Bursa'da mini mini birler için ilk zil çaldı

Bursa'da mini mini birler için ilk zil çaldı

Bursa'da okula yeni başlayan öğrenciler okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı. Toki Şehit Jandarma Er Ali Bakış İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okula yeni başlayan öğrencileri okuldaki ilk günlerinde yalnız bırakmadı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ile Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer'inde katıldığı ziyarette öğrencilerle bir araya gelen Sabahattin Dülger, "Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. 45 bin 1. Sınıf öğrencisi ile 44 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı. Yaz boyunca okullarımızı en iyi hale getirmek için titiz bir şekilde çalıştık. 2053 ve 2073 vizyonuna uygun, donanımlı, ülkesini seven gençler yetiştirmek için ciddi çaba sarf ediyoruz." dedi.

Okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelen Sabahattin Dülger, "Her yılbaşında yeni bir heyecan yaşanıyor. Yeni nesille birlikte geleceği şekillendirmek bizim elimizde. Başarılı olmama gibi bir lüksümüz yok. Geleceğimiz öğretmenlerimizin vizyonu ile şekillenecek. İdareci ve öğretmenlerimiz okulda ne kadar iyi bir ailemi ortamı oluştururlarsa öğrencilerimiz o oranda iyi yetişir. Amacımız sadece bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek olmalıdır." dedi.

Öğrencilerini bekleyen velilerle de görüşen Dülger, "Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız." dedi.

 

 

 

 

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)