Bursa'da Mudanya ve Büyükşehir'den işbirliği vurgusu

Bursa'da Mudanya ve Büyükşehir'den işbirliği vurgusu

Bursa Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, daha önce Büyükşehir ve Mudanya'yı karşı karşıya getiren sorunları masaya yatırarak, ortak akıl ve işbirliği vurgusu yaptı.

Bursa'yı bir bütün olarak geleceğe taşımanın önemine değinen Başkan Hayri Türkyılmaz, "Hizmetin siyaseti olmaz. Birlik içerisinde Mudanya ve Bursa'ya verilebilecek hizmetlerin en fazlasını yapmaya devam edeceğiz" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Bursa'yı bir bütün olarak yönetmeyi hedeflediklerini belirterek, sorunların uyum ve ahenk içerisinde çözüleceğini, Sahil Projesi'nin ise 2018 Ocak sonunda bitirileceğini söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ağırladı. Daha önce Büyükşehir ve Mudanya'yı karşı karşıya getiren sorunların masaya yatırıldığı toplantıda işbirliği vurgusu yapıldı. Toplantının öncelikli gündemi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve dört yıldır tamamlanmayan Sahil Projesi ile özellikle hafta sonu trafik yüküyle karşılaşan Mudanya'nın ulaşım ve otopark sorunu oldu. Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atanmasının ardından ilçe ziyaretleri gerçekleştiren Alinur Aktaş, ziyarete daire başkanları ve birim müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Murat Ünal, meclis üyeleri ile birlikte geldi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise heyeti, Başkan Yardımcıları Akın Poroy, Hakan Karademir, Erkan Altıntaş, CHP İlçe Başkanı Ergül Batman ve birim müdürleri ile birlikte karşıladı. Toplantı iki saate yakın sürerken, Büyükşehir ve Mudanya'yı karşı karşıya getiren projelerle ilgili görüş birliğine varıldı.

HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ

Mudanya'ya yapılacak önemli projelerin bütün Bursa'ya yapılmış bir hizmet olacağını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ortak akıl ve işbirliğinin önemini vurguladı. Diyalog eksikliği ve çeşitli nedenlerden kaynaklanan sorunları büyütmeden birlikte çözerek, Mudanya ve Bursa'ya hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Türkyılmaz, "30 Mart 2014 akşamına kadar hepimiz üyesi bulunduğumuz partinin adayı olarak oy istedik. Sandıklar açıldıktan sonra, seçildikten sonra da tüm Mudanya'nın başkanı olduk. Bu güne kadar göreve geldiğimiz günden itibaren asla siyaset yapmadık. Hizmetin siyaseti olmaz dedik. Bu süreç içerisinde Mudanya'mızın önemli sorunları vardı. 17 ilçe içerisinde Mudanya'nın farklı olduğunu görürsünüz. Mudanya doğal güzelliği, havasıyla cazibesi yüksek bir kent. Bütünşehir Yasası'nın amacı da şehrin bütününü bir uyum içerisinde geleceğe taşımak ve insanlara hizmet vermesini sağlamak. Öyleyse birlikte çalışmamız gerektiğini çok açık bir şekilde söylemiştim. Bugün de 17 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak birlikte çalışarak Bursa'yı bir bütün olarak geleceğe taşımamız gerekiyor. Umuyorum ki bu ortak aklı yakaladık ve Bursa Mudanya'mız ve bütün ilçelerimiz azami hizmetleri alır" diye konuştu.

DESTEĞE HAZIRIZ

Bütünşehir Yasası'nın ardından Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanının genişlediğini de vurgulayan Türkyılmaz, Mudanya olarak her türlü desteğe hazır olduklarını da söyledi. Türkyılmaz, "Bin 58 mahalle var. Kolay bir şey değil. Daha önce de söyledik. Mudanya'daki hizmetlerde yetişemediğiniz noktada destek olacağız dedik. Maddi manevi yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Mudanya'nın geleceğiyle ilgili projelerde umuyorum ki hızlı adımlar atacak ve güzel şeyler olacak. Umarım bu görev süresi boyunca iyi ilişkiler içerisinde oluruz. Bu güne kadar yaratılan algının tam tersi durumda abi kardeş gibi bu güne kadar olduğu gibi devam edeceğimizi, hem Mudanya hem de Bursa'ya verilebilecek hizmetlerin en fazlasını yapmaya devam edeceğiz" dedi.

SORUNLAR UYUM İÇERİSİNDE ÇÖZÜLECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Bursa'yı bir bütün olarak, birlik ve beraberlik içerisinde yönetmeyi hedeflediklerini belirterek, "Seçilmiş bir belediye başkanımız var. Halkın takdir ettiği bir başkan ve meclisimiz var. Muhakkak hatalar eksiklikler var ancak bundan sonraki süreçte Bursa'yı daha güzel yarınlara taşımak için neler yapabiliriz konuşmamız lazım. Mudanya'nın öncelikli konularında ulaşım, otopark ve sahil düzenlemesi başta olmak üzere diğer konularına nasıl bir çözüm getirebileceğimizin derdindeyiz. Sahil Projesi'nin de en geç 2018 Ocak sonunda bitirilmesini hedefliyoruz. Aldığımız notlar bizim için değerli ve önemli. Sizler bu ilçeyi 7-24 soluyorsunuz. Sizlerin bu konudaki yaklaşımları tabi ki değerlendirecek ve imkanlar dahilinde çözmek için çabalayacağız. Öncelikle sahil, ulaşım ve otopark konusunun Mudanya için öncelikli olduğunu biliyorum. Geçmişte yapılmış aksaklıkları gidermeye çalışıyoruz. Mudanya'nın gelişmek zorunda olduğunu, güzelliklerin kazanılması gerektiğini biliyoruz. Bunları yaparken bir uyum ve ahenk içerisinde yapmak gerektiğini ifade ediyoruz. Yeri geldi mi muhalefet yapacağız, birbirimizi eleştireceğiz lakin Türkiye bizim Türkiye'miz" ifadelerini kullandı. 

Sivas'ta av tüfeğiyle dehşet! 3 kişi hayatını kaybetti Sivas'ta av tüfeğiyle dehşet! 3 kişi hayatını kaybetti

Kırmızıtaş Holding'in patronları tutuklandı Kırmızıtaş Holding'in patronları tutuklandı

Hurda teşviki yasalaştı Hurda teşviki yasalaştı

Facebook'un kurucusu Zuckerberg'den skandal sonrası ilk açıklama Facebook'un kurucusu Zuckerberg'den skandal sonrası ilk açıklama

İnternete RTÜK denetimi getirildi İnternete RTÜK denetimi getirildi

Hastane inşaatından tarihi eser fışkırdı! Hastane inşaatından tarihi eser fışkırdı!

Anadolu Farm'dan açıklama: ''İnsanların anaparasını ödeyecek güçteyiz'' Anadolu Farm'dan açıklama: "İnsanların anaparasını ödeyecek güçteyiz"

Ünlü ismin annesi ilaç verilerek öldürüldü iddiası Ünlü ismin annesi ilaç verilerek öldürüldü iddiası

Bursa'daki patlama güvenlik kamerasına yansıdı Bursa'daki patlama güvenlik kamerasına yansıdı

Bursagaz'dan Bahar Mahallesi'ndeki patlamayla ilgili açıklama Bursagaz'dan Bahar Mahallesi'ndeki patlamayla ilgili açıklama

10 ay önce kazayla başından vurmuştu, evlendiler 10 ay önce kazayla başından vurmuştu, evlendiler

Bursa'da pizza götüren gence otomobil çarptı Bursa'da pizza götüren gence otomobil çarptı

Bursa Orhangazi'de  eski muhtar Ahmet Altın zeytinlikte ölü bulundu Bursa Orhangazi'de eski muhtar Ahmet Altın zeytinlikte ölü bulundu

Bursa'da doğalgaz patlamasında hayatını kaybeden genç kıza son görev Bursa'da doğalgaz patlamasında hayatını kaybeden genç kıza son görev

Bursa'da otopark kaosu! Bursa'da otopark kaosu!

Altının gram fiyatı rekor kırdı Altının gram fiyatı rekor kırdı

Benzin fiyatının 6 lirayı geçtiği ilk şehir Hakkari oldu! Benzin fiyatının 6 lirayı geçtiği ilk şehir Hakkari oldu!