Bursa'da kardeş dernekler buluştu

Bursa'da kardeş dernekler buluştu

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, (BALKANTÜRKSİAD) Batı Trakyalı Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (BATISİAD) ağırladı.

BALKANTÜRKEVİ'nde gerçekleşen ziyaret, Balkan ve Rumeli kökenli iş adamlarından oluşan iki kardeş derneği bir araya getirdi. BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, ziyarette, yeni bir dernek olan BATISİAD'ın çalışmaları hakkında Başkan Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyelerini bilgilendirdi. 

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, Balkan kökenli iş adamlarından oluşan sivil toplum kuruluşlarının her daim güçlü olması gerektiğini ifade etti. İş birliği içerisinde Balkanlar ve Türkiye yararına güzel işler yapılabileceğini söyleyen Tunakan, BATISİAD'a çalışmalarında başarılar diledi. Tunakan, "Aynı amaca hizmet eden, aynı bölgenin insanlarıyız. Bursa'mız ve ülkemiz adına çalışmalar yapıyoruz. Balkan ve Rumeli kökenli her sivil toplum kuruluşu bizim için çok kıymetlidir. Hepsiyle de iletişimimiz gayet iyidir. Birlikten kuvvet doğar. Önümüzdeki süreçlerde ortak işler yapabiliriz" diye konuştu.

Ev sahipliği için BALKANTÜRKSİAD Yönetimine teşekkür eden BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er de "Öncelikle yeni dernek binanız hayırlı olsun. Mimari olarak, kullanım kapasitesi olarak çok güzel bir bina. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Tabi BALKANTÜRKSİAD güçlü bir dernek. Bizler de 2017 yılından bu yana faaliyetlerimizi sürdüren yeni bir dernek olarak kısa zamanda epey mesafe kat ettik. Yerel yöneticilerle ve sizler gibi kardeş derneklerle iletişimimizi diri tutuyor ve güçlendiriyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var düsturuyla hareket edersek topluma da faydalı işler yapabiliriz" dedi.

Konuşmaların ardından BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan tarafından BATISİAD Yönetim Kurulu Ahmet Er ve Yönetim Kurulu Üyelerine BALKANTÜRKEVİ gezdirildi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 17 kişiye gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 17 kişiye gözaltı

Bursa'da karısını öldüren 79 yaşındaki zanlı: ''Pişmanım'' Bursa'da karısını öldüren 79 yaşındaki zanlı: "Pişmanım"

İnternetten tanışıp kaçarak gitti, 8 ay sonra canına kıydı İnternetten tanışıp kaçarak gitti, 8 ay sonra canına kıydı

Bursa'da kadın doktordan genç kıza: ''Git tuvalette kendin çıkar'' Bursa'da kadın doktordan genç kıza: "Git tuvalette kendin çıkar"

Bursa'da araç takla attı, bebeğin burnu bile kanamadı Bursa'da araç takla attı, bebeğin burnu bile kanamadı

Bursa İznik Gölü'nde gümüş balığı şaşkınlığı Bursa İznik Gölü'nde gümüş balığı şaşkınlığı

Öksüz Hastası olanlar dikkat! Öksüz Hastası olanlar dikkat!

Kopan parmaklarının hastanede kaybolduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu Kopan parmaklarının hastanede kaybolduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Yürürlüğe girdi, artık zorunlu! Yürürlüğe girdi, artık zorunlu!

Bursa İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor Bursa İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor

FETÖ'nün Bursa'da askeri okul öğrencilerini tehdidi iddianamede FETÖ'nün Bursa'da askeri okul öğrencilerini tehdidi iddianamede

Silahlı teröristleri yurt dışına kaçıracaktı Bursa'da yakalandı: ''Para için yaptım'' Silahlı teröristleri yurt dışına kaçıracaktı Bursa'da yakalandı: "Para için yaptım"

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim? Aysın Komitgan;
Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim?

Mesut Demir; <br /> Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene... Mesut Demir;
Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene...