Bursa İnegöl Adliye kavşağında çalışmalar tamamlandı

Bursa İnegöl Adliye kavşağında çalışmalar tamamlandı

İnegöl Belediyesi'nin talebi üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kavşak düzenlemeleri kapsamında Adliye kavşağında da çalışmalar tamamlandı. Kısmen trafiğe açılan kavşakta sinyalizasyon sisteminin montajı ve yol çizgilerinin tamamlanmasıyla trafik tamamen açılacak.

İnegöl Belediyesi'nin talebi üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından özellikle şehrin ana arterlerinde yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılması ve şehrin trafik akışının düzenlenmesi amacıyla başlatılan kavşak düzenleme çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilk olarak AVM kavşağında yeni bir kavşak modelini hayata geçirmişti. Ardından Belediye kavşağında akıllı kavşak modeli uygulanırken, buranın da Ağustos ayı başında üçüncü düzenleme çalışması Adliye Kavşağında başlamıştı. 11 günlük çalışmanın ardından Adliye Kavşağı da tamamlandı.

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Adliye Kavşağında dönel kavşağın kaldırılarak direk geçişin sağlandığı akıllı kavşak modelinin uygulaması tamamlanırken, caddede trafik kısmen açıldı. Bugün yapılacak sinyalizasyon sisteminin montajı ve yol çizgilerinin tamamlanmasıyla Çarşamba günü trafik akışı tamamen sağlanacak. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkanvekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu ve Eşref Yiğit ile encümen üyelerinin de katılımıyla adliye kavşağında incelemelerde bulundu. Taban, çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

"ULAŞIMI RAHATLATACAK ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDİYORUZ"

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, "Şehrimizde ulaşımı, trafiği rahatlatacak adımları atmaya devam ediyoruz. Trafiğimizi rahatlatmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi İnegöl AVM önündeki kavşaktan başlayan ve beraberinde belediye önündeki düzenlemelerin ardından bugün de adliyemiz önündeki kavşaktaki düzenlemelerin sonuna geldik. Bugün de gelip Adliye kavşağımızdaki son durumu yerinde görelim istedik" dedi.

YAYA VE SÜRÜCÜLERİN DE KURALLARA UYMASI GEREKİYOR

"Yapılan çalışmalar gerçekten çok değerli" sözleriyle konuşmasını sürdüren Taban, "Bir taraftan bilimsel karşılığı olan çalışmalar... Daha önce de söyledik. Alper Taban böyle istedi de oldu değil, aksine trafik uzmanlarımız, bu konuda ehil insanlar, liyakati olan insanların mutfak çalışmaları neticesinde yapılan tespitlerle bu kararları aldık. Burada trafik uzmanı arkadaşlarımızın şöyle bir tespiti vardı; sinyalizasyonun ve dönel adaların olduğu bölgelerde dönel adaların kaldırılmasının daha doğru olacağı ifade edildi. Öncelikli olarak trafikteki ölçümleri yaparak, tespitleri yaparak, sürücülerin ve yayaların hareketlerini, eğilimlerini inceleyerek bu kararın doğru olacağını ifade etmişlerdi. Uygulamanın da gerçekten diğer iki kavşakta başarılı olduğunu görüyoruz. Ama tabi bu tek başına yeterli değil. Hala sürücülerimizin ve yayalarımızın onlar için ayrılmış olan geçiş alanlarını, parklanma alanlarını kullanması gerekiyor. Bunu yaptığımız zaman trafikte ciddi manada rahatlama olduğunu hep birlikte göreceğiz. Yayalarımızın ve sürücülerimizin kurallara uyarak, kuralları ihlal etmeden trafik içerisinde bulunmalarını istiyoruz. Bununla ilgili de Emniyet Müdürlüğümüzden ricada bulunacağız. Kontrol ve denetimlerin daha fazla yapılması adına çalışmalarımız olacak. Kurallara uyduğumuz takdirde trafikte rahatlama olacak. İnegöl artık büyük bir şehir. Nüfusu kalabalık. Araç sayısı 65 binlerle ifade ediliyor. Böylesine artışın olduğu bir şehirde kurallara hassasiyetle dikkat etmemiz gerekliliği de bir zorunluluktur" diye konuştu.

TOPTANCI ARAÇLARI VE ÇÖP KAMYONLARIYLA İLGİLİ DÜZENLEME

Başkan Taban, trafiği rahatlatma anlamında gün içerisinde toptancı araçlarının da belirli saatlerde trafiğe girmesi yönünde bir çalışmaları olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "Şuan taslak aşamasında. Bunu olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Yine çöp toplama araçlarımız da gün içerisinde trafiğe girerek işlemlerini sürdürüyorlar. Burada da daha ziyade gece bölümüne kaydırabileceğimiz kısmı geceye kaydırarak trafiği rahatlatmaya çalışacağız. İnşallah şehrimizde trafiği maksimum düzeyde rahatlatmayı hedefliyoruz."

BAŞKAN AKTAŞ'A TEŞEKKÜR

"Yapılan bu hizmetler noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş'ın çok büyük katkıları vardır. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Beraberinde onların çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Bu şehir hepimizin. Hep birlikte yaşıyoruz. Malzeme tedariklerini Büyükşehir Belediyesinin karşılamasının ardından İnegöl Belediyesi olarak bizler de ekiplerimizi bu bölgeye kaydırarak işçiliğini yaptık. Aslında işi kimin yaptığından ziyade, burada önemli olan faydaya dönüşen bir işin hayata geçiyor olması. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımız da bu sürece azami ölçüde destek verirse şehrimizde huzur içerisinde yaşamaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum."

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

93 yaşındaki adam yanarak can verdi 93 yaşındaki adam yanarak can verdi

Koyun, kapağı çalınan rögara düştü Koyun, kapağı çalınan rögara düştü

Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme! Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme!

Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl

Bursa'da Karlık ailesinin acı günü  Bursa'da Karlık ailesinin acı günü

1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak! 1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak!

Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem'den kahreden haber! Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem'den kahreden haber!

Bursa'da yola dökülen mazot kamyoneti şarampole uçurdu Bursa'da yola dökülen mazot kamyoneti şarampole uçurdu

CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu! CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu!

Hatice: ''İbadetlerim Allah ile benim aramda'' Hatice: "İbadetlerim Allah ile benim aramda"

Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor