Bursa'da sağlıklı ve kaliteli yaşam için egzersiz öğrendiler

Bursa'da sağlıklı ve kaliteli yaşam için egzersiz öğrendiler

Bursa Nilüfer Belediyesi Olgun Gençlik Merkezi'nde düzenlenen "Hastalık yaşta değil kastadır" konulu seminerde üyeler daha sağlıklı ve kaliteli yaşamın sırlarını öğrendi.

Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Olgun Gençlik Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerde üyeler, kaliteli vakit geçirmenin yanı sıra daha sağlıklı bir yaşama ilişkin de önemli bilgiler ediniyor. Bu kapsamda Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği iş birliği ile "Hastalık yaşta değil kastadır" konulu seminer düzenledi.

Olgun Gençlik Merkezi üyelerine yönelik düzenlenen seminerde, uzman fizyoterapist Ali Deniz Baykara, önemli bilgiler aktardı. Baykara katılımcılara, yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkmaya başlayan fiziksel rahatsızlıkların rehabilite edilmesine yönelik günlük olarak yapmaları gereken egzersizler ve sağlıklı yaşamın ipuçlarını verdi.

Germe egzersizlerini, sopa ve lastikle yapılan egzersizleri tek tek yapan Baykara , daha sonra katılımcılara uygulattı. Önemli konulara dikkat çeken uzman fizyoterapist Ali Deniz Baykara, güne dinç başlamak isteyenlere, sabahları en az 20 dakikalık yatak egzersizi yapmalarını önerdi. Olgun gençlere, hayatlarını kolaylaştıracak önerilerde bulunan Baykara, doğru nefes alma tekniklerini de uygulamalı olarak gösterdi. Olgun Gençlik Merkezi Üyeleri de boyun, bel fıtığı, boyun düzleşmesi, kireçlenme, diz ve kas ağrıları gibi konulara ilişkin Baykara'ya sorular yöneltti.

Olgun Gençlik Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerin çok yararlı olduğunu ve yaşamlarını kolaylaştırdığını belirten üyeler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e, kendilerine sağladığı imkânlar için teşekkür ettiler.

Bursa'da 18 yılda verilen 23 günlük yıllık izin Yargıtay'a takıldı Bursa'da 18 yılda verilen 23 günlük yıllık izin Yargıtay'a takıldı

Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı! Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı!

Bursa Karacabey'de açık otoparklar bedava Bursa Karacabey'de açık otoparklar bedava

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (16 Kasım 2018 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (16 Kasım 2018 Cuma)

Öğretim üyelerine operasyon: Gözaltılar var Öğretim üyelerine operasyon: Gözaltılar var

Lisede cinsel ilişki skandalı! Lisede cinsel ilişki skandalı!

İşsizlere kolay maaş geliyor İşsizlere kolay maaş geliyor

Ünlü işadamından oğluna vesayet davası Ünlü işadamından oğluna vesayet davası

Erotik ürünler satan mağazada hırsızlık kamerada! Erotik ürünler satan mağazada hırsızlık kamerada!

BUDO'dan sefer iptalleri BUDO'dan sefer iptalleri

Bursa'da korkutan yangında mahsur kalan 5 çocuk kurtarıldı Bursa'da korkutan yangında mahsur kalan 5 çocuk kurtarıldı

ABD'den hamle geldi! F-35'lerin Türkiye'ye teslimatı... ABD'den hamle geldi! F-35'lerin Türkiye'ye teslimatı...

Türkiye'yi sarsan olayda yeni gelişme! Türkiye'yi sarsan olayda yeni gelişme!

Kütahya'da büyük yangın! 4 ev kullanılamaz hale geldi Kütahya'da büyük yangın! 4 ev kullanılamaz hale geldi