Bursa'da mini mini birler için ilk zil çaldı

Bursa'da mini mini birler için ilk zil çaldı

Bursa'da okula yeni başlayan öğrenciler okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı. Toki Şehit Jandarma Er Ali Bakış İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, okula yeni başlayan öğrencileri okuldaki ilk günlerinde yalnız bırakmadı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız ile Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer'inde katıldığı ziyarette öğrencilerle bir araya gelen Sabahattin Dülger, "Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. 45 bin 1. Sınıf öğrencisi ile 44 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi okula uyum haftası kapsamında okullarında ders başı yaptı. Yaz boyunca okullarımızı en iyi hale getirmek için titiz bir şekilde çalıştık. 2053 ve 2073 vizyonuna uygun, donanımlı, ülkesini seven gençler yetiştirmek için ciddi çaba sarf ediyoruz." dedi.

Okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelen Sabahattin Dülger, "Her yılbaşında yeni bir heyecan yaşanıyor. Yeni nesille birlikte geleceği şekillendirmek bizim elimizde. Başarılı olmama gibi bir lüksümüz yok. Geleceğimiz öğretmenlerimizin vizyonu ile şekillenecek. İdareci ve öğretmenlerimiz okulda ne kadar iyi bir ailemi ortamı oluştururlarsa öğrencilerimiz o oranda iyi yetişir. Amacımız sadece bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek olmalıdır." dedi.

Öğrencilerini bekleyen velilerle de görüşen Dülger, "Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız." dedi.

 

 

 

 

Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar

Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu

Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu

Antalya'yı hortum vurdu Antalya'yı hortum vurdu

Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı! Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı!

15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü 15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız

Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu

Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı