Bursa'da öğrencilerden 'yeşil' duyarlılık

Bursa'da öğrencilerden 'yeşil' duyarlılık

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Görükle Kampüsü'nde 'ağaç dikme' etkinliği düzenledi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay da destek verdi.

BUÜ Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri örnek bir etkinliğe imza attı. Üniversite kampüsünün yeşillendirilmesi için ağaç dikme töreni düzenleyen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay da katılarak destek verdi. Organizasyonda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Ufuk Şekir ve akademisyenler de hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, kendi elleri ile kazdığı çukurlara önceden hazırlanan ağaçları öğrencilerle birlikte yerleştirdi. Üniversitede öğrencilere kendi alanları hakkında bilgilerin verildiğini, ancak bunun yanı sıra doğa ve çevre sevgisinin de aşılandığını aktaran Prof. Dr. Yusuf Ulcay; "Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde kendinize zaman ayırmanın bir yolu da doğada bulunmaktır. Zaman zaman kendinizi stresli ya da huzursuz hissederseniz mutlaka doğaya gidin. Stresinizi attığınızı göreceksiniz. Ben bizzat kendi evimin bahçesinde de fidan ve çiçek diyor, onlarla da mutlaka birebir ilgileniyorum. Ben bu şekilde çok rahatlıyorum. Öğrencilerimizin öncülük ettiği böylesine güzel bir organizasyonda bulunmak beni son derece mutlu etti. Bizler üniversitede öğrencilerimize sadece kendi alanlarındaki bilgileri aktarırsak eksik kalır. Onlara doğayı ve çevreyi sevmeyi ve korumayı da öğretiyoruz. Bu etkinliği düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Ufuk Şekir ise önceki yıl öğrenciler için çevre bilinci dersi başlattıklarını açıkladı. Prof. Dr. Ufuk Şekir; "Önceki yıl başlatılan çevre bilinci dersinde öğrencilerimiz ile birlikte geçen yıl fidan dikimi yapmıştık. Bu yıl da aynı ders kapsamında 20 adet meyve ağacının dikimini yaptık. Etkinliğe katılan yaklaşık 126 öğrencimiz var. Programın gerçekleştirilmesine emek veren herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri de hep birlikte önemli önemli bir sorumluluk kampanyasını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Gençler, kendilerine destek veren üniversite yönetimine ve akademisyenlere teşekkür etti.

 

Eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu Eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu

Kuzenlerin bıçaklı kavgası can aldı Kuzenlerin bıçaklı kavgası can aldı

Bursa'da çarptığı bisiklet sürücüsünü yerde bırakıp kaçtı Bursa'da çarptığı bisiklet sürücüsünü yerde bırakıp kaçtı

2 çocuk babası inşaat işçisi 5 katlı binadan ölüme atladı 2 çocuk babası inşaat işçisi 5 katlı binadan ölüme atladı

Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız

İş yerinin tapusu için tartıştığı eşini zincirle boğdu İş yerinin tapusu için tartıştığı eşini zincirle boğdu

Engelli kıza cinsel istismar davasında karar Engelli kıza cinsel istismar davasında karar

''IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı'' "IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı"

Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Belediye başkanı değil gölge başkan'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Belediye başkanı değil gölge başkan"

Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek

Bursa'da şoförsüz kaza Bursa'da şoförsüz kaza

Köpeğini iple bağlayıp metrelerce sürükleyen sürücünün cezası belli oldu Köpeğini iple bağlayıp metrelerce sürükleyen sürücünün cezası belli oldu