Bursa'da sokak hayvanlarına su ve mama kabı dağıtıldı

Bursa'da sokak hayvanlarına su ve mama kabı dağıtıldı

Bursa Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Gölpazarı Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen dağıtım töreninin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokakta yaşayan hayvanların aç ve susuz kalmalarını önlemek amacıyla her yıl çeşitli faaliyetler düzenlendiklerini bildirdi. 

Gölpazarı Belediyesi tarafından 120 köpek ve 15 kedi kapasiteli geçici bakımevinin 2016 yılında faaliyete geçtiğini anlatan Bulut, şunları kaydetti:

''Sokak hayvanlarını kısırlaştırmak için veterinerlik hizmeti satın alınarak 120 köpeğin kısırlaştırma işlemi tamamlandı ve HAYBİS sistemine işlendi. Müdürlüğümüzce 10 kedi eviyle 100 tane su, mama kapları belediyeye teslim edildi. Tespit edilen alanlara yerleştirilerek kedi evleriyle sokak hayvanlarının refahına katkı sağlanması amaçlandı. Aynı zamanda kapımızın yanına Bir Kap Su, Bir Kap Yiyecek Projesi ile mahallemizde, sokağımızda ve köyümüzde paylaştığımız canlılar, aç ve susuz kalmayacak. Hak ettikleri bir yaşamı sürdüreceklerdir. Çocukların ve halkın duyarlığını arttırmak, bilinçli ve yaratılan her türlü canlıya saygı ve sevgi duyan bir dünya isteğiyle çalışmalar devam ediyor.'' 

Belediye Başkan Vekili Halil Cebeci ise veterinerler tarafından 60 köpeğin Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinde kısırlaştırma, bakımları ve aşılarını yaparak yeniden doğa ortamına bırakacaklarını ifade etti.

Hayvan Severler Derneği üyelerinden Ayşe Köse de asıl görevlerinin bundan sonra başladığını belirterek, su ve mama kaplarının takibini yapacaklarını söyledi. 

Etkinliğe, Bilecik Milli Parklar Şube Müdürü Nezir Ayhan ve hayvanseverler katıldı. 

Bursa'da engelli genç kızdan 5 gündür haber alınamıyor Bursa'da engelli genç kızdan 5 gündür haber alınamıyor

Endonezya'da 7.3 büyüklüğünde deprem Endonezya'da 7.3 büyüklüğünde deprem

Cenazesi 4.5 saat sokak ortasında kaldırılmayı bekledi Cenazesi 4.5 saat sokak ortasında kaldırılmayı bekledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar! ''Türk milleti olarak...'' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar! "Türk milleti olarak..."

Devlet sanatçısı 18 yaşındaki oğlu tarafından öldürüldü Devlet sanatçısı 18 yaşındaki oğlu tarafından öldürüldü

Zarrab'ın ifadesini çürütecek sürpriz tanık! Zarrab'ın ifadesini çürütecek sürpriz tanık!

Varan turizmin eski patronu sedyede eylem yaptı Varan turizmin eski patronu sedyede eylem yaptı

Tiyatroda dayakta flaş iddia! Mesajlar oraya çıktı Tiyatroda dayakta flaş iddia! Mesajlar oraya çıktı

İsrail, Kudüs'ün ana girişini kapattı İsrail, Kudüs'ün ana girişini kapattı

Bursa'da su kesintisi yapılacak	Bursa'da su kesintisi yapılacak

İki gündür kayıptı! Bu halde bulundu İki gündür kayıptı! Bu halde bulundu

Cezaevinden izinli çıktı, alkol alıp kız öğrenci pansiyonuna girdi! Cezaevinden izinli çıktı, alkol alıp kız öğrenci pansiyonuna girdi!

Bursa'da 22 ton eti çalabilmek için kendisine gasp süsü verdi Bursa'da 22 ton eti çalabilmek için kendisine gasp süsü verdi

''Yalnız olmadığımızı hissettik!'' "Yalnız olmadığımızı hissettik!"

Bursa'da 2 öğrencinin öldüğü kazanın davası başladı Bursa'da 2 öğrencinin öldüğü kazanın davası başladı

Meteoroloji'den Bursa için uyarı geldi Meteoroloji'den Bursa için uyarı geldi

Bursa'da büyük ödüller sahiplerini buldu! Gözyaşlarına hakim olamadılar Bursa'da büyük ödüller sahiplerini buldu! Gözyaşlarına hakim olamadılar

Bursa'da hem araç kullanıp hem de kitap okuyan sürücüye kötü haber! Bursa'da hem araç kullanıp hem de kitap okuyan sürücüye kötü haber!