Bursa'da mahalle sakinlerinden 'Alkollü sürücüler araç kullanmasın' kampanyası

Bursa'da mahalle sakinlerinden 'Alkollü sürücüler araç kullanmasın' kampanyası

Bursa'da, Mudanya ilçesi Tirilye Mahallesi sakinleri, alkollü sürücünün cipiyle çarpması sonucu, pazarda zeytin satarken yaşamını yitiren zeytinci Bahtınur Bora (58) ile Hatice Bilgin (64) için kaza yerinde toplanıp, dua etti.

Benzer kazaların yaşanmaması için imza kampanyası başlatan mahalle sakinleri, "Alkollü insanların yaptığı kazaya kaza denilemez; bu açıkça bir cinayettir. Bu olayın hiçbir özrü ve affı olamaz" ifadelerini kullandı.Kaza, geçen perşembe akşamı, Mudanya ilçesine bağlı Trilye Mahallesi'nde meydana geldi. Alkol alıp, direksiyon başına geçen Ercan Konuk yönetimindeki 34 EN 4579 plakalı cip, kontrolden çıkıp, sahil kenarında bulunan Köylü Pazarı'ndaki zeytin dükkanına girdi. Cip, daha sonra pazar yerinin bitişiğindeki jandarma noktasına çarparak, durabildi. Kazada dükkanda zeytin satan Bahtınur Bora ve Hatice Bilgin yaşamını yitirirken, Binnaz Mersin (64) de yaralandı. Kaza sonrası sürücü Ercan Konuk, tutuklandı. Kazada can veren Bora ve Bilgin'in cenazeleri dün gözyaşları arasında toprağa verildi.'BU AÇIKÇA CİNAYETTİR'

Tirilye Mahallesi sakinleri, dün akşam kaza yerinde toplanarak sürücüyü protesto etti. Vatandaşlar, yaşamını yitiren Bahtınur Bora ve Hatice Bilgin anısına mum yakıp dua etti, yaralı Binnaz Mersin için şifa diledi. Mahalle sakinleri ayrıca, Bursa Valiliği, Mudanya Kaymakamlığı ve Jandarma Bölük Komutanlığı'na iletilmek üzere başlatılan imza kampanyasına destek verdi.Burada bir konuşma yapan Tirilye Kültür, Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Semiha Öztan, tepkilerini dile getirirken, şunları söyledi:

"Hiç keyfimiz yok. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Kaza, 'önceden öngörülemeyen, planlanmamış' bir olaydır. O nedenle buna kaza demeye dilimiz varmıyor. Çünkü son yıllarda, günlerde en çok konuştuğumuz sorun, konu; araçların, insanların gezdiği bu sahile kadar gelmesi, hatta deniz kenarlarına park etmeleri. Çok söyledik, çok konuştuk, çalıştaylarda çok tartıştık ama olmadı. Anladık ki bu böyle olmayacak. İki canımız sevgili Bahtınur Bora ve sevgili Hatice Bilgin'i kaybettik. Sevgili Binnaz Mersin ise yaralı. Daha fazla canımız, canlarımız yansın istemiyoruz. Alkol almış şoförlerin, Tirilye içinde araç kullanmalarını istemiyoruz. Aslında hiçbir zaman ve hiçbir yerde alkollü halde araç kullanmalarını istemiyoruz. Alkollü insanların yaptığı kazaya kaza denilemez; bu açıkça bir cinayettir. Bu olayın hiçbir özrü ve affı olamaz."

Bursa'da ambulansın çarptığı kişi can verdi Bursa'da ambulansın çarptığı kişi can verdi

Bursa'da Balkan Festivali'nde çiftetelli resitali Bursa'da Balkan Festivali'nde çiftetelli resitali

Zirve arifesinde dikkat çeken açıklama! Zirve arifesinde dikkat çeken açıklama!

Bursa'da düğün magandası dehşet saçtı: 3 yaralı Bursa'da düğün magandası dehşet saçtı: 3 yaralı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı! İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı!

Kayıp genç aranırken ceset bulundu! Kayıp genç aranırken ceset bulundu!

Denize giren genç boğuldu Denize giren genç boğuldu

Çin'den ABD'ye sert yanıt Çin'den ABD'ye sert yanıt

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara tutuklama 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara tutuklama

Sedat'ın hayatına mal olan anlaşmadan Filistin'e tam özerklik Sedat'ın hayatına mal olan anlaşmadan Filistin'e tam özerklik

Erdoğan'dan sürpriz ziyaret Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

Kazıklı tedavi yapan 'Kara Hekim' yakalandı! Kazıklı tedavi yapan 'Kara Hekim' yakalandı!

Kargo ile kendisine uyuşturucu yolladı Kargo ile kendisine uyuşturucu yolladı

112'yi arayıp cesedinin adresini verdi! 112'yi arayıp cesedinin adresini verdi!

48 yıllık sırrı kargocu ortaya çıkardı 48 yıllık sırrı kargocu ortaya çıkardı

Üniversite otobüsünde kabusu yaşadı! Üniversite otobüsünde kabusu yaşadı!

71 yaşındaki bekçi aşık olduğu kadını öldürdü sonra da... 71 yaşındaki bekçi aşık olduğu kadını öldürdü sonra da...

MHP'nin af teklifi açıklandı MHP'nin af teklifi açıklandı