Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger: Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dülger: Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) Bursa İl Çalışma Grubu toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız'ın katılımıyla Dr. Ayten Bozkaya İlkokulunda gerçekleştirildi. Toplantıya ayrıca Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Şube Müdürü Metin Levent de katıldı.

Dr. Ayten Bozkaya İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okulun idareci ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Okul yönetimi ve öğretmenler ile kısa bir toplantı gerçekleştiren Dülger, okulun genel durum ve faaliyetleri, eğitim durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak öğretmenlerin istek ve arzularını dinledi.

Dr. Ayten Bozkaya İlkokulunda gerçekleştirilen İYEP İl Komisyon toplantısına da katılan Dülger, komisyonun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert bulunmadığını belirten Dülger, her öğrencinin özel olduğunu,  kaybedilecek tek bir öğrencinin dahi olmadığını söyledi.

Programın önemine vurgu yapan Dülger, "Günümüz eğitim anlayışı öğrencinin bilgi düzeyinin değerlendirilmesinden daha çok, bilginin birey için anlamlı kılınarak yaşantısal hâle getirilmesi esasına dayanıyor. Öğrenme, bir aktarım süreci değil, bilgiyi anlamlandırmada rehberlik etme süreci olduğu için programda öğrenciyi merkeze alan bir yaklaşım benimseniyor. Bu anlamda İYEP programının çok önemli ve verimli bir program olduğuna inanıyorum. Bursa olarak programı titizlikle ve dikkatle takip ediyoruz." dedi. 

İYEP programında ilkokulların 3 ve 4. sınıflarına devam eden, önceki eğitim öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi öğretim programındaki temel beceriler ile matematik dersi öğretim programındaki öğrenme alanlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin eksik öğrenmelerinin giderilmesi, psikososyal alanda da desteklenmesi amaçlanıyor.

Program kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencileri kapsayan İYEP programında, ayrıca sığınmacı, göçmen, göçer ve yarı göçer ailelerin çocukları ile geçici koruma altındaki çocuklar ve mevsimlik tarım işçilerinin çocukları gibi dezavantajlı öğrenciler hedef kitleyi oluşturuyor. Bin 666 İYEP sınıfı açılan ve bin 165 kadrolu öğretmenin görev aldığı Bursa'daki programdan 9 bin 76 öğrenci yararlanıyor.

Bursa'da sevgilisini taciz iddiasıyla arkadaşını vuran şüpheli tutuklandı Bursa'da sevgilisini taciz iddiasıyla arkadaşını vuran şüpheli tutuklandı

Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç ilk kez konuştu! Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç ilk kez konuştu!

Beyazıt'taki feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı! Beyazıt'taki feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı!

Bursa'da toplu sözleşme mutluluğu Bursa'da toplu sözleşme mutluluğu

Bursa'nın dağ yöresi Bozbey'i bağrına bastı Bursa'nın dağ yöresi Bozbey'i bağrına bastı

Bursa Mustafakemalpaşa'ya ''Mustafa Dündar Parkı'' Bursa Mustafakemalpaşa'ya "Mustafa Dündar Parkı"

Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı

Ekin Kopal; <br /> MomTalks 2019 başlıyor! Gelecek anneden başlar.. Ekin Kopal;
MomTalks 2019 başlıyor! Gelecek anneden başlar..

Mesut Demir; <br /> Hastaneler siyasilere çalışıyor! Hasta olan olana.. Mesut Demir;
Hastaneler siyasilere çalışıyor! Hasta olan olana..

Metehan Demir; <br /> Seçim öncesi ve sonrası için son durum Metehan Demir;
Seçim öncesi ve sonrası için son durum

Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapıyı ortaya çıkardı Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapıyı ortaya çıkardı

Bursa'da ovaya proje bereketi geliyor Bursa'da ovaya proje bereketi geliyor