Bursa'da tanzim satışları beklemeye alındı  (ÖZEL HABER)

Bursa'da tanzim satışları beklemeye alındı  (ÖZEL HABER)

Sebze meyve fiyatlarındaki ateşi düşürmek için başlatılan tanzim satış uygulamasında İstanbul ve Ankara'dan sonra gözler Bursa'ya çevrildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, "Maliye Bakanlığımızdan uygulamayı başlatmamız için henüz bir talimat gelmedi. Hazırlıklarımızı tamamladık, görüşmelerimizi zaten gerçekleştiriyoruz ancak şuan beklemedeyiz" dedi.

BURCU SEKMEN - SEFA BALABAN / BURSADABUGUN

Söz konusu uygulamaya ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bakanlıkla gerçekleştirdiği son görüşme neticesinde 'beklemede kalın' dendiğini iletti. Tanzim satışlarının Bursa'da hayata geçirilmesi ile belirlenmiş herhangi bir tarih olmadığına dikkat çeken Alinur Aktaş, "Tanzim satışlarla ilgili yanlış bilinenler var. Öncelikle bu uygulamada ürünler gidip halden falan alınmıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin marifetiyle temin ediliyor yani tamamen Maliye Bakanlığı'nın kontrolünde yapılıyor.

Şu anda İstanbul ve Ankara'da uygulanıyor. Bizler de Bursa'da uygulayabilmek için şehrin doğu, batı ve merkezinde 3 ana noktaya ilave 7 noktada ekleyerek bunu yapabiliriz dedik. Maliye Bakanı Yardımcımız Nurettin Nebati ile gerçekleştirdiğimiz son görüşmede ise 'beklemede kalın' dendi. Biz yine pazarcılarımızla, halcilerimizle görüşeceğiz ancak bu görüşmeler bizim rutin görüşmelerimizden biri olacak. Tanzim satışların başlatılması adına belirlenmiş bir gün yok" diye açıkladı.

Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı! Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı!

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti

Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret

Trump'a karşı dava açtı Trump'a karşı dava açtı

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Facebook kullananlar için çok önemli haber! Facebook kullananlar için çok önemli haber!

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!