Bursa'da silahlı saldırıda yaralanan okul müdürü, dehşet anlarını anlattı

Bursa'da silahlı saldırıda yaralanan okul müdürü, dehşet anlarını anlattı

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesindeki bir ilkokulda, çocuklarına eziyet edildiği gerekçesiyle tartıştığı okul müdürü Tülay Taş (43) ile yardımcısı Sinan Delibaş'ı (39) tabancayla yaraladığı iddiasıyla tutuklanan polis memuru İlhan Özcan'ın (45) yargılanmasına devam edildi.

BURSA'nın merkez Nilüfer ilçesindeki bir ilkokulda, çocuklarına eziyet edildiği gerekçesiyle tartıştığı okul müdürü Tülay Taş (43) ile yardımcısı Sinan Delibaş'ı (39) tabancayla yaraladığı iddiasıyla tutuklanan polis memuru İlhan Özcan'ın (45) yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tedavisi sürdüğü için tekerlekli sandalye ile gelen okul müdürü Tülay Taş gözyaşları arasında verdiği ifadesinde, "Okulun koridorunda eşiyle birlikte gördüm. Belindeki silahını çıkarıp 4 el ateş etti. Memurlar odasına girdim, orada bir masanın yanına kedi gibi kıvrıldım, ateş etmeye devam etti. Ne zaman bitecek bu ateş diyerek gözlerimi kapattım. Odada 8 el ateş etti. Sanıktan şikayetçiyim" dedi. Sanık Özcan ise "Sebepsiz yere bir şey yapmadım" dedi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık İlhan Özcan'ın tutukluluğunun devamına kadar vererek duruşmayı erteledi.Olay, geçen Nisan ayında merkez Nilüfer ilçesindeki Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, polis memuru İlhan Özcan, okula gelerek çocuklarına eziyet edildiği gerekçesiyle okul müdürü Tülay Taş ve yardımcısı Sinan Delibaş ile tartıştı. Tartışma sırasında tabancasını çeken Özcan, Taş ve Delibaş'a ateş etti. Saldırıda, okul müdürü belinden, yardımcısı da bacağından yaralandı. 2 yaralı hastaneye kaldırılırken, polise teslim olan İlhan Özcan, 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı.

Polis memuru İlhan Özcan hakkında 'yaralama kastı ile öldürmeye tam teşebbüs' suçundan Bursa 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki kez ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan dava sürüyor. Duruşmada müşteki okul müdürü Tülay Taş, sanık ve müşteki avukatları hazır bulundu. Çeşitli eğitim sendikaları ile okul müdürleri ve öğretmenlerin destek amacıyla yanında bulunduğu okul müdürü Tülay Taş, halen tedavisi sürdüğünden tekerlekli sandalye ile duruşma salonuna geldi.

Sanık İlhan Özcan ile yüz yüze gelmek istemeyen Tülay Taş, sanığın duruşma salonundan çıkarılmasınn ardından ifade verdi. Taş, yaşadığı dehşet dolu dakikaları gözyaşları arasında anlattı. Taş, şunları söyledi:"Sanık ve eşinin çocukları okulumuzda eğitim görüyor. Karı-koca sürekli çocuklarıyla ilgili problemler çıkarıyordu. Hatta, sanık hakkında ilgili kurumlara şikayetlerimizi bildirdik. Olay günü, normal mesaime geldim. Öğretmenler odasında arkadaşlarıyla görüştükten sonra odama doğru giderken, koridorda sanık ile eşini gördüm. Sanık, belindeki silahını çıkarıp, 4 el ateş etti. O panikle memurlar odasına girip, bir masanın yanına kedi gibi kıvrıldım, halen kurşunlar yağmur gibi yağıyordu. Ne zaman bitecek bu ateş diyerek gözlerimi kapattım. Odada da 8 el ateş etti. 'Geber' diye bağırdı. Sanıktan şikayetçiyim."

'ANNEMİ KAYBETTİM, UMREYE GİDEMEDİM'

Hayat dolu bir insan olduğunu söyleyen evli ve 3 çocuk annesi okul müdürü Tülay Taş, "Belime isabet eden kurşun nedeniyle geçirdiğim ameliyat sonucu 6 ay yatağa bağlı yaşadım. Bu süre içerisinde annem vefat etti, cenazesine, mezarına ve tarihi belli olan umre ziyaretine bile gidemedim. Allah beni çocuklarıma bağışladı. Ayağa kalktığımda bir ameliyat daha olacağım" diye konuştu.


'SEBEPSİZ YERE BİR ŞEY YAPMADIM'

Okul müdürü Tülay Taş'ın ifadesinin ardından sanık polis İlhan Özcan duruşma salonuna alındı. Özcan, okul müdürünün kızını sınıfta 'Seni taciz eden kim?' diyerek rencide ettiğini öne sürdü. Sanık İlhan Özcan, "Yaptığım hiçbir şey sebepsiz değil. Oğlumun not ortalaması 90'dan 30 düştü. Kızım sürekli bir çocuğun kendisini taciz ettiğini ve saçını çektiğini söylüyordu. Bu konuda müdüre hanıma dilekçe verdik. Daha sonra kızım bana müdür hanım sınıfa gelip, 'Gel bakalım seni kim taciz etti?' diye sormuş. Bunun üzerine sınıf arkadaşları da 'Seni kim taciz etti' diyerek dalga geçmeye başlamışlar.  Aynı okulda öğrenim gören ufak oğlum evde altına kaçırmaya başladı. Sinirlendim, okula gittim ve yaşananlar oldu" dedi.

Duruşmada ifade veren İlhan Özcan'ın kızı ise kendisine haksızlık yapıldığını ve psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, sanık İlhan Özcan'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı erteledi.


Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)

SMA hastaları üzerinden 75 milyon dolarlık vurgun! SMA hastaları üzerinden 75 milyon dolarlık vurgun!

Ünlü türkücüden mağaza çalışanı iki kadına darp! Ünlü türkücüden mağaza çalışanı iki kadına darp!

Bursa'da 4 katlı binanın çatısı yandı Bursa'da 4 katlı binanın çatısı yandı

İki gencin nasıl öldüğü ortaya çıktı! İki gencin nasıl öldüğü ortaya çıktı!

Mahkeme kararını verdi! ''Bile bile birlikte olmuş''' Mahkeme kararını verdi! "Bile bile birlikte olmuş'"

Hatay'daki tarihi meclis, künefeci oldu Hatay'daki tarihi meclis, künefeci oldu

Yargıtay'dan ticari hayatı etkileyecek karar! Yargıtay'dan ticari hayatı etkileyecek karar!

Maaşı bin liranın altında olan emeklilere seyyanen zam yapılacak Maaşı bin liranın altında olan emeklilere seyyanen zam yapılacak