Bursa İnegöl'de belediye meydanı yenileniyor

Bursa İnegöl'de belediye meydanı yenileniyor

İnegöl Belediyesi önündeki bulunan ve kavşak düzenlemesi sonrası bir kısmı bozulan parkın yenilenmesi için çalışmalara başlandı.

Belediye kavşağında akıllı kavşak uygulaması sırasında bir kısmı bozulan park için yeni bir proje hazırlandı.

500 m2'lik alanda projelendirilen parkın yapımı için çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcısı Adil Kansu ve AK Partili yöneticilerle birlikte çalışmayı yerinde inceledi.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Taban, "Bugün Belediyemiz önünde hayata geçirdiğimiz park ve meydan düzenlemesini yerinde inceleyip kamuoyunu da bilgilendirmek istedik. Biliyorsunuz çok yakın zamanda şehrimizin trafiğini rahatlatabilmek adına kavşak düzenlemelerimizi Bursa Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle hayata geçirmiştik. Beraberinde yine parklanmalar olsun, otopark alanlarının oluşturulması konusunda olsun çalışmalarımız devam ediyor. Burada yenilenen, güzelleşen meydana yakışır halde olabilmesi için belediyemizin önündeki bu butik parkı da iyileştirelim istedik. Vatandaşlarımız burada ağaçların gölgesinde oturup vakit geçiriyorlar. Biz buna biraz daha katkı koyabilmek adına bir çalışma yaptık. Bu çalışmayı yaparken şunu da düşündük; çok büyük ve özel çalışmadan ziyade yine güzel ancak havuzu kaldırmadan maliyetleri boyutunda dikkatli olarak eksik ve aksakları gidererek, ağaçlarımızı koruyarak, banklarımızı, görsellerimizi iyileştirerek yeniden hayat bulmasını istedik" dedi.

Çalışma hakkında teknik bilgiler de veren Taban, "Arkadaşlarımız birkaç gün önce çalışmaya başladılar. 500 m2'lik bir alanda projelendirme yapıldı. Bu alanda 120 m2'lik yeşil alan ve 358 m2'lik sert zemin alanı bulunmakta. Mevcut ağaçlarımızı muhafaza ederek beraberinde ağaçların alt kısmına ızgaralar ve aydınlatmalar ilave ederek gündüz olan güzel görüntünün gece de sürmesini sağlayacağız. Arkadaşlarımız zemin alanında farklı renklerde parke taşı uygulamaları yapacaklar. Ahşap banklarımız yerleştirilecek ve meydanla uyum içerisinde güzel bir alan olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu.

ABD'de 'tarihi' Rusya soruşturması tamamlandı! ABD'de 'tarihi' Rusya soruşturması tamamlandı!

Eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu Eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu

Kuzenlerin bıçaklı kavgası can aldı Kuzenlerin bıçaklı kavgası can aldı

Bursa'da çarptığı bisiklet sürücüsünü yerde bırakıp kaçtı Bursa'da çarptığı bisiklet sürücüsünü yerde bırakıp kaçtı

2 çocuk babası inşaat işçisi 5 katlı binadan ölüme atladı 2 çocuk babası inşaat işçisi 5 katlı binadan ölüme atladı

Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız

İş yerinin tapusu için tartıştığı eşini zincirle boğdu İş yerinin tapusu için tartıştığı eşini zincirle boğdu

Engelli kıza cinsel istismar davasında karar Engelli kıza cinsel istismar davasında karar

''IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı'' "IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı"

Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Belediye başkanı değil gölge başkan'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Belediye başkanı değil gölge başkan"

Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek

Bursa'da şoförsüz kaza Bursa'da şoförsüz kaza