Bursa Huzurevi'nde edebiyat günleri

Bursa Huzurevi'nde edebiyat günleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde düzenlenen edebiyat günleri kapsamında yapılan kitap okuma etkinliği farkındalık oluşturuldu.

Etkinliğe Bursa Vali Yardımcısı Abidin Uysal, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker, Huzurevleri Vakfı Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Huzurevleri Derneği Başkanı Mustafa Gökbalkan, Gemlik Lions Kulübü Başkanı Filiz Güneş ve Geçmiş Dönem Başkanı Ercüment Öztekin, Ovaakça Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Nazım Kotan, Hayat Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Özkul, Huzurevi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Saliha Helvacı katıldı.

Huzurevi Şube Müdürü Hüseyin Toprak'ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Huzurevleri Vakfı, Gemlik Lions Kulübü ve Bursa Felsefe Kulübü'nün katkılarıyla Bademli Anadolu Lisesi öğrencileri kitap okuyarak olayların ve gelişmelerin kritiğini yaptı. Genç yaşlı demeden kitap okumanın insan gelişimindeki katkısının su götürmez bir gerçek olduğunu ifade eden Bursa Vali Yardımcısı Abidin Uysal, okuyan nesiller yetiştirilmesi adına bu gibi etkinliklerin artırılması gerektiğini söyledi. Uysal, "Zenginlik ve fakirlik maddi imkanlarla değildir. İnsanın hayatının, gönlünün zengin olmasına bağlıdır. Hayatınızı fakirleştirmemek için de çevremize daha duyarlı olmalıyız ve bunun için çok okuyun çocuklar yetiştirmeliyiz" dedi.

Huzurevi sakinleri ve gençlerle böyle anlamlı bir projede bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker ise, "Öğrencilerimiz okudukları kitapları huzurevi sakinlerimize aktardılar. Böylelikle gençlerimiz geleceğimizi borçlu olduğumuz yaşlılarımızın engin tecrübelerinden yararlandı, yaşlılarımız da torun sevgisini yaşamış oldu. diye konuştu.

Oldukça renkli geçen etkinlik sonunda ziyaretçiler huzurevi etkinlik salonunu gezerek huzurevi sakinleri tarafından Huzurevi hobi atölyelerinde hazırlanan birbirinden özel eserleri inceledi.

Bursa İznik Gölü'nde gümüş balığı şaşkınlığı Bursa İznik Gölü'nde gümüş balığı şaşkınlığı

Öksüz Hastası olanlar dikkat! Öksüz Hastası olanlar dikkat!

Yürürlüğe girdi, artık zorunlu! Yürürlüğe girdi, artık zorunlu!

Bursa İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor Bursa İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor

FETÖ'nün Bursa'da askeri okul öğrencilerini tehdidi iddianamede FETÖ'nün Bursa'da askeri okul öğrencilerini tehdidi iddianamede

Silahlı teröristleri yurt dışına kaçıracaktı Bursa'da yakalandı: ''Para için yaptım'' Silahlı teröristleri yurt dışına kaçıracaktı Bursa'da yakalandı: "Para için yaptım"

Bursa'da yıl başı öncesi hindiye bir zam daha yolda Bursa'da yıl başı öncesi hindiye bir zam daha yolda

Bursa'da asırlık kuş pazarı binlerce kuş severi bir araya getiriyor Bursa'da asırlık kuş pazarı binlerce kuş severi bir araya getiriyor

Bursa'da eşini boğarak öldüren sanığın avukatı: Müvekkilime tuzak kuruldu Bursa'da eşini boğarak öldüren sanığın avukatı: Müvekkilime tuzak kuruldu

Bursalılar tereyağını zamlı yiyecek Bursalılar tereyağını zamlı yiyecek

Bursalı gençler dünya üçüncüsü oldu (ÖZEL HABER) Bursalı gençler dünya üçüncüsü oldu (ÖZEL HABER)

Mesut Demir; <br /> Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene... Mesut Demir;
Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene...

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim? Aysın Komitgan;
Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim?

Bursa'da zifiri karanlıkta milyonluk şantaj operasyonu Bursa'da zifiri karanlıkta milyonluk şantaj operasyonu

Ayrılmak isteyen kız arkadaşını öldürüp intihar etti Ayrılmak isteyen kız arkadaşını öldürüp intihar etti

Annesini yaraladığı bıçakla kendisini öldürdü Annesini yaraladığı bıçakla kendisini öldürdü