Bursa'da mahalleli canından bezdi! Gece boyunca ellerinde sopalarla nöbet tutuyorlar!

Bursa'da mahalleli canından bezdi! Gece boyunca ellerinde sopalarla nöbet tutuyorlar!

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Soğanlı mahallesinde kentsel dönüşümde evlerini satan vatandaşlar giderken kapı ve pencereleri sökünce terk edilen binalar madde bağımlılarının mekanı oldu. Akşam saatlerinden itibaren sabaha kadar ellerinde sopalarla gece evlere girmeye çalışan ve binalarda uyuşturucu içenleri bekleyen mahalleli, yetkililerden acilen çözüm istedi.

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Soğanlı mahallesi Kara Sokak kentsel dönüşüme girdi. Evlerini satıp mahalleden ayrılan vatandaşlar evlerinin kapı ve pencerelerini de söküp gidince terk edilen mekanlar tinerci ve hırsızlar tarafından mesken haline getirildi.

Binaların bitişik olmasından ötürü gece saatlerinde çatıdan çatıya geçerek hırsızlık ve taciz olaylarını gerçekleştiren ve metruk binaların içince uyuşturucu kullanan kişilerden bıkan mahalleli de ellerinde sopalarla nöbet tutmaya başladı.

Gece mahalle nöbeti tutup sabahları uykusuz bir şekilde işe giden mahalle sakinlerinden Yüksel Arslan, "Kentsel dönüşüm burada bazı sıkıntılar meydana getirdi. Ev sahipleri kendi evlerini satarak yeni yapılan evlere gittiler. Burada da belediye bazı evleri yıkarken bazı evleri de yıkmadı. Burada mahalle arasında metruk binalar kaldı. Çatıların üzerinde içki içenler, hırsızlar çatılardan çatılara geçerek metruk binalarda hırsızlık olayları yapıyorlar. Bina sahipleri burada mağdur oluyor. Çatılardan çatılara geçerek insanları korkutuyorlar" dedi.

Akşam saatinde bir kişinin bahçesinde gezdiğini gördüğünde çok korktuğunun altınız çizen mahalle sakini bir kadın da yetkilerden yardım istedi.

"Sabaha kadar nöbet"

Mahallede sabahlara kadar nöbet tuttuklarını anlatan Yusuf Öztürk,"Sabah saat 6'ya kadar nöbet tutuyoruz. Biz bunuçekmek zorunda değiliz. Bunlarla mücadeleyi emniyetin ya da belediyenin yapması lazım. Belediyeyi arıyoruz güvenlik zaafiyeti diyor polislere yönlendiriyor. Polis diyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok belediyenin ilgilenmesi gerekiyor" şeklinde konuştu. Mahallede neredeyse herkesin uykusuz olduğunu belirten Öztürk, "Sabahlara kadar nöbetlerdeyiz. Bir şekilde bunun çözülmesini istiyoruz. Bir haftadan beri herkes kendi evinde uykusuz" ifadelerini kullandı.

Bursa'da ulaşımı durdu! Sebebi ise... Bursa'da ulaşımı durdu! Sebebi ise...

Polis onu görünce hemen peşine düştü! Lüks araç bu hale geldi Polis onu görünce hemen peşine düştü! Lüks araç bu hale geldi

TEPAV: Türkiye'den sermaye çıkışı hız kazandı, 3.6 milyar dolar yurt dışına gitti TEPAV: Türkiye'den sermaye çıkışı hız kazandı, 3.6 milyar dolar yurt dışına gitti

Grup Yorum davasında 4 kişiye tahliye: 'Gizli tanık aileleri parçaladı' Grup Yorum davasında 4 kişiye tahliye: 'Gizli tanık aileleri parçaladı'

Kumar operasyonu: 21 kişi gözaltına alındı Kumar operasyonu: 21 kişi gözaltına alındı

22 kişi 35 dakika boyunca asansörde mahsur kaldı 22 kişi 35 dakika boyunca asansörde mahsur kaldı

Geriye sadece bu görüntü kaldı Geriye sadece bu görüntü kaldı

Babanın feryatları yürekleri dağladı! Okul harçlığını çıkarmak için gitmişti Babanın feryatları yürekleri dağladı! Okul harçlığını çıkarmak için gitmişti

Sokağa döküldüler... Koku sızıntısını gaz kaçağı sandılar Sokağa döküldüler... Koku sızıntısını gaz kaçağı sandılar

Kerç Boğazı'nda iki gemi alev aldı: 11 ölü Kerç Boğazı'nda iki gemi alev aldı: 11 ölü

Yoğun gaz kokusu paniğe neden oldu Yoğun gaz kokusu paniğe neden oldu

Kılıçdaroğlu ve Akşener ittifakı konuştu Kılıçdaroğlu ve Akşener ittifakı konuştu