Bursa'da 'Toplu Taşıma Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme' paneli

Bursa'da 'Toplu Taşıma Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme' paneli

Bursa'daki panele katılan Özulaş Toplu Taşım Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, İstanbul'un toplum ulaşım dijitalleşmesinde yüzde 80'lerde olduğunu söyledi. 

Bursa'da Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) ve BURULAŞ tarafından Bursa'da 'Toplu Taşıma Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşme' konulu panel düzenlendi. Panele katılan Özulaş Toplu Taşım Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, açıklamalarda bulundu. Şahin, "Biz Özulaş olarak İstanbul Anadolu yakasında 453 aracımızla vatandaşlarımızın yüzde 85'lik kısmına sabahları işine, akşamları evine getiriyoruz" dedi. 

Otobüslerdeki dijitalleşme ile alakalı konuşan Şahin, "Duraklarda konulan sistemle hangi aracın size kaç dakikada ulaşacağı anlık olarak belirtebiliyor. Araçlar içerisinden size anlık mesajlar veriliyor. Çağımız bilişim çağı. Şu an İstanbul genelinde bu uygulama var. İstanbul ile Bursa'yı mukayese edemeyiz. İstanbul daha büyük, bir metropol şehir. İstanbul son 15 yılda bunu önemli ölçüde başardı. Metrobüs, Marmaray, Avrasya Tüneli ile birlikte trafikte bir rahatlama oldu. İstanbul'da 2 saatlik zaman diliminde tüketilen yakıt miktarı 2 milyar lira. Bu milli ekonomiye büyük bir kayıp. Toplumsal hassasiyet, anlayış ve birliktelikle toplu taşım meselelerin çözümüne yönelik adımlar atılmalı" diye konuştu. 

İstanbul'daki toplu ulaşım dijitalleşme rakamları hakkında da bilgiler veren Şahin, "İstanbul dijitalleşmede yüzde 80'lerde. İstanbul bir dünya metropolü. 15 milyonluk bir şehir. İstanbul'u değerlendirirken orta ölçekli şehirlerle değerlendirmemek lazım. İstanbul da teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmeden nasibini almış durumda" şeklinde konuştu. 

Bursa'da suç makinesi bu sefer kaçamadı Bursa'da suç makinesi bu sefer kaçamadı

Irak'taki feribot faciası güvenlik kamerasında Irak'taki feribot faciası güvenlik kamerasında

Türkiye'den Trump'a sert 'Golan Tepeleri' tepkisi Türkiye'den Trump'a sert 'Golan Tepeleri' tepkisi

'Hayvandan insana geçen bakteri akıl hastalıklarına yol açıyor olabilir' 'Hayvandan insana geçen bakteri akıl hastalıklarına yol açıyor olabilir'

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkçe ve Kürtçe nevruz mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkçe ve Kürtçe nevruz mesajı

Bursa'da Ekinoks Festivali başladı Bursa'da Ekinoks Festivali başladı

Kumar borcu yüzünden kızını internetten satışa çıkardı Kumar borcu yüzünden kızını internetten satışa çıkardı

Trump flaş İsrail açıklaması: Zamanı geldi Trump flaş İsrail açıklaması: Zamanı geldi

Preslenmiş varil içerisinden ceset çıktı Preslenmiş varil içerisinden ceset çıktı

Facebook'un skandalı ortaya çıktı! Facebook'un skandalı ortaya çıktı!

Ele geçirildi! Hitit dönemine ait... Ele geçirildi! Hitit dönemine ait...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan Mustafa Bozbey'e vakıf ve proje eleştirisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan Mustafa Bozbey'e vakıf ve proje eleştirisi