Bursa Gemlik Belediye Başkanı vatandaşlarla bir araya geldi

Bursa Gemlik Belediye Başkanı vatandaşlarla bir araya geldi

Bursa Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, toplumun bütün kesimlerine ulaşmak ve halkın karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak amacıyla hayata geçirilen Çay-Simit-Sohbet adlı halk meclisinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen Çay-Simit-Sohbet buluşmalarının 4.sü Dr. Ziya Kaya Mahallesinde gerçekleşti.

Dedekorkut Sokak'ta bulanan çocuk parkında yoğun katılımın olduğu programda Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Tevfik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şükran Ersöz ve yönetimi, Dr. Ziya Kaya Mahallesi Muhtarı Enver Çelik, belediye meclis üyeleri, belediye birim amirleri ile mahalle halkı katıldı.

Gemlik Belediyesi olarak her zaman halka hesap verebilir konumda olduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, "Mahallelerimizde seçimden seçime giden değil, her fırsatta vatandaşımızın zilini çalarak, sokağında ki eksiğini soran bir belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz" dedi. "Alt yapıyla başladığımız hizmetler üst yapı, çevre, eğitim, spor ve son olarak toplu hamlesiyle sürdürüyoruz" diye konuşan Başkan Yılmaz, geride kalan 7 yıl içinde Gemlik'in çehresinin değiştiğini dile getirdi. Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesinde yaptırılan bin 400 Konutlu Toplu Konutlarda 1. Etap'ın kurasının Eylül ayında çekileceğini müjdeleyen Başkan Yılmaz, kura sonucu yada gönüllülük esaslı takas yöntemiyle konut sahibi olan vatandaşların, kış gelmeden deniz manzaralı, sağlam zeminli konutlarda güven içinde yaşamlarını sürdüreceklerini kaydetti. Çay ve simit ikramlarıyla da sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen etkinlikte vatandaşların taleplerini dinleyerek not alan Yılmaz, sorunların çözümü noktasında da Belediye olarak gerekli hassasiyeti gösterdiklerini kaydetti. Hayata geçirilen tüm projelerle vatandaşa kaliteli hizmet anlayışını benimsediklerini belirten Yılmaz, "Gemlikli hemşerilerimize daha rahat yaşam alanları sunmak için ilk günkü azimle çalışıyoruz. Alt yapısıyla, parklarıyla, spor tesisleriyle, Aile Sağlık Merkezleriyle, okullarıyla, kültür merkezleriyle ve sosyal donatı alanları ile Gemlik'imiz her geçen gün daha da güzelleşiyor" diye konuştu.

Dr. Ziya Kaya Mahalle Muhtarı Enver Çelik de, Gemlik'te yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Refik Yılmaz'a teşekkür ederek, "Belediye Başkanımız çok büyük ve önemli projelere imza attı. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum. Mahalle halkım adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Program bitiminde ise Başkan Yılmaz, ikram çeşmesinden akan Osmanlı şerbetini elleriyle çocuklara ikram etti. Özellikle çocukların ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Yılmaz, çocukların istediği üzerine birlikte selfie çektirdi.

Bursa'da kayınvalidesini döverken görüntülenen gelin serbest kaldı Bursa'da kayınvalidesini döverken görüntülenen gelin serbest kaldı

Bakan Selçuk açıkladı: Gençlere günlük 75, aylık 1950 lira Bakan Selçuk açıkladı: Gençlere günlük 75, aylık 1950 lira

Kızgın yağa su döken iki kuzen yandı Kızgın yağa su döken iki kuzen yandı

Sebze-Meyve sorusu sosyal medyayı salladı! Sebze-Meyve sorusu sosyal medyayı salladı!

Üniversite öğrencileri, 90 lira için sahnede soyundu Üniversite öğrencileri, 90 lira için sahnede soyundu

Borsada teknik arıza meydana geldi Borsada teknik arıza meydana geldi

Metroda yayılarak oturan erkeklere 'sulu' tepki Metroda yayılarak oturan erkeklere 'sulu' tepki

Bursa polisi çocuk işçilere karşı uyardı Bursa polisi çocuk işçilere karşı uyardı

Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı

Ailesine rest çeken Hadise'ye 500 bin liralık kardeş faturası Ailesine rest çeken Hadise'ye 500 bin liralık kardeş faturası

Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol

Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı

Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak! Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak!

Oluşan obruklar bölge halkını endişelendiriyor Oluşan obruklar bölge halkını endişelendiriyor

Ünlü oyuncu tecavüze uğradığını açıkladı! Ünlü oyuncu tecavüze uğradığını açıkladı!

Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü

Bursa Demirtaş Meydanı açılış için gün sayıyor Bursa Demirtaş Meydanı açılış için gün sayıyor

Bir şirket daha konkordato ilan etti! Bir şirket daha konkordato ilan etti!