Bursa'da Uluslararası Film Günleri Ümit Ünal'la başladı

Bursa'da Uluslararası Film Günleri Ümit Ünal'la başladı

Aykırı Sinema Derneği, Uluslararası Film Günleri'nin açılışını CODA ve Nar filmi ile yaptı. Görkemli açılışta, sinemaseverler Nar'ın yönetmeni Ümit Ünal'la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Uluslararası Film Günleri ile 3 ay boyunca ülkemizde çekilmiş bağımsız filmler ile dünya sinemasından seçkileri halkı buluşturacak olan Aykırı Sinema, etkinliğin açılışında Nar filminin yönetmeni Ümit Ünal'ı konuk etti.

Kokteyl ile başlayan akşam, yan flüt dinletisi ve tango gösterisi ile devam etti. Muhteşem dans gösterisinin ardından konuklar film salonuna geçti.

"SİNEMA GÜNDEMİ YARATACAĞIZ"

Aykırı Sinema grubu adına sahneye çıkan Serpil Namalan, hayatını kaybeden usta oyuncu Münir Özkul'u anarak konuşmasına başladı. Tüm ekip adına konuklara ilgilerinden dolayı teşekkür eden Namalan şunları söyledi: "Uluslararası Film Günleri ile Bursa'da sinema gündemi yaratmayı umuyoruz. Dünya sinemasından ilgi çekici filmler ile ülkemizde çekilmiş bağımsız filmleri göstereceğimiz bu 3 aylık süreçte, yerli filmlerin yönetmenleri de bizlerle olacak. Antalya Sinema Derneği tarafından seçilen en iyi 10 kısa film ve en iyi 10 kısa animasyon filmi, film günlerimizin önemli bir parçasını oluşturacak. Yine Altyazı Dergisi Yazarı ve Genel Yayın Yönetmeni Fırat Yücel 'Filmleri Eleştirmek', Dokuz Eylül Üniversitesi'nden öğretim görevlisi Burak Bakır 'Sinema ve Psikanaliz' başlıklı konuları ile bizlerle olacak."

"YÖNETMENLERE DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ"

Derneklerinin kuruluş bildirgesinin de altını çizen Namalan, "Derneğimizin kuruluş bildirgesinden yer alan bir sözü burada bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Ülkemizde kendi çabalarıyla film yapan yönetmenlere destek olmak, filmlerini daha çok izleyiciye ulaştırmak başlıca amaçlarımızdan... Ve umuyoruz ki Bursa Uluslararası Film Günleri, bu amacımıza yönelik önemli bir adım olacak..." dedi.

Namalan'dan sonra sahneye çıkan Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Sibel Özer ise, "Sanatın kendi Nilüfer'de böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Çok daha fazla sayıda Bursalıyı burada ağırlamayı umuyoruz. Aykırı Sinema Derneği yönetimine ve bu organizasyonda tüm emeği geçenlere Başkanımız Mustafa Bozbey adına tezekkürlerimizi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından etkinlikte emeği geçenlere plaketleri takdim edildi. Yönetmen Ümit Ünal'a plaketini Fransa Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak takdim etti.

Daha sonra ise derneğin kısa film atölyesinde çektiği 'CODA' isimli kısa filmin gösterimine geçildi. Büyük alkış alan filmin akabinde 'Nar' filmi gösterildi. Büyük ilgi gören filmin ardından konuklar yönetmen Ümit Ünal'a film hakkında merak ettiklerini sordu.

Keyifli gerçekleşen söyleşi de Ümit Ünal, Bursalılarla böyle bir etkinlikte buluşmaktan oldukça keyif aldığını belirtti. Aykırı Sinema gecenin sonunda fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Bursa'da kadını metrelerce yerde sürüklediler Bursa'da kadını metrelerce yerde sürüklediler

Bursa'da bu yollara dikkat! (23 Temmuz 2018 Pazartesi)	Bursa'da bu yollara dikkat! (23 Temmuz 2018 Pazartesi)

Bursa İznik Gölü'nde can pazarı Bursa İznik Gölü'nde can pazarı

Atatürk'e hakaretten tutuklanan Safiye İnce: Cahilliğime geldi Atatürk'e hakaretten tutuklanan Safiye İnce: Cahilliğime geldi

Bursa'da başkan İrfan Tatlıoğlu, ağabeyi hakkında ilk kez konuştu Bursa'da başkan İrfan Tatlıoğlu, ağabeyi hakkında ilk kez konuştu

Dar gelirli fizik tedavi hastasına ücretsiz kaplıca müjdesi Dar gelirli fizik tedavi hastasına ücretsiz kaplıca müjdesi

Yediemin otoparkındaki hacizli aracını Bursa'da parçalanmak üzereyken buldu! Yediemin otoparkındaki hacizli aracını Bursa'da parçalanmak üzereyken buldu!

Kapkaççı dehşeti güvenlik kamerasında Kapkaççı dehşeti güvenlik kamerasında

'Ücretsiz kanser tedavisi' vaadi asılsız çıktı iddiası 'Ücretsiz kanser tedavisi' vaadi asılsız çıktı iddiası

Genç kıza beyzbol sopasıyla saldırmıştı... İşte cezası! Genç kıza beyzbol sopasıyla saldırmıştı... İşte cezası!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Temmuz 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Temmuz 2018 Pazartesi)

Küçükbalçık: 'Ben Kibariye'nin kocasıyım, ödemem' Küçükbalçık: 'Ben Kibariye'nin kocasıyım, ödemem'

Parasını ödediğiniz halde kaskonuz olmayabilir! Parasını ödediğiniz halde kaskonuz olmayabilir!

Devlette çalışan doktora 200 bin TL'ye kadar maaş Devlette çalışan doktora 200 bin TL'ye kadar maaş

Silahlı saldırı: 2 ölü, 13 yaralı Silahlı saldırı: 2 ölü, 13 yaralı

İsmini değiştirdi! Narin öğretmen artık... İsmini değiştirdi! Narin öğretmen artık...

FETÖ benzerliği! Karanlık arşiv çözülüyor FETÖ benzerliği! Karanlık arşiv çözülüyor

İstanbul'da inanılmaz soygun! 10 kişiyle gelip... İstanbul'da inanılmaz soygun! 10 kişiyle gelip...