Bursa Huzurevi'nde edebiyat günleri

Bursa Huzurevi'nde edebiyat günleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde düzenlenen edebiyat günleri kapsamında yapılan kitap okuma etkinliği farkındalık oluşturuldu.

Etkinliğe Bursa Vali Yardımcısı Abidin Uysal, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker, Huzurevleri Vakfı Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Huzurevleri Derneği Başkanı Mustafa Gökbalkan, Gemlik Lions Kulübü Başkanı Filiz Güneş ve Geçmiş Dönem Başkanı Ercüment Öztekin, Ovaakça Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Nazım Kotan, Hayat Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Özkul, Huzurevi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Saliha Helvacı katıldı.

Huzurevi Şube Müdürü Hüseyin Toprak'ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Huzurevleri Vakfı, Gemlik Lions Kulübü ve Bursa Felsefe Kulübü'nün katkılarıyla Bademli Anadolu Lisesi öğrencileri kitap okuyarak olayların ve gelişmelerin kritiğini yaptı. Genç yaşlı demeden kitap okumanın insan gelişimindeki katkısının su götürmez bir gerçek olduğunu ifade eden Bursa Vali Yardımcısı Abidin Uysal, okuyan nesiller yetiştirilmesi adına bu gibi etkinliklerin artırılması gerektiğini söyledi. Uysal, "Zenginlik ve fakirlik maddi imkanlarla değildir. İnsanın hayatının, gönlünün zengin olmasına bağlıdır. Hayatınızı fakirleştirmemek için de çevremize daha duyarlı olmalıyız ve bunun için çok okuyun çocuklar yetiştirmeliyiz" dedi.

Huzurevi sakinleri ve gençlerle böyle anlamlı bir projede bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker ise, "Öğrencilerimiz okudukları kitapları huzurevi sakinlerimize aktardılar. Böylelikle gençlerimiz geleceğimizi borçlu olduğumuz yaşlılarımızın engin tecrübelerinden yararlandı, yaşlılarımız da torun sevgisini yaşamış oldu. diye konuştu.

Oldukça renkli geçen etkinlik sonunda ziyaretçiler huzurevi etkinlik salonunu gezerek huzurevi sakinleri tarafından Huzurevi hobi atölyelerinde hazırlanan birbirinden özel eserleri inceledi.

Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı

Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı

Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi

5 yaşındaki çocuk yangında can verdi 5 yaşındaki çocuk yangında can verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı

Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur

El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi

Bursa'da korkutan yangın Bursa'da korkutan yangın

Havaya rastgele ateş açtı! Havaya rastgele ateş açtı!

Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu

Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti

Skandal kararı yarın imzalıyor Skandal kararı yarın imzalıyor