Bursa Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde seminer

Bursa Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde seminer

Bursa Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen İletişim-Ekip Çalışması ve Liderlik seminerleri devam ediyor.

Çalışma hayatına MESS Egitim Vakfı'ında Eğitim Uzmanı olarak başlayan, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde ''Sürekli Eğitim Merkezi ''kuran Ergün Karakaya tarafından verilen seminerde mevcut insan ilişkilerinde farkındalığın önemi vurgulandı.

Tepkisel bir hayat süren bireylerin günlük hayatında neleri ıskaladığını anlatan Ergün Karakaya, değişimin bireyde başlaması gerektiğini, ancak bu değişimle sağlıklı ilişkiler içinde olunabileceğini belirtti. Karakaya insan davranışında en büyük etken çevredir, çevreden algılananlar kavramsal düzeyde inanç kalıpları ve iç konuşmalarla davranışa dönüşür.

Davranış değişimi bu kalıpların uyumuyla sağlanır dedi. Seminer GMTAL öğretmenlerine davranış ,düşünce yönetimi ,algı ve liderlik konularında öğrencilere farklı bakış açılarıyla bakabilme yolunu sundu. GMTAL eğitimin önce bireyin içinde gerçekleşen davranış değişimi ile mümkün olduğunu fark eden ,yeniliğe, gelişmeye açık öğretmen ve idare kadrosuyla yeni eğitim yılında pek çok başarıya imza atmaya hazırlanıyor.

Gemlik'in tek Denizcilik ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olan GMTAL müdürü Hüseyin Er, verilen seminer eğitimiyle ilgili olarak uygulamalarda öğretmenlerin yüksek bir katılım sergilediğini, çalışmaların verimli geçtiğini, modern çağda yeniliği takip etmekle kalmayıp yeniliği hayatına ve mesleğine uygulayan öğretmenleriyle gurur duyduğunu, Gemlik'e teknik donanımını tamamlamış yenilikçi bireyler kazandırmayı  amaç edindiklerini söyledi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak

Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci

Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz

Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı

Sokak köpeğine yumruklu işkence Sokak köpeğine yumruklu işkence

Bursa'da okulda eşek şakası Bursa'da okulda eşek şakası

Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi

''Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu...'' "Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu..."