Bursa İnegöl'de belediye meydanı yenileniyor

Bursa İnegöl'de belediye meydanı yenileniyor

İnegöl Belediyesi önündeki bulunan ve kavşak düzenlemesi sonrası bir kısmı bozulan parkın yenilenmesi için çalışmalara başlandı.

Belediye kavşağında akıllı kavşak uygulaması sırasında bir kısmı bozulan park için yeni bir proje hazırlandı.

500 m2'lik alanda projelendirilen parkın yapımı için çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve AK Partili yöneticilerle birlikte çalışmayı yerinde inceledi.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Taban, "Bugün Belediyemiz önünde hayata geçirdiğimiz park ve meydan düzenlemesini yerinde inceleyip kamuoyunu da bilgilendirmek istedik. Biliyorsunuz çok yakın zamanda şehrimizin trafiğini rahatlatabilmek adına kavşak düzenlemelerimizi Bursa Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle hayata geçirmiştik. Beraberinde yine parklanmalar olsun, otopark alanlarının oluşturulması konusunda olsun çalışmalarımız devam ediyor. Burada yenilenen, güzelleşen meydana yakışır halde olabilmesi için belediyemizin önündeki bu butik parkı da iyileştirelim istedik. Vatandaşlarımız burada ağaçların gölgesinde oturup vakit geçiriyorlar. Biz buna biraz daha katkı koyabilmek adına bir çalışma yaptık. Bu çalışmayı yaparken şunu da düşündük; çok büyük ve özel çalışmadan ziyade yine güzel ancak havuzu kaldırmadan maliyetleri boyutunda dikkatli olarak eksik ve aksakları gidererek, ağaçlarımızı koruyarak, banklarımızı, görsellerimizi iyileştirerek yeniden hayat bulmasını istedik" dedi.

Çalışma hakkında teknik bilgiler de veren Taban, "Arkadaşlarımız birkaç gün önce çalışmaya başladılar. 500 m2'lik bir alanda projelendirme yapıldı. Bu alanda 120 m2'lik yeşil alan ve 358 m2'lik sert zemin alanı bulunmakta. Mevcut ağaçlarımızı muhafaza ederek beraberinde ağaçların alt kısmına ızgaralar ve aydınlatmalar ilave ederek gündüz olan güzel görüntünün gece de sürmesini sağlayacağız. Arkadaşlarımız zemin alanında farklı renklerde parke taşı uygulamaları yapacaklar. Ahşap banklarımız yerleştirilecek ve meydanla uyum içerisinde güzel bir alan olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu.

Bursa'da yıl başı öncesi hindiye bir zam daha yolda Bursa'da yıl başı öncesi hindiye bir zam daha yolda

Bursa'da asırlık kuş pazarı binlerce kuş severi bir araya getiriyor Bursa'da asırlık kuş pazarı binlerce kuş severi bir araya getiriyor

Bursa'da eşini boğarak öldüren sanığın avukatı: Müvekkilime tuzak kuruldu Bursa'da eşini boğarak öldüren sanığın avukatı: Müvekkilime tuzak kuruldu

Annesini yaraladığı bıçakla kendisini öldürdü Annesini yaraladığı bıçakla kendisini öldürdü

Bursalılar tereyağını zamlı yiyecek Bursalılar tereyağını zamlı yiyecek

Bursalı gençler dünya üçüncüsü oldu (ÖZEL HABER) Bursalı gençler dünya üçüncüsü oldu (ÖZEL HABER)

Mesut Demir; <br /> Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene... Mesut Demir;
Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene...

Bazı ürünlerin ithalatına yüzde 30'a kadar ek vergi geliyor Bazı ürünlerin ithalatına yüzde 30'a kadar ek vergi geliyor

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim? Aysın Komitgan;
Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (10 Aralık 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (10 Aralık 2018 Pazartesi)

Bursa'da zifiri karanlıkta milyonluk şantaj operasyonu Bursa'da zifiri karanlıkta milyonluk şantaj operasyonu

Bursa'da motosiklet üzerinde tehlikeli yolculuk kameralara yansıdı Bursa'da motosiklet üzerinde tehlikeli yolculuk kameralara yansıdı

Yargıtay'dan Bursa'da milyonları ilgilendiren karar Yargıtay'dan Bursa'da milyonları ilgilendiren karar

Bursa'da akılalmaz kaza kamerada! Bursa'da akılalmaz kaza kamerada!

Bursa Valiliği'nden sağanak ve rüzgar uyarısı Bursa Valiliği'nden sağanak ve rüzgar uyarısı

2019'un ocak ayında trafik sigortaları zamlanmayacak 2019'un ocak ayında trafik sigortaları zamlanmayacak

Çanakkale'de feci kaza: Ölü ve yaralılar var Çanakkale'de feci kaza: Ölü ve yaralılar var