Bursa'da uyuşturucu cinayeti sanığına ömür boyu hapis talebi

Bursa'da uyuşturucu cinayeti sanığına ömür boyu hapis talebi

Bursa'da Cihan Gençtürk'ü (30) bıçaklayarak öldüren İsmail Efe Kuralay'ın (20), ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık Kuralay, yanındaki arkadaşının Cihan'a uyuşturucu sattığını ileri sürerek, "Cihan, sonra yanımıza gelip 'Beni dolandırdınız' diyerek bağırmaya başladı. Kolumdan tutup bana vurdu. Ben de kendimi korumak içi bıçağı salladım" dedi.

Olay, geçen şubat ayında merkez Osmangazi ilçesi Selamet Mahallesi'nde meydana geldi. İsmail Efe Kuralay, internet kafede yanına gelen Cihan Gençtürk ile tartıştı. Kafe dışında devam eden tartışmada Kuralay, Güntürk'ü bıçaklayarak kaçtı. Ağır yaralanan Gençtürk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Tutuklanan Kuralay, Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davada hakim karşısına çıktı. Duruşmada, ölen Cihan Gençtürk'ün ablası Emine Usta da hazır bulundu.

Sanık Kuralay savunmasında, yanında bulunan başka bir arkadaşının Cihan Gençtürk'e uyuşturucu sattığını ileri sürerek şöyle konuştu:

"Biz internet kafeye gittik. Cihan arkamızdan gelip, 'Siz çocuk mu kandırıyorsunuz, beni dolandırdınız' diyerek bağırmaya başladı. İnternet kafeden dışarıya çıktık. Parasını istediğini söyledi. Biz para ile sigara almıştık. Vereceğimi söylememe rağmen sağ kolumdan tutup bana vurmaya başladı. Ben de kendimi korumak için bıçağı salladım. Kaçarken arkamdan koştuğunu gördüm. Daha sonra babamla birlikte polise gidip teslim oldum, pişmanım."

Öle Gençtürk'ün ablası Emine Usta, sanığın cezalandırılmasını isterken duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

İtalya'nın Cenova şehrinde köprü çöktü: Onlarca ölü var İtalya'nın Cenova şehrinde köprü çöktü: Onlarca ölü var

Bursa'da Şehreküstü bölgesinde yıkım Bursa'da Şehreküstü bölgesinde yıkım

Bursa'da hırsızlardan sakladığı tüpleri bomba gibi patladı Bursa'da hırsızlardan sakladığı tüpleri bomba gibi patladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir

Rahip Brunson'ın avukatından ev hapsinin kaldırılması için başvuru Rahip Brunson'ın avukatından ev hapsinin kaldırılması için başvuru

AKUT: ''17 Ağustos'u asla unutmayacağız!'' AKUT: "17 Ağustos'u asla unutmayacağız!"

Bursa'da ''Aslan Parçası''na 23 bin lira istiyor Bursa'da "Aslan Parçası"na 23 bin lira istiyor

Çocuğa ıssız arazide cinsel istismarda bulunmak isterken yakalandı Çocuğa ıssız arazide cinsel istismarda bulunmak isterken yakalandı

Yönetmen Cankat Ergin, Bursa'da hayatını kaybetti Yönetmen Cankat Ergin, Bursa'da hayatını kaybetti

Bursa'da hamile sürücülerin karıştığı kazalar ucuz atlatıldı Bursa'da hamile sürücülerin karıştığı kazalar ucuz atlatıldı

Bursa'daki HDP mitinginde yasadışı slogan atan 9 kişi gözaltında! Bursa'daki HDP mitinginde yasadışı slogan atan 9 kişi gözaltında!

Otobüs durağında korku dolu anlar! Kanlar içinde kaldı Otobüs durağında korku dolu anlar! Kanlar içinde kaldı

Bursa Orhaneli yolunda bir araç takla attı Bursa Orhaneli yolunda bir araç takla attı

Ölüm yasağı getiren fenomen muhtar: ''Altın elimizde kaldı, talihlisini bekliyoruz'' Ölüm yasağı getiren fenomen muhtar: "Altın elimizde kaldı, talihlisini bekliyoruz"

Google'da ''rüyada dolar görmek'' araması dörde katlandı Google'da "rüyada dolar görmek" araması dörde katlandı

Benzin ve motorine yapılan zam pompaya yansımadı Benzin ve motorine yapılan zam pompaya yansımadı

Deprem uzmanı açıkladı: ''Endişe duyduk'' Deprem uzmanı açıkladı: "Endişe duyduk"

Şişli'de 'insanlık ölmemiş' dedirten olay Şişli'de 'insanlık ölmemiş' dedirten olay