Bursa'da Uluslararası Film Günleri Ümit Ünal'la başladı

Bursa'da Uluslararası Film Günleri Ümit Ünal'la başladı

Aykırı Sinema Derneği, Uluslararası Film Günleri'nin açılışını CODA ve Nar filmi ile yaptı. Görkemli açılışta, sinemaseverler Nar'ın yönetmeni Ümit Ünal'la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Uluslararası Film Günleri ile 3 ay boyunca ülkemizde çekilmiş bağımsız filmler ile dünya sinemasından seçkileri halkı buluşturacak olan Aykırı Sinema, etkinliğin açılışında Nar filminin yönetmeni Ümit Ünal'ı konuk etti.

Kokteyl ile başlayan akşam, yan flüt dinletisi ve tango gösterisi ile devam etti. Muhteşem dans gösterisinin ardından konuklar film salonuna geçti.

"SİNEMA GÜNDEMİ YARATACAĞIZ"

Aykırı Sinema grubu adına sahneye çıkan Serpil Namalan, hayatını kaybeden usta oyuncu Münir Özkul'u anarak konuşmasına başladı. Tüm ekip adına konuklara ilgilerinden dolayı teşekkür eden Namalan şunları söyledi: "Uluslararası Film Günleri ile Bursa'da sinema gündemi yaratmayı umuyoruz. Dünya sinemasından ilgi çekici filmler ile ülkemizde çekilmiş bağımsız filmleri göstereceğimiz bu 3 aylık süreçte, yerli filmlerin yönetmenleri de bizlerle olacak. Antalya Sinema Derneği tarafından seçilen en iyi 10 kısa film ve en iyi 10 kısa animasyon filmi, film günlerimizin önemli bir parçasını oluşturacak. Yine Altyazı Dergisi Yazarı ve Genel Yayın Yönetmeni Fırat Yücel 'Filmleri Eleştirmek', Dokuz Eylül Üniversitesi'nden öğretim görevlisi Burak Bakır 'Sinema ve Psikanaliz' başlıklı konuları ile bizlerle olacak."

"YÖNETMENLERE DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ"

Derneklerinin kuruluş bildirgesinin de altını çizen Namalan, "Derneğimizin kuruluş bildirgesinden yer alan bir sözü burada bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Ülkemizde kendi çabalarıyla film yapan yönetmenlere destek olmak, filmlerini daha çok izleyiciye ulaştırmak başlıca amaçlarımızdan... Ve umuyoruz ki Bursa Uluslararası Film Günleri, bu amacımıza yönelik önemli bir adım olacak..." dedi.

Namalan'dan sonra sahneye çıkan Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Sibel Özer ise, "Sanatın kendi Nilüfer'de böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Çok daha fazla sayıda Bursalıyı burada ağırlamayı umuyoruz. Aykırı Sinema Derneği yönetimine ve bu organizasyonda tüm emeği geçenlere Başkanımız Mustafa Bozbey adına tezekkürlerimizi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından etkinlikte emeği geçenlere plaketleri takdim edildi. Yönetmen Ümit Ünal'a plaketini Fransa Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak takdim etti.

Daha sonra ise derneğin kısa film atölyesinde çektiği 'CODA' isimli kısa filmin gösterimine geçildi. Büyük alkış alan filmin akabinde 'Nar' filmi gösterildi. Büyük ilgi gören filmin ardından konuklar yönetmen Ümit Ünal'a film hakkında merak ettiklerini sordu.

Keyifli gerçekleşen söyleşi de Ümit Ünal, Bursalılarla böyle bir etkinlikte buluşmaktan oldukça keyif aldığını belirtti. Aykırı Sinema gecenin sonunda fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Bursa'da parkta bulduğu 60 bin lira değerindeki altınları sahibine teslim etti Bursa'da parkta bulduğu 60 bin lira değerindeki altınları sahibine teslim etti

Üniversite kapısında kavga! 'Ben hocayım, o kadın değil' Üniversite kapısında kavga! 'Ben hocayım, o kadın değil'

Tarlada mide bulandıran olay! Tarlada mide bulandıran olay!

Trafikte cep yakacak cezalar Trafikte cep yakacak cezalar

Bütçe tasarısı TBMM'ye sunuldu: Alkollü içkilerde ÖTV yüzde 23.9, sigarada yüzde 2.8 artacak Bütçe tasarısı TBMM'ye sunuldu: Alkollü içkilerde ÖTV yüzde 23.9, sigarada yüzde 2.8 artacak

Erzurum'da dehşet anları! Herkes onları barıştı sanıyordu ama... Erzurum'da dehşet anları! Herkes onları barıştı sanıyordu ama...

Korku dolu anlar! 'Ürkütücü bir ses duyduk' Korku dolu anlar! 'Ürkütücü bir ses duyduk'

20 kilometre kaçan alkollü sürücü dehşet saçtı 20 kilometre kaçan alkollü sürücü dehşet saçtı

Antalya'da pırlantacının sır ölümü Antalya'da pırlantacının sır ölümü

İşte o PKK'lıların son görüntüsü! İşte o PKK'lıların son görüntüsü!

Erdoğan talimat verdi: Yasa hala neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın Erdoğan talimat verdi: Yasa hala neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın

Havalimanı polisiydi THY'ye pilot oldu! Havalimanı polisiydi THY'ye pilot oldu!

Milyon liralık otomobili iterek kurtaran belediye ekibi konuştu Milyon liralık otomobili iterek kurtaran belediye ekibi konuştu

Rüşvet görüntüleri ortaya çıktı! Rüşvet görüntüleri ortaya çıktı!

'Aydınlı cinci hoca' tutuklandı 'Aydınlı cinci hoca' tutuklandı

Alman şarkıcıya 2 suçtan ceza istemi Alman şarkıcıya 2 suçtan ceza istemi

Kaza değil cinayet çıktı Kaza değil cinayet çıktı