Bursa'da Mollaarap açıklamaları kafa karıştırdı

Bursa'da Mollaarap açıklamaları kafa karıştırdı

Bursa Mollaarap'da yetkililerin dur durak bilmeden yaptığı çalışmalar, her türlü hava şartlarına rağmen sürerken, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Bursa Valisi İzzettin Küçük'ün birbirinden farklı açıklamaları mahalle mağdurlarının kafasını karıştırdı.

Mahalledeki çalışmaları yerinde inceleyen Edebali "180 gün içinde zemin sağlamlaştırma sözü vermiştik. Ekiplerimiz büyük bir azimle çalışıyor. Şuana kadar 42 fore kazık çaktık. Çalışmaları 100 gün içinde bitirerek mağdur ailelerimizi eskiden olduğu gibi mutlu biri şekilde yuvalarına döndüreceğiz" derken çalışmalar için aynı gün Edebali ile birlikte mahalleye gelen Vali Küçük "Şantiyede sağlamlaştırma çalışmalarına katılan arkadaşlarımızın insani gayretleri için teşekkür ederim. 36 aileye kira yardımı yapıyoruz. Diğer aileler otel ve misafirlikte kalıyor. 82 aileyi tekrar kendi mülklerinde iskan ettirmeyeceğiz. Eve dönüş yok" açıklamasında bulunmuştu.

Heyelan sonrası yapılan çalışmalar sonrası iki yetkili ismin birbirine zıt açıklaması mahalle sakininin olduğu kadar siyasi partili temsilcilerinde şaşırttı.

MOLLAARAP KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ?

Mollaarap'da temaslarda bulunan İYİ Parti Yıldırım teşkilatı üyeleri son durumla ilgili çalışmaları yürüten teknik ekip ve mağdur ailelerden bilgi aldı.

İYİ Parti Yıldırım ilçe başkanı Erkan Subaşı "Mollaarap'da yaşanan, sonrasında teknik ve sosyal atılan adımları anlık takip ediyoruz. Sayın Valimiz İzzettin Küçük ve Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali'nin birkaç gün önce bu bölgede yapmış olduğu çalışmaları yerinde görerek, olay mahallinde ki açıklamalarına çok şaşırdık. Belediye Başkanı Edebali'nin daha önceki açıklamalarından çıkardığımız özet, sağlamlaştırma bittikten sonra ivedi şekilde insanları bir an önce meskenlerine yerleştirerek, belediyenin üzerindeki maddi yükü kaldırmak. Vali Küçük ise, zemini beşik gibi sallanan mahallede, bir kez daha yerleşime açmayarak olası can kayıpların önüne geçmek. Şimdi tüm iyi niyetimizle cevaplandırması için sayın Edabali'ye soruyoruz. Çünkü soracağımız sorular bugüne kadar sorulmadı ve bölge insanını tatmin edecek cevaplar verilmedi. Sayın başkan; heyelan felaketine sebep olan müteahhit firma ve yetkilileri için yasal olarak nasıl bir süreç izlendi?, Resmi olarak para cezası taraflara kesildi mi? Yapılan zemin sağlıklaştırma ve projeleri için belediyenizin bütçesinden ne kadar harcandı?, 82 binanın toplam hasarı ne kadar ve bu hasar bedelini hangi kurum üstlenecek? 36 aileye kira yardımı yaptığınızı söylüyorsunuz diğer bina sahiplerine neden kira yardımı yapmadınız? Bu mihvalde mahalle halkı toplam 16 aileye yardım yaptığını, diğer mülk sahipleri kaderleriyle baş başa kaldığını ifade ediyor, bu doğru mu? Vali bey bu binaların yerleşime açılmayacağını kesin ifade etti, yerleşime açılmayacaksa neden bu çalışmalar yapılıyor? 82 binanın kamulaştırılması hakkında mahallelerin yaptığı talep neden reddedildi? Yıldırımlılar bu sorun cevaplarını bekliyor. Bizde bir Yıldırımlı olarak bu soruların cevaplarını sayın başkanımızdan bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Libya'da kaçırılan 3 Türk vatandaşı serbest bırakıldı Libya'da kaçırılan 3 Türk vatandaşı serbest bırakıldı

Düğünde onlarca kişi taş ve sopalarla birbirine girdi Düğünde onlarca kişi taş ve sopalarla birbirine girdi

YSK Başkanı Güven sonuçlar için saat verdi! YSK Başkanı Güven sonuçlar için saat verdi!

Akılalmaz kazada ezilerek can verdiler! Akılalmaz kazada ezilerek can verdiler!

Samsun'da denizde can pazarı! 3 arkadaş... Samsun'da denizde can pazarı! 3 arkadaş...

Kendisiyle dalga geçen kocasını ve akrabalarını zehirledi Kendisiyle dalga geçen kocasını ve akrabalarını zehirledi

Hainlere bir darbe daha! Hainlere bir darbe daha!

Şırnak Öğretmenevi Müdürü Karayalçın'ın acı ölümü! Şırnak Öğretmenevi Müdürü Karayalçın'ın acı ölümü!

Seçim yasakları başladı! Seçim yasakları neler? Seçim yasakları başladı! Seçim yasakları neler?

Barajda kaybolan 3 çocuğun cansız bedeni bulundu Barajda kaybolan 3 çocuğun cansız bedeni bulundu

Bursalı 8 yaşındaki Eylül Ankara'da kayboldu Bursalı 8 yaşındaki Eylül Ankara'da kayboldu

Bursa'da evleri soyan hırsızların grup lideri yakalandı Bursa'da evleri soyan hırsızların grup lideri yakalandı

Seçime bir gün kala dönüşler başladı Seçime bir gün kala dönüşler başladı

Bursa'da hayvanlara şiddete tepki gösterdiler! Bursa'da hayvanlara şiddete tepki gösterdiler!

Chloe Loughnan: Cinsel hayatımızda sıkıntı yok Chloe Loughnan: Cinsel hayatımızda sıkıntı yok

Kediyi önce sevdi sonra denize attı  Kediyi önce sevdi sonra denize attı

Büyük ikramiye talihlisine şok Büyük ikramiye talihlisine şok