Bursa'da kardeş dernekler buluştu

Bursa'da kardeş dernekler buluştu

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, (BALKANTÜRKSİAD) Batı Trakyalı Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (BATISİAD) ağırladı.

BALKANTÜRKEVİ'nde gerçekleşen ziyaret, Balkan ve Rumeli kökenli iş adamlarından oluşan iki kardeş derneği bir araya getirdi. BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, ziyarette, yeni bir dernek olan BATISİAD'ın çalışmaları hakkında Başkan Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyelerini bilgilendirdi. 

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, Balkan kökenli iş adamlarından oluşan sivil toplum kuruluşlarının her daim güçlü olması gerektiğini ifade etti. İş birliği içerisinde Balkanlar ve Türkiye yararına güzel işler yapılabileceğini söyleyen Tunakan, BATISİAD'a çalışmalarında başarılar diledi. Tunakan, "Aynı amaca hizmet eden, aynı bölgenin insanlarıyız. Bursa'mız ve ülkemiz adına çalışmalar yapıyoruz. Balkan ve Rumeli kökenli her sivil toplum kuruluşu bizim için çok kıymetlidir. Hepsiyle de iletişimimiz gayet iyidir. Birlikten kuvvet doğar. Önümüzdeki süreçlerde ortak işler yapabiliriz" diye konuştu.

Ev sahipliği için BALKANTÜRKSİAD Yönetimine teşekkür eden BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er de "Öncelikle yeni dernek binanız hayırlı olsun. Mimari olarak, kullanım kapasitesi olarak çok güzel bir bina. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Tabi BALKANTÜRKSİAD güçlü bir dernek. Bizler de 2017 yılından bu yana faaliyetlerimizi sürdüren yeni bir dernek olarak kısa zamanda epey mesafe kat ettik. Yerel yöneticilerle ve sizler gibi kardeş derneklerle iletişimimizi diri tutuyor ve güçlendiriyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var düsturuyla hareket edersek topluma da faydalı işler yapabiliriz" dedi.

Konuşmaların ardından BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan tarafından BATISİAD Yönetim Kurulu Ahmet Er ve Yönetim Kurulu Üyelerine BALKANTÜRKEVİ gezdirildi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

F-35'lerde kritik açıklama! F-35'lerde kritik açıklama!

ABD'den peş peşe iki açıklama geldi ABD'den peş peşe iki açıklama geldi

PKK'lı terörist böyle vuruldu! PKK'lı terörist böyle vuruldu!

Üst üste darbe alan PKK panikte Üst üste darbe alan PKK panikte

Kılıçdaroğlu: Yerel seçime giderken tüzük kurultayı çağrısı yanlış Kılıçdaroğlu: Yerel seçime giderken tüzük kurultayı çağrısı yanlış

Bursa Muradiye Su Fabrikası'na Kızılay talip oldu Bursa Muradiye Su Fabrikası'na Kızılay talip oldu

Bursa Meclis'nde ''Büyükşehir battı'' tartışması Bursa Meclis'nde "Büyükşehir battı" tartışması

FETÖ sanığından şoke eden savunma! FETÖ sanığından şoke eden savunma!

 Sayıştay'tan Timsah Arena için Bursa Büyükşehir meclis üyelerine 35 milyonluk zimmet Sayıştay'tan Timsah Arena için Bursa Büyükşehir meclis üyelerine 35 milyonluk zimmet

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Yanan alanlar kesinlikle ağaçlandırılacak'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Yanan alanlar kesinlikle ağaçlandırılacak"

Bursa'da motosiklet sürücüsü ölümden döndü Bursa'da motosiklet sürücüsü ölümden döndü

Bursa'da polisler çantalarını aldı, ruhları bile duymadı Bursa'da polisler çantalarını aldı, ruhları bile duymadı

Bursa'da otobüs kazasında ölen üniversiteli, son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da otobüs kazasında ölen üniversiteli, son yolculuğuna uğurlandı

Bakan Albayrak: Bu dalgalanmalardan daha güçlü çıkacağız Bakan Albayrak: Bu dalgalanmalardan daha güçlü çıkacağız

Minik Ceylin'i vahşice öldürmüşlerdi! ''Bunların asılması lazım'' Minik Ceylin'i vahşice öldürmüşlerdi! "Bunların asılması lazım"

Bursa'da çocuğa istismar sanığının yargılanmasına başlandı Bursa'da çocuğa istismar sanığının yargılanmasına başlandı

17 Ağustos ve Bursa'nın depremselliği konuşuldu 17 Ağustos ve Bursa'nın depremselliği konuşuldu

Erzurum'da 1 yaşındaki bebek buzdolabında boğularak can verdi Erzurum'da 1 yaşındaki bebek buzdolabında boğularak can verdi