Bursa'da ortaokul öğrencilerinden şehit ailelerine mektup

Bursa'da ortaokul öğrencilerinden şehit ailelerine mektup

Bursa'daki Şehit Jandarma Çavuş Erman Aydın İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören 100 öğrenci, "Şehitlere Mektup" projesi kapsamında 100 şehit ailesine mektup gönderdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi iş birliğiyle yürütülen ve okul öğretmenlerinden Mustafa Yılmaz öncülüğünde başlatılan projede, 100 kız öğrenci, kentteki 100 şehit ailesine duygu ve düşüncelerini dile getiren birer mektup yazdı.

Mektuplar, üzerinde Türk bayrağı olan zarflara konularak, dernek yetkilileri aracılığıyla şehit ailelerine teslim edildi. Mektupları okuyup duygulanan şehit aileleri, öğrencileri arayıp teşekkür etti. 

Proje koordinatörü Mustafa Yılmaz, yaptığı açıklamada, geçen yıl da benzer bir proje yaptıklarını, 15 Temmuz darbe girişimindeki şehitlerin ailelerine mektup yazdıklarını söyledi.  

Yılmaz, bu yıl Bursa'daki şehit ailelerinin gururuna ortak olmak istediklerini vurgulayarak, "Okulun amacının sadece Türkçe, matematik, fen bilgisi gibi derslerin verilmesi değil, aynı zamanda milli değerlerimize sahip çıkmak olduğunu göstermek için böylesine güzel bir projeye imza attık." dedi.

Çok olumlu dönüşler aldıklarını belirten Yılmaz, "Öğrencilerimiz de çok mutlu. Çocuklarımız, aileler dönüş yaptıktan sonra ne kadar güzel bir çalışma yaptıklarını gördüler. Hatta mektup yazmayan öğrencilerimiz de yazmadıkları için üzüntülerini dile getirdi. Bundan sonra da bu tarz projelerimiz devam edecek." diye konuştu. 

Okul Müdürü Ahmet Geldi ise "Bursa'da bir ilke imza attık. İlerleyen günlerde şehit aileleriyle öğrencilerimizi bir araya getirecek bir program yapmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.  

Öğrenci Başer: "Duygularımı satırlara döktüm"

Mektup yazan öğrencilerden Tuğba Başer de geçen yıl düzenlenen projeye katılamadığını, bu yıl ki organizasyonda yer aldığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Mektubun ilk satırlarında zorlandığını belirten Başer, "Bir iki satır yazdıktan sonra kelimeler arka arkaya gelmeye başladı. Duygularımı satırlara döktüm. Mektubu teslim ettikten sonra aile tarafından telefonla arandım. 'Sizin gibi çocuklar yetiştirdiğimiz için çok mutluyuz' dediler. Bu sözü duyunca çok duygulandım. İlk fırsatta gidip ellerini öpeceğim. 14 yaşındayım ve şimdiye kadar içinde bulunduğum en güzel proje buydu." şeklinde konuştu.  

Öğrencilerden Merve Yeşilyurt da mektubunda şehit ailelerine teşekkür ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Mektupta dualarımızda olduklarını yazdım. Geri dönüş oldu. Sosyal medyada da paylaşmışlar. 'Kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş güzel kızımız, bize bu mektubu göndermiş' diye sosyal medyadan da paylaşmışlar. O gece sabaha kadar uyuyamadım. Bundan sonra bu tür projelerde yer alacağım." diye konuştu.

Okul başkanı 7. sınıf öğrencisi Şevval Nazlı Dağcı ise şehit ailesinin kendisini aramasından sonra duygulandığını vurgulayarak, "Çok yoğun duygular yaşadım. İnşallah bir programda şehit aileleriyle yüz yüze de görüşeceğiz." dedi. 

Diyarbakır'da çocuk kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı Diyarbakır'da çocuk kavgasına aileler karıştı: 4 yaralı

Yunan askerlerinin tahliyesi sonrası AB'den Türkiye açıklaması Yunan askerlerinin tahliyesi sonrası AB'den Türkiye açıklaması

Mesut Demir; <br /> Otobüs faciasında suç sadece şoförde mi? Mesut Demir;
Otobüs faciasında suç sadece şoförde mi?

CNN: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler CNN: Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ağır ödeyecekler

Bursa'daki kazada şoförün otobüsü frenleri şiştiği için bilerek devirdiği iddia edildi Bursa'daki kazada şoförün otobüsü frenleri şiştiği için bilerek devirdiği iddia edildi

ABD'de Katolik rahipler çocuklara cinsel istismarda bulunmuş ABD'de Katolik rahipler çocuklara cinsel istismarda bulunmuş

Beyaz Saray'dan Trump ve Brunson açıklaması Beyaz Saray'dan Trump ve Brunson açıklaması

Babasının boğazını kesip öldüren genç çay içerken yakalandı Babasının boğazını kesip öldüren genç çay içerken yakalandı

BM'den Türkiye-ABD açıklaması BM'den Türkiye-ABD açıklaması

Tutuklu Yunan askerleri serbest bırakıldı! Tutuklu Yunan askerleri serbest bırakıldı!

Sulama kanalına düşen Kaan, boğuldu Sulama kanalına düşen Kaan, boğuldu

Trump eski yardımcısına 'köpek' dedi Trump eski yardımcısına 'köpek' dedi

Gaziantep'te pompalı dehşeti! Gaziantep'te pompalı dehşeti!

Cankat Ergin, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı Cankat Ergin, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

BDDK kredi kartlarındaki değişikliği onayladı BDDK kredi kartlarındaki değişikliği onayladı

Terör örgütü PKK'ya bir darbe daha! Terör örgütü PKK'ya bir darbe daha!

Bakan Kurum: ''İnşaatlarda ABD menşeli malzeme kullanılmayacak'' Bakan Kurum: "İnşaatlarda ABD menşeli malzeme kullanılmayacak"

Albayrak: Adımlarımızı atmaya devam edeceğiz Albayrak: Adımlarımızı atmaya devam edeceğiz