Bursa'da Uluslararası Film Günleri Ümit Ünal'la başladı

Bursa'da Uluslararası Film Günleri Ümit Ünal'la başladı

Aykırı Sinema Derneği, Uluslararası Film Günleri'nin açılışını CODA ve Nar filmi ile yaptı. Görkemli açılışta, sinemaseverler Nar'ın yönetmeni Ümit Ünal'la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Uluslararası Film Günleri ile 3 ay boyunca ülkemizde çekilmiş bağımsız filmler ile dünya sinemasından seçkileri halkı buluşturacak olan Aykırı Sinema, etkinliğin açılışında Nar filminin yönetmeni Ümit Ünal'ı konuk etti.

Kokteyl ile başlayan akşam, yan flüt dinletisi ve tango gösterisi ile devam etti. Muhteşem dans gösterisinin ardından konuklar film salonuna geçti.

"SİNEMA GÜNDEMİ YARATACAĞIZ"

Aykırı Sinema grubu adına sahneye çıkan Serpil Namalan, hayatını kaybeden usta oyuncu Münir Özkul'u anarak konuşmasına başladı. Tüm ekip adına konuklara ilgilerinden dolayı teşekkür eden Namalan şunları söyledi: "Uluslararası Film Günleri ile Bursa'da sinema gündemi yaratmayı umuyoruz. Dünya sinemasından ilgi çekici filmler ile ülkemizde çekilmiş bağımsız filmleri göstereceğimiz bu 3 aylık süreçte, yerli filmlerin yönetmenleri de bizlerle olacak. Antalya Sinema Derneği tarafından seçilen en iyi 10 kısa film ve en iyi 10 kısa animasyon filmi, film günlerimizin önemli bir parçasını oluşturacak. Yine Altyazı Dergisi Yazarı ve Genel Yayın Yönetmeni Fırat Yücel 'Filmleri Eleştirmek', Dokuz Eylül Üniversitesi'nden öğretim görevlisi Burak Bakır 'Sinema ve Psikanaliz' başlıklı konuları ile bizlerle olacak."

"YÖNETMENLERE DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ"

Derneklerinin kuruluş bildirgesinin de altını çizen Namalan, "Derneğimizin kuruluş bildirgesinden yer alan bir sözü burada bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Ülkemizde kendi çabalarıyla film yapan yönetmenlere destek olmak, filmlerini daha çok izleyiciye ulaştırmak başlıca amaçlarımızdan... Ve umuyoruz ki Bursa Uluslararası Film Günleri, bu amacımıza yönelik önemli bir adım olacak..." dedi.

Namalan'dan sonra sahneye çıkan Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Sibel Özer ise, "Sanatın kendi Nilüfer'de böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Çok daha fazla sayıda Bursalıyı burada ağırlamayı umuyoruz. Aykırı Sinema Derneği yönetimine ve bu organizasyonda tüm emeği geçenlere Başkanımız Mustafa Bozbey adına tezekkürlerimizi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından etkinlikte emeği geçenlere plaketleri takdim edildi. Yönetmen Ümit Ünal'a plaketini Fransa Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak takdim etti.

Daha sonra ise derneğin kısa film atölyesinde çektiği 'CODA' isimli kısa filmin gösterimine geçildi. Büyük alkış alan filmin akabinde 'Nar' filmi gösterildi. Büyük ilgi gören filmin ardından konuklar yönetmen Ümit Ünal'a film hakkında merak ettiklerini sordu.

Keyifli gerçekleşen söyleşi de Ümit Ünal, Bursalılarla böyle bir etkinlikte buluşmaktan oldukça keyif aldığını belirtti. Aykırı Sinema gecenin sonunda fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yakayı ele verdiler! 'Sende büyü var' diyerek... Yakayı ele verdiler! 'Sende büyü var' diyerek...

Polise öyle bir şey söyledi ki... 'Yapamadan duramıyorum' Polise öyle bir şey söyledi ki... 'Yapamadan duramıyorum'

MHP Bursa milletvekili Koçdemir İYİ Parti'ye geçti MHP Bursa milletvekili Koçdemir İYİ Parti'ye geçti

Çekirgeler ilçeyi istila etti! Çekirgeler ilçeyi istila etti!

Bursa İznik'te tır devrildi: 1 yaralı Bursa İznik'te tır devrildi: 1 yaralı

ABD'li televizyon yıldızı Bill Cosby'ye cinsel saldırıdan ceza ABD'li televizyon yıldızı Bill Cosby'ye cinsel saldırıdan ceza

Haydarpaşa Limanı'nda 10 çuvalda 120 adet tilki kürkü ele geçirildi Haydarpaşa Limanı'nda 10 çuvalda 120 adet tilki kürkü ele geçirildi

Otomobil işçilere çarptı: 3 kişi can verdi Otomobil işçilere çarptı: 3 kişi can verdi

Denizli'de 70 anaokulu öğrencisi hastaneye kaldırıldı Denizli'de 70 anaokulu öğrencisi hastaneye kaldırıldı

Trafik kavgasında silahlar çekildi! Trafik kavgasında silahlar çekildi!

CHP'li Özel: En çıldırtacak zamanda, en çıldırtacak adayı açıklayacağız CHP'li Özel: En çıldırtacak zamanda, en çıldırtacak adayı açıklayacağız

Kan donduran ölümde yeni detaylar: Seni seviyorum Kan donduran ölümde yeni detaylar: Seni seviyorum

Dünyanın sonu mu geliyor? Dünyanın sonu mu geliyor?

Afyon Şeker ihalesini kazanan belli oldu! Afyon Şeker ihalesini kazanan belli oldu!

Bursa Uluabat Gölü'nde kontrol yetkisi Karacabey'e verildi Bursa Uluabat Gölü'nde kontrol yetkisi Karacabey'e verildi

Bursa'da su kesintisi yapılacak Bursa'da su kesintisi yapılacak

Yardım bahanesiyle Bursa dahil 9 ilde 9 iş adamını dolandırdı! Yardım bahanesiyle Bursa dahil 9 ilde 9 iş adamını dolandırdı!

Yunanistan'dan skandal karar! FETÖ asker serbest kaldı Yunanistan'dan skandal karar! FETÖ asker serbest kaldı