Bursa'da 'Toplu Taşıma Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme' paneli

Bursa'da 'Toplu Taşıma Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme' paneli

Bursa'daki panele katılan Özulaş Toplu Taşım Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, İstanbul'un toplum ulaşım dijitalleşmesinde yüzde 80'lerde olduğunu söyledi. 

Bursa'da Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) ve BURULAŞ tarafından Bursa'da 'Toplu Taşıma Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme' konulu panel düzenlendi. Panele katılan Özulaş Toplu Taşım Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, açıklamalarda bulundu. Şahin, "Biz Özulaş olarak İstanbul Anadolu yakasında 453 aracımızla vatandaşlarımızın yüzde 85'lik kısmına sabahları işine, akşamları evine getiriyoruz" dedi. 

Otobüslerdeki dijitalleşme ile alakalı konuşan Şahin, "Duraklarda konulan sistemle hangi aracın size kaç dakikada ulaşacağı anlık olarak belirtebiliyor. Araçlar içerisinden size anlık mesajlar veriliyor. Çağımız bilişim çağı. Şu an İstanbul genelinde bu uygulama var. İstanbul ile Bursa'yı mukayese edemeyiz. İstanbul daha büyük, bir metropol şehir. İstanbul son 15 yılda bunu önemli ölçüde başardı. Metrobüs, Marmaray, Avrasya Tüneli ile birlikte trafikte bir rahatlama oldu. İstanbul'da 2 saatlik zaman diliminde tüketilen yakıt miktarı 2 milyar lira. Bu milli ekonomiye büyük bir kayıp. Toplumsal hassasiyet, anlayış ve birliktelikle toplu taşım meselelerin çözümüne yönelik adımlar atılmalı" diye konuştu. 

İstanbul'daki toplu ulaşım dijitalleşme rakamları hakkında da bilgiler veren Şahin, "İstanbul dijitalleşmede yüzde 80'lerde. İstanbul bir dünya metropolü. 15 milyonluk bir şehir. İstanbul'u değerlendirirken orta ölçekli şehirlerle değerlendirmemek lazım. İstanbul da teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmeden nasibini almış durumda" şeklinde konuştu. 

Yaman Kaya; <br /> Bu nasıl iş LİMAK? Yaman Kaya;
Bu nasıl iş LİMAK?

Bursa'da karla kesintisiz mücadele Bursa'da karla kesintisiz mücadele

Karacak ve Sincar'a dev operasyon! Karacak ve Sincar'a dev operasyon!

Gergedan virüsü nedir? Gergedan virüsü nedir?

Bursa'da jandarmadan ağır denetim Bursa'da jandarmadan ağır denetim

Türkiye'nin ilk ve tek Tarım AVM'si Bursa Karacabey'de kuruluyor Türkiye'nin ilk ve tek Tarım AVM'si Bursa Karacabey'de kuruluyor

Bursa Uludağ'dan kartpostallık manzaralar Bursa Uludağ'dan kartpostallık manzaralar

Markette iğrenç olay! Genç kızın arkasına geçti ve... Markette iğrenç olay! Genç kızın arkasına geçti ve...

Eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği ortağını öldürdü Eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği ortağını öldürdü

Bursa'da yüksek doğal gaz faturalarına 'yün çamaşırlı' önlem Bursa'da yüksek doğal gaz faturalarına 'yün çamaşırlı' önlem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 31 Aralık'a dikkat! Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 31 Aralık'a dikkat!

Aysın Komitgan; <br /> AK Parti Nilüfer'de MHP adayını mı destekleyecek? Aysın Komitgan;
AK Parti Nilüfer'de MHP adayını mı destekleyecek?

Gaziantep baklavasının pabucunu Bursa dama atıyor(ÖZEL HABER) Gaziantep baklavasının pabucunu Bursa dama atıyor(ÖZEL HABER)

Sedanur'un nasıl öldürüldüğü ortaya çıktı! Sedanur'un nasıl öldürüldüğü ortaya çıktı!

Düzce'de yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti Düzce'de yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti

SSK emeklisine en az 182 TL zam SSK emeklisine en az 182 TL zam