Bursa İnegöl Belediye Başkanı Taban: "Beşikten mezara kadar hizmete devam"

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Taban: ''Beşikten mezara kadar hizmete devam''

Mezarlıklar Müdürlüğünün 2018 yılını değerlendiren Belediye Başkanı Alper Taban, "Gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkanları vatandaşlarımıza sunarak beşikten mezara kadar örnek bir belediyecilik anlayışını ortaya koymanın mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Vatandaşların doğumundan ölümüne kadar her anında yanında olmayı başararak hizmet seferberliğine aralıksız devam eden İnegöl Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü 2018 yılı içerisinde 7/24 çalışma prensibiyle örnek bir hizmet anlayışı ortaya koymayı başardı. 'Halka hizmet Hakka hizmettir' anlayışını şiar edinmiş bir hizmet anlayışı ile vatandaşların taleplerini sürekli ön planda tutarak özenle ve titizlikle çalışmalarını sürdüren Mezarlıklar Müdürlüğü, vatandaş duyarlılığını en üst düzeye çıkararak hizmetlerine devam ediyor.

"SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN TÜM İMKANLARINI KULLANIYORUZ"

Mezarlıklar Müdürlüğünün 2018 yılı içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Alper Taban, "İlçe halkımızın en zor anında yanında olmayı başararak örnek bir yönetim anlayışı sergileyen Mezarlıklar Müdürlüğü vasıtası ile vatandaşlarımıza bir nebzede olsa katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkanları kullanarak vatandaşlarımıza katkı ve destekte bulunuyoruz" açıklamasında bulundu.

CENAZE VE DEFİN HİZMETLERİ

İnegöl Belediyesi olarak insan odaklı çalışma prensibiyle doğumdan ölüme kadar örnek bir belediyecilik anlayışı ortaya koyduklarını belirten Başkan Taban, "Bu anlayışla hizmetlerini yürüten Mezarlıklar Müdürlüğümüz nitelikli personeli ile görev alanı içerisinde en iyi hizmeti vermek için gayret göstermektedir. Bu anlayışla cenazeyi evden veya hastaneden alarak, cenazeyi defnetmeye hazırlama işlemlerini gerçekleştirmek üzere müdürlüğe naklini sağlama, mezar kazmak ve mezar tahtası temin etme, cenazeyi helallik almak için ikamet ettiği adrese, akabinde cenaze namazının kılınacağı camiye ve nihai olarak defin edileceği mezarlığa naklini sağlayıp defin işlemini gerçekleştirme, talep olması halinde Bursa ve çevre ilçelere cenaze nakli yapma ve uzak illere nakli hususunda Bursa Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapma noktasında hizmetler sunmaktadır. Ayrıca mezarlıklarını onarmak  isteyen  vatandaşların  mezar  tanzim  belgelerini  almalarını  sağlama  ve  buna  uygun  şekilde  onarım  yapmalarını  takip  etme gibi görevleri de icra etmektedir" diye konuştu.

1701 DEFİN İŞLEMİ

İnsanların mutlu günlerinde olduğu gibi en acılı günlerinde de onlarla beraber olarak, onların sıkıntılarını hafifletmeye çalıştıklarını belirten Taban, "2018 yılı içerisinde Mezarlıklar Müdürlüğümüz bünyesinde 910 erkek ve 791 kadın toplamda 1701 gasil ve kefenleme işlemi yapılmıştır. Ayrıca ilçemiz dışına 109 kadın, 103 erkek toplamda 212 cenaze nakil işlemi gerçekleştirilmiştir. Bizler, hemşerilerimizin bu en acılı günlerinde yanlarında olmayı şiar edinmiş bir belediyeyiz."

"NİTELİKLİ VE ETKİN BİR HİZMET "

Bizler ölümün bir yok oluş değil, bir vuslat olduğu inancında olan insanlarız diyen Taban, "Müdürlüğümüz vatandaşlarımızın bu acılı günlerinde en iyi şekilde koordine olarak nitelikli ve etkin bir şekilde hizmetlerini yürütürken, belediyemiz tarafından yerine getirilen cenaze ve defin hizmetleri ücretsiz verilmektedir. Her şey hemşerilerimizin daha iyi hizmet almaları için. Bunun yanında mermer veya muhtelif malzeme ile mezarlarını tanzim etmek isteyen 517 vatandaşımıza mezar tanzim belgesi verilerek, mezarlıklar yönetmeliğine uygun olarak mezar tanzimlerini yapmaları da sağlanmıştır" dedi.

Taban son olarak, "İnegöl Belediyesi olarak mümkün olduğu kadar insanların hayatını kolay kılmaya çalışıyoruz.  Sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirmeye bundan sonrada devam edeceğimizi buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. 7/24 insan odaklı hizmet anlayışı ile yeniliği yakalamış ve çağın gereklerine göre etkin ve verimli bir şekilde hareket eden bir belediye olarak vatandaşlarımızın iyi gününde ve kötü gününde yanında olarak onların mutlu bir yaşam geçirmelerini sağlamak için hizmet seferberliğine aralıksız devam edeceğiz" dedi.

Bursa'da 18 yıllık ustası bile Duvalı Tatlı'nın tarifini bilmiyor Bursa'da 18 yıllık ustası bile Duvalı Tatlı'nın tarifini bilmiyor

Bursa'da 'Rüyamda öldürmem için işaret almıştım' diyen anne katiline ağırlaştırılmış müebbet Bursa'da 'Rüyamda öldürmem için işaret almıştım' diyen anne katiline ağırlaştırılmış müebbet

Pes dedirten olay! Kız çocuğu köprüden atlayıp kayboldu onlar fotoğraf çektirdi Pes dedirten olay! Kız çocuğu köprüden atlayıp kayboldu onlar fotoğraf çektirdi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Şubat 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Şubat 2019 Cumartesi)

Bursa'da o polis, nişanlı çifti dövenlerin akrabası çıktı Bursa'da o polis, nişanlı çifti dövenlerin akrabası çıktı

BDDK'dan önemli uyarı! Sahte fatura ödeme merkezlerine dikkat BDDK'dan önemli uyarı! Sahte fatura ödeme merkezlerine dikkat

Gece kulübünde silahlar patladı Gece kulübünde silahlar patladı

Çocuğun başına silah dayadı! Çocuğun başına silah dayadı!

Lüks rezidansta korkunç olay! Lüks rezidansta korkunç olay!

BUDO ve İDO'da seferler iptal edildi BUDO ve İDO'da seferler iptal edildi

Beyaz Saray'dan flaş 'Türkiye Büyükelçisi' açıklaması Beyaz Saray'dan flaş 'Türkiye Büyükelçisi' açıklaması

Yüz binlerce gence ayda bin 800 TL Yüz binlerce gence ayda bin 800 TL