi Bursa aday listesi belli oldu! Saadet Partisi Bursa aday listesi belli oldu!

HDP Bursa milletvekili adayları açıklandı HDP Bursa milletvekili adayları açıklandı

Listelerin açıklanmasının ardından Bahçeli'den ilk yorum Listelerin açıklanmasının ardından Bahçeli'den ilk yorum