Bursa'da mahsur kalan definecilere ilişkin olayda yeni gelişme

Bursa'da mahsur kalan definecilere ilişkin olayda yeni gelişme

Bursa'nın İznik ilçesinde define ararken kazdıkları kuyuda mahsur kalan 7 kişiden 1'inin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli, jandarmadaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İznik'e bağlı kırsal Elbeyli Mahallesi Kızıltepe mevkisinde 4 gün önce define için kazdıkları yaklaşık 30 metre derinliğindeki kuyuda mahsur kalan ve zehirlenme sonucu hastaneye kaldırılan 6 kişiden Recep E. (58), Adem M. (45), Gökhan K. (46), Halil S. (39) ve Günay K'nin (46) tedavileri İznik Devlet Hastanesi'nde sürüyor.

Yaklaşık 13 saatlik kurtarma çalışmaları sonucu kuyudan çıkarılarak İznik Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 6 kişiden Ömer K. (35) ise bugün taburcu edilirken, konuyla ilgili jandarmaya ifade verecek.

Olaydan sonra gözaltına alınan, kuyuya girenlere gözcülük yaptıkları ileri sürülen İ.T, T.C, H.A. ile kuyudan kendi imkanlarıyla çıkan İ.H. ise jandarmadaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Olayda hayatını kaybeden Mümin S'nin kaçak kazı için adam topladığı ve kendini istihbaratçı olarak tanıttığı ileri sürüldü. Mümin S. ile oğlu Halil S'nin Kocaeli'de yaşadıkları ve diğer 8 şüpheliyle birlikte İznik'e bir süredir günübirlik gidip geldikleri belirtildi.

Kaçak kazıya katılan 11 kişinin, teknik takibe takılmamak için WhatsApp grubu üzerinden haberleştikleri de belirlendi.

İznikli olan Recep E'nin de yeri bilen kişi olduğu ve geçen yıl aynı bölgede kaçak kazıyla ilgili hakkında jandarma tarafından işlem yapıldığı öğrenildi.

 Bölgede tarihi bulguya rastlanmadı

Olayın ardından İznik Müze Müdürlüğü ekipleri, kaçak kazı yapılan bölgede inceleme yaptı. Ekiplerin bölgede yaptığı araştırmada bu alanda eski dönemlere ait herhangi bir yaşam alanının olmadığı ve tarihi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Bursa'nın İznik ilçesinde 18 Nisan'da, kaçak define ararken kazdıkları kuyuda mahsur kalan 7 kişi jeneratör egzozundan çıkan gazdan zehirlenmiş, hastaneye kaldırılan bu kişilerden 1'i yaşamını yitirmişti.

Kuyuya inen kişileri gözleyen ve daha sonra kaçtıkları belirlenen İ.T, T.C, H.A. ile ilk başta kuyudan kendi imkanlarıyla çıkan İ.H, gözaltına alınmıştı.

Bursa'da ulaşım bugün öğrencilere ücretsiz Bursa'da ulaşım bugün öğrencilere ücretsiz

4 farklı bölgenin malzemelerini Bursa'da közün üzerinde birleştirdi 4 farklı bölgenin malzemelerini Bursa'da közün üzerinde birleştirdi

Pul biber ile kamufle edilen eroin ele geçirildi Pul biber ile kamufle edilen eroin ele geçirildi

Milli Mücadele'nin 100. yılı kutlanıyor Milli Mücadele'nin 100. yılı kutlanıyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mayıs 2019 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mayıs 2019 Pazar)

Bursa trafiğine çifte ayar! Bursa trafiğine çifte ayar!

Bayramda doluluk oranı yüzde 100! Bayramda doluluk oranı yüzde 100!

Bursalılar sabah namazında Ulu Cami'ye akın etti Bursalılar sabah namazında Ulu Cami'ye akın etti

Sarar ailesi rehin alındı! Evleri soyuldu... Sarar ailesi rehin alındı! Evleri soyuldu...

Bursa'da motosiklet tutkunlarından 19 Mayıs fener alayı Bursa'da motosiklet tutkunlarından 19 Mayıs fener alayı

İşte 19 Mayıs'ın hikayesi... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İşte 19 Mayıs'ın hikayesi... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Böyle yolculuk yaptılar! 7 kişi bir motosiklette... Böyle yolculuk yaptılar! 7 kişi bir motosiklette...

Madonna İsrail'deki Eurovision finaline Filistin bayrağıyla damga vurdu Madonna İsrail'deki Eurovision finaline Filistin bayrağıyla damga vurdu

Arnold Schwarzenegger'e uçan tekmeli saldırı! Arnold Schwarzenegger'e uçan tekmeli saldırı!

Adana'da bir kişi yalnız yaşadığı evde ölü bulundu Adana'da bir kişi yalnız yaşadığı evde ölü bulundu

Liderler 19 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı Liderler 19 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı