Bursa İnegöl'de Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları unutulmadı

Bursa İnegöl'de Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları unutulmadı

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 14 Mart tıp bayramı nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesini ziyaret etti. Burada hastane yöneticileri ve sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta kesildi. Başkan Taban, son yıllarda sağlıkta yaşanan gelişime vurgu yaparak sağlık çalışanlarının da bu gelişimde katkısı olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Alper Taban, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, bazı meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin de katıldığı ziyarette, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta kesilip tıp bayramı kutlandı.

İNSAN HAYATININ EN ZOR GÖREVİ

Devlet Hastanesi Konferans salonunda mini bir kutlama töreni gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Hayrettin Göçmen, "Bugün 4 Mart Tıp Bayramı. Belki de insan hayatının en zor görevlerinden birini yerine getiren sağlık çalışanlarının yılda bir kez de olsa hatırlandıkları bir gün. Mevcut günümüz insan hayatı olduğu sürece hastalıklar her zaman bizlerle olacak. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında yaşam süresi artmaya başladı. Buna bağlı olarak kronik hastalıklar daha fazla hissediliyor. Devletimizin sunduğu imkanlar neticesinde insanların sağlık hizmetine ulaşması ve onlardan faydalanması giderek artıyor. Bu sağlık camiası olarak bizim üzerimizdeki yükü de oldukça arttırıyor. Bu yükün altından büyük bir feragatle ve büyük bir maneviyat duygusu içerisinde kalkan tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutluyorum. Bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise sağlık çalışanlarına hitap ettiği konuşmasında "Bugün bizim için de çok güzel bir gün. İyi ki bu özel günler oluşturulmuş. Bir gün de olsa hatırlanmak ve o farkındalığı oluşturmak anlamında ciddi bir etkinlik oluyor. Şunu da yineleyeceğim; onu o bir güne sığdırmamak daha hoştur. 365 gün hatırlamak daha da önemli. Ama dikkat çekmek hususunda bu günlerinde önemli olduğunu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

GELİNEN NOKTA MÜKEMMEL

"Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözünü hatırlatarak konuşmasını sürdüren Taban, "Sağlıkla ilgili bir sorunumuz olduğunda hemen ilk olarak sağlık çalışanlarımızın, doktorlarımızın yanına koşuyoruz. Onlardan yardım diliyoruz. Geldiğimiz noktaya da baktığımızda şunu görüyorum ki sağlıkta yapılan yatırımlar, dönüşümler hakikaten kitaplara sığmayacak boyuta geldi. Sağlıkta yapılan harcama 37 buçuk milyar lira. En değerli olan insan değil mi? İnsanımız için ne yapsak azdır. Hem hükümetimiz hem yerel kaynaklarımız, beraberinde yeri geldiğinde hayırseverlerimizin yardımlarıyla çok daha güzel yerlere gelmek bizim hedefimiz. İnsana yatırım yapıyoruz. İnşallah kimsenin ihtiyacı olmasın da sağlıkla ilgili bir alana başvurulmasın. Ama böyle bir ihtiyaç olduğunda alternatifli olarak vatandaşımızın istediği yere gidebildiğini görüyoruz. Kaldı ki sağlık hizmetlerinde hakikaten geçmişte mukayese ettiğimiz ülkelerle bugün kendi ülkemizi mukayese ettiğimizde bana göre bir şeylere çok kolay erişiyoruz artık. Gelinen nokta mükemmel. Bir de bunun içerisinde hizmet eden sizler varsınız. Hem bu hizmeti alanın hem de hizmeti verenin mutlu olması lazım. Bizler İnegöl'de sorumluluk alanımıza baktığımızda gerçekten mükemmel bir hastaneye kavuştuk. Bir değişim ve dönüşüm yaşandı. Bununla birlikte sürekli bir değişim ve dönüşüm, kalite çalışması yürütülüyor. Ben bugüne kadar yaptığınız hizmetler için teşekkür ediyorum. Bugün tıp bayramı vesilesiyle de sizlerle buluşalım istedik. İnşallah hep sağlık sıhhat içerisinde şehrimize birlikte hizmet ederiz" ifadelerinde bulundu.

Konuşmalar sonrası pasta kesildi. Başkan Taban, ziyaretin anısına Başhekim Göçmen'e çiçek takdiminde de bulundu.

Bursa'da Timsah Arena'da ışıklar söndü! Bursa'da Timsah Arena'da ışıklar söndü!

Lüks araç derede bu halde bulundu! Yaralılar var Lüks araç derede bu halde bulundu! Yaralılar var

Din Kültürü öğretmeni 5 kız öğrenciye tacizden tutuklandı! Din Kültürü öğretmeni 5 kız öğrenciye tacizden tutuklandı!

Stephen Hawking için lokma döküldü Stephen Hawking için lokma döküldü

İYİ Parti ilçe başkanına silahlı saldırı! İYİ Parti ilçe başkanına silahlı saldırı!

17 yaşındaki PKK'lı teröristin şoke eden sözleri! 17 yaşındaki PKK'lı teröristin şoke eden sözleri!

Türkiye silikon dudaklarıyla tanımıştı! İşte genç kızın son hali... Türkiye silikon dudaklarıyla tanımıştı! İşte genç kızın son hali...

Bursa'da otomobile çarpan motosiklet sürücüsü ölümden döndü! Bursa'da otomobile çarpan motosiklet sürücüsü ölümden döndü!

Güzellik yarışmasında seks skandalı! Güzellik yarışmasında seks skandalı!

O ilde deprem korkuttu! O ilde deprem korkuttu!

Bursa'da sağlık ekipleri hamile kadın için seferber oldu! Bursa'da sağlık ekipleri hamile kadın için seferber oldu!

Bursa'da zehir tacirlerine jandarmadan suçüstü! Bursa'da zehir tacirlerine jandarmadan suçüstü!

Batman'dan acı haber geldi! Batman'dan acı haber geldi!

'Çiftlik Bank' anketi şaşırttı! Hala akıllanmadılar... 'Çiftlik Bank' anketi şaşırttı! Hala akıllanmadılar...

Başpehlivana silahlı saldırı yapıldı! Başpehlivana silahlı saldırı yapıldı!

Rum okulunda görülmemiş düşmanlık! ''Türk'' diye söktüler Rum okulunda görülmemiş düşmanlık! "Türk" diye söktüler

Bursa'da kayıp köpekleri ilanla arıyor Bursa'da kayıp köpekleri ilanla arıyor