Bursa İnegöl Belediyesi Dünya Çocuklar Günü'nü kutladı

Bursa İnegöl Belediyesi Dünya Çocuklar Günü'nü kutladı

1954 yılından bu yana her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanan 'Dünya Çocuk Günü' kapsamında İnegöl Belediyesi de şehrimizdeki çocukları unutmadı. Çarşı bölgesinde kurulan stantta yüzlerce çocuğa bu günün anısına balon dağıtıldı.

Birleşmiş Milletler Örgütü ve buna bağlı olarak UNICEF, 1954 yılından beri Ekim ayının ilk Pazartesi gününü 'Dünya Çocuk Günü' olarak kabul ediyor.

64 yıldır kutlanan Dünya Çocuk Günü kapsamında İnegöl Belediyesi de şehrimizde yaşayan çocukları unutmadı. Bugün 15.30'da sarraflar çarşısı meydanında Dünya Çocuk Günü kapsamında etkinlik standı kuruldu.

ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ

Balon dağıtımı yapılan stantta, Belediye Başkanı Alper Taban da AK Partili yöneticilerle birlikte çocukların Dünya Çocuklar Gününü kutladı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte bir açıklama yapan Başkan Taban; "Eylül ayını bitirdik ve Ekim ayına girdik. Artık kış mevsimine doğru ilerliyoruz. Bugün 1 Ekim Dünya Çocuk Günü. Bizler de bu gün vesilesiyle çocuklarımızla beraberiz. Bizim için her gün Dünya Çocuk Günü öncelikle onu söyleyeyim. Çocuklarımızın dünya çocuk gününü kutluyorum. Biz onları ziyadesiyle önemsiyoruz. Hepsi bizim evladımız. En başta onların iyi bir gelecekte yer almaları için, var olmaları için gerekli şartları hazır etmeye çalışıyoruz. Onların eksik ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Çünkü gelecekte onlar söz sahibi olacaklar ve bu ülkeyi onlar yönetecekler. Biz onlara güveniyor ve inanıyoruz. Onların iyi yetişmesi için de kurumumuz olarak elimizden gelen her şeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ben tekrar evlatlarımızın Dünya Çocuk Gününü kutluyorum" dedi.

CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu! CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu!

Bursa'da Ezgi öğretmenin ölümü üzdü Bursa'da Ezgi öğretmenin ölümü üzdü

Bursa İznik'te Roma döneminden kalma surlar malzeme deposu oldu! Bursa İznik'te Roma döneminden kalma surlar malzeme deposu oldu!

Bursa'da zirai tarım ilaçları doğada ölüm saçıyor Bursa'da zirai tarım ilaçları doğada ölüm saçıyor

Murat Özdemir akıl hastanesine gönderilecek Murat Özdemir akıl hastanesine gönderilecek

Bursa'da bazı seferler iptal	Bursa'da bazı seferler iptal

Bursa'da intihara kalkıştı! 109 kişinin dolandırıcılık şüphelisi çıktı Bursa'da intihara kalkıştı! 109 kişinin dolandırıcılık şüphelisi çıktı

Bedelliden devletin kasasına 9.5 milyar TL girdi Bedelliden devletin kasasına 9.5 milyar TL girdi

Kadın sürücü elektrikli araca benzin doldurmak isteyince... Kadın sürücü elektrikli araca benzin doldurmak isteyince...

Skandal! Türkiye haritasını böyle yayınladılar Skandal! Türkiye haritasını böyle yayınladılar

MHP 8 ilde daha adaylarını çekecek MHP 8 ilde daha adaylarını çekecek

Bursa'da hamam faciasının kurbanı doktora son görev Bursa'da hamam faciasının kurbanı doktora son görev