Bursa'da mahalleli canından bezdi! Gece boyunca ellerinde sopalarla nöbet tutuyorlar!

Bursa'da mahalleli canından bezdi! Gece boyunca ellerinde sopalarla nöbet tutuyorlar!

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Soğanlı mahallesinde kentsel dönüşümde evlerini satan vatandaşlar giderken kapı ve pencereleri sökünce terk edilen binalar madde bağımlılarının mekanı oldu. Akşam saatlerinden itibaren sabaha kadar ellerinde sopalarla gece evlere girmeye çalışan ve binalarda uyuşturucu içenleri bekleyen mahalleli, yetkililerden acilen çözüm istedi.

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Soğanlı mahallesi Kara Sokak kentsel dönüşüme girdi. Evlerini satıp mahalleden ayrılan vatandaşlar evlerinin kapı ve pencerelerini de söküp gidince terk edilen mekanlar tinerci ve hırsızlar tarafından mesken haline getirildi.

Binaların bitişik olmasından ötürü gece saatlerinde çatıdan çatıya geçerek hırsızlık ve taciz olaylarını gerçekleştiren ve metruk binaların içince uyuşturucu kullanan kişilerden bıkan mahalleli de ellerinde sopalarla nöbet tutmaya başladı.

Gece mahalle nöbeti tutup sabahları uykusuz bir şekilde işe giden mahalle sakinlerinden Yüksel Arslan, "Kentsel dönüşüm burada bazı sıkıntılar meydana getirdi. Ev sahipleri kendi evlerini satarak yeni yapılan evlere gittiler. Burada da belediye bazı evleri yıkarken bazı evleri de yıkmadı. Burada mahalle arasında metruk binalar kaldı. Çatıların üzerinde içki içenler, hırsızlar çatılardan çatılara geçerek metruk binalarda hırsızlık olayları yapıyorlar. Bina sahipleri burada mağdur oluyor. Çatılardan çatılara geçerek insanları korkutuyorlar" dedi.

Akşam saatinde bir kişinin bahçesinde gezdiğini gördüğünde çok korktuğunun altınız çizen mahalle sakini bir kadın da yetkilerden yardım istedi.

"Sabaha kadar nöbet"

Mahallede sabahlara kadar nöbet tuttuklarını anlatan Yusuf Öztürk,"Sabah saat 6'ya kadar nöbet tutuyoruz. Biz bunuçekmek zorunda değiliz. Bunlarla mücadeleyi emniyetin ya da belediyenin yapması lazım. Belediyeyi arıyoruz güvenlik zaafiyeti diyor polislere yönlendiriyor. Polis diyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok belediyenin ilgilenmesi gerekiyor" şeklinde konuştu. Mahallede neredeyse herkesin uykusuz olduğunu belirten Öztürk, "Sabahlara kadar nöbetlerdeyiz. Bir şekilde bunun çözülmesini istiyoruz. Bir haftadan beri herkes kendi evinde uykusuz" ifadelerini kullandı.

Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi

Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi

Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı

Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu

Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü

Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü

Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı

Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı

Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER) Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Sarıbal için ilginç iddialar Aysın Komitgan;
Sarıbal için ilginç iddialar

İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak! İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak!

Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra... Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra...

Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı

Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu