Bursa Gemlik'te Belgem Ailesi piknikte buluştu

Bursa Gemlik'te Belgem Ailesi piknikte buluştu

Bursa Gemlik Belediyesi tarafından hizmete açılan Belediye Gençlik Merkezi (BELGEM) öğrencileri, Belediyenin ev sahipliğinde, Hasanağa kampında düzenlenen piknik bir araya geldi. Gençlik Merkezinde eğitim gören ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmaya yönelik düzenlenen etkinlik, yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Hasanağa kampında organize etkinliğine, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Muhtarlıklar ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Gör, Belgem öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Programda konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Gemlik Belediyesi olarak yol, kaldırım, stadyum, kültür merkezi gibi pek çok yatırım yapıyoruz. Ama yaptığımız işler arasında en güzeli en değerlisi eğitime yönelik yapmış olduğumuz yatırımlar. Bunun başında da, Belediyemiz bünyesinde açmış olduğumuz, Belediye Gençlik Merkezimiz (BELGEM) geliyor. Bu organizasyonda ki amacımız gençlerimizin eğitim faaliyetini yürütürken zaman zaman da bir araya gelerek, Gemlik'in güzel mekânlarında öğrencilerimizin, gençlerimizin, stres atarak, hoşça vakit geçirmelerini sağlamak. Yeri geldiğinde spor yapacağız, yeri geldiğinde gezip eğleneceğiz ama derslerimize çalışmayı da ihmal etmeyeceğiz" dedi. Başkan Yılmaz, " Ülkemizin bu gün bulunduğu noktadan çok daha iyi noktalara ve hedeflere ulaşabilmesi için ve çağın ötesinde hizmetler sunabilmesi için, size ihtiyacı var. Bunun için çok büyük gayret ve özveri ile çalışmanız gerekiyor" diye konuştu.

Sonrasında söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ise, "Kış aylarına yaklaştığımız bu günlerde, böylesine güzel ve sımsıcak ortamı sizlerle paylaştığımız için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu gün, ilçe Milli Eğitimin, İl Milli Eğitimin en büyük destekçisi kıymetli Belediye Başkanımız Refik Yılmaz'dır. Birçok projede işbirliği yaptığımız Gemlik Belediyesi, bizim bütün yükümüzü hafifletiyor. İnanıyorum ki sizlerde, yoğun bir tempoyla üniversite sınavına hazırlanıyorsunuz. Zaman ayırıp bu güzel organizasyonda bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun. Umarım bu çalışmalarınız sonucunda, emeklerinizin karşılığını alırsınız" diye konuştu.

Etkinliklerde, çekilen halayların yanı sıra, masa tenisi, çuval yarışı, dart, langırt, halat çekme gibi bir çok aktiviteye Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duranda eşlik etti. Keyifli ve neşeli bir gün geçiren Belgem öğretmen ve öğrencileri, bu tür faaliyetlerin, sosyalleşmeleri için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirttiler. Gün boyu devam eden piknik etkinlikleri çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

 

Bursa'da eski eşini vuran zanlı tutuklandı Bursa'da eski eşini vuran zanlı tutuklandı

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan 'kaliforniyum' açıklaması geldi Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan 'kaliforniyum' açıklaması geldi

Eski cumhurbaşkanı gözaltına alındı! Eski cumhurbaşkanı gözaltına alındı!

Bursa Gemlik'te esrarengiz kazı Bursa Gemlik'te esrarengiz kazı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Mart 2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Mart 2018 Salı)

Bursa'da Çiftlik Bank'ın araçlarına savcılıkça el konuldu Bursa'da Çiftlik Bank'ın araçlarına savcılıkça el konuldu

Çiftlik Bank'a Bursa'da soruşturma açıldı Çiftlik Bank'a Bursa'da soruşturma açıldı

Bursa'da mahalleli sevmiyor diye çatıya çıktı Bursa'da mahalleli sevmiyor diye çatıya çıktı

Araçta fuhuşa polis baskını Araçta fuhuşa polis baskını

Nevşin Mengü'nün avukat kardeşi 'Kaçırıldım' demişti ama... Nevşin Mengü'nün avukat kardeşi 'Kaçırıldım' demişti ama...

Benzine bu gece yarısı 15 kuruş geliyor! Benzine bu gece yarısı 15 kuruş geliyor!

Çiftlik Bank'ın firari sahibi Mehmet Aydın'ın Guinness amacı! Çiftlik Bank'ın firari sahibi Mehmet Aydın'ın Guinness amacı!

Bursa'da seferler iptal edildi! (20 Mart 2018 Salı)	Bursa'da seferler iptal edildi! (20 Mart 2018 Salı)

Suç örgütü Hacısüleymanoğulları'na baskın! Suç örgütü Hacısüleymanoğulları'na baskın!

Kendi aracını yakıp, o anları sosyal medyada paylaştı Kendi aracını yakıp, o anları sosyal medyada paylaştı

Soy ağacının ardından deprem sorgulama hizmeti! Ev adresinden deprem riskini gör... Soy ağacının ardından deprem sorgulama hizmeti! Ev adresinden deprem riskini gör...

Kazanın ardından sürücü buhar oldu! Kazanın ardından sürücü buhar oldu!