Bursa'da İnegöl Belediyesi'nden 11 dönümlük sosyal donatı alan

Bursa'da İnegöl Belediyesi'nden 11 dönümlük sosyal donatı alan

İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinde yeni Mahallede yaklaşık 11 dönüm alan üzerinde projelendirilen semt sahası projesinin yapım çalışmalarına başladı. Bölgenin çehresini değiştirecek proje her yaştan bireyin keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği bir sosyal donatı alanı haline dönüşecek.

Şehri geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirerek daha modern bir kent oluşturmak adına hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinde bölge halkını heyecanlandıran bir projenin daha çalışmalarına başladı. Yeni Mahalle Kazımkarabekir Caddesi üzerinde çocuklara, gençlere ve yetişkinlere boş zamanlarını verimli ve güzel şekilde değerlendirme imkanı sağlayacak sosyal donatı alanının, Haziran ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

HER YAŞTAN BİREYE HİTAP EDECEK SOSYAL DONATI ALANI

Söz konusu proje, bölgede bulunan 10745 m2 alan üzerinde planlanarak çalışmalara başlandı. Proje uygulama alanında 76 araçlık 1140 m2'lik otopark, 430 m2'lik 2 adet çocuk oyun alanı, 90 m2'lik fitness alanı, 528 m2'lik çok amaçlı (futbol ve basketbol) saha, 50 m2'lik kum havuzu, 3057 m2'lik sert zemin (oturma alanı ve yürüyüş alanı), 3190 m2'lik koruluk alan ile toplamda 5450 m2'lik yeşil alan yer alacak. Projedeki koruluk ve yeşil alanlara yetişkin ağaçlar ve çalı grubundaki bitkiler dikilerek yeşillendirme çalışmaları alanının tüm kısımlarını kapsayacak. Yeşil alan çalışmasının dışında kalan bölge için siyah, kırmızı ve beyaz renkli parke taş uygulamasına yer verilecek. Fitness alanı ve çocuk oyun alanı zeminine renkli kauçuk döşeme uygulaması yapılması planlanırken, saha zeminine ise renkli akrilik zemin uygulaması yapılacak. Saha ve oyun alanı etrafında ahşap pergole ve banklar konularak oluşturulacak.

ÇÖZÜM ODAKLI HİZMET

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile mahalle muhtarı ve vatandaşların katılımıyla çalışmaların hızla devam ettiği alanda incelemelerde bulundu. Proje üzerinden ve alanda yapılan inceleme sonrası bir açıklama da yapan Başkan Taban, "Güzel bir günde Yeni Mahallemizde yaptığımız çalışmaları yerinde inceleyelim istedik. Görevine bugün başlayan Başkan Yardımcım, yeni dönem meclis üyelerimizle, çalışma arkadaşlarımızla, muhtarımızla ve vatandaşlarımızla Yeni Mahalle Kazım Karabekir Caddesinde yaklaşık 11 dönüm alanda bir proje başlattık. Şehrimiz adına artık çalışma vakti. Şimdi yoğun bir şekilde planlama, uygulama, çalışma zamanı demiştik ve hiç hız kesmeden, ara vermeden işlerimize devam ediyoruz. Şehrimizde vatandaşımızın ihtiyacı olan her konuda onlar adına çözüm üretmek, önce vatandaşı anlamak ve onların isteklerine, taleplerine cevap vermek adına bu planlamaları yapıyoruz. Mahallemizde altyapı sorunları da var. İnşallah bunları da bir bir Büyükşehir Belediyemiz, İnegöl Belediyemiz katkılarıyla en güzel şekilde yaşanabilir hale getireceğiz. Beraberinde sosyal donatı alanındaki eksikleri de gidererek artık burada bu yaşamla beraber çocuğundan yetişkinine kadar, bay bayan herkesin soluk alacağı güzel mekanlar oluşturmak istiyoruz. Çözüm odaklı hizmet anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Şehrin her köşesinde ekiplerimiz bir iz bırakabilmek adına seferber olmuş durumdalar" dedi.

OTOPARK, YEŞİL ALAN, SPOR ALANLARI...

Mahallelerin otopark, yeşil alan ve spor alanları gibi ihtiyaçları olduğunu hatırlatan Taban, "Burada bunun tamamını görebileceğimiz bir kompleks yapı göreceğiz. Yaklaşık 11 bin dönüm alanda hem otopark hem çocuk oyun alanı hem spor fitness alanı, içerisinde futbol ve basketbol sahasının olacağı bir saha olacak. Yine kum havuzumuz, sert zemin yürüyüş alanlarımız olacak. Vatandaşımız burada sporunu da yapabilir, aracını da park edebilir, beraberinde çocuklarımız oyun oynayabilir, yetişkinler bu alanı dolu dolu kullanabilir. Yeşili de önemsiyoruz, içerisinde ve etrafında da yeşili koruyarak bu alanı mahallemize kazandırmak istiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu.

Başkan Taban, Haziran ayına kadar projeyi tamamlayıp faaliyete geçirmek istediklerini de vurgulayarak; "Yapılan hizmetin mahallemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bunun gibi çalışmaları ihtiyaç olan bölgelerde hızlı şekilde hayata geçirmek önceliğimiz olacak" şeklinde konuştu.

Okul müdürü hakkında taciz şikayetinde bulunan kız ateşe verildi! Okul müdürü hakkında taciz şikayetinde bulunan kız ateşe verildi!

Yıldırım, İmamoğlu'nu tebrik etti Yıldırım, İmamoğlu'nu tebrik etti

Sokak ortasında komşu kavgası! Bu hale getirdi Sokak ortasında komşu kavgası! Bu hale getirdi

3 araç birbirine girdi! Beton mikseri ağaçlara çarparak durabildi 3 araç birbirine girdi! Beton mikseri ağaçlara çarparak durabildi

Eski İTO Başkanı Atalay Şahinoğlu'na veda Eski İTO Başkanı Atalay Şahinoğlu'na veda

Cinnet getirdi, dehşet saçtı! 3 ölü Cinnet getirdi, dehşet saçtı! 3 ölü

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Kılavuz görevi devraldı Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Kılavuz görevi devraldı

Anayasa Mahkemesinden ''spin ve drift'' kararı! Bursa ve Trabzon'da... Anayasa Mahkemesinden "spin ve drift" kararı! Bursa ve Trabzon'da...

 DEAŞ Terör Örgütü militanı Bursa'da yakalandı DEAŞ Terör Örgütü militanı Bursa'da yakalandı

Bursa Uludağ'da bahar karı Bursa Uludağ'da bahar karı

Bakanlık ''Birlik Operasyonu'' görüntülerini paylaştı Bakanlık "Birlik Operasyonu" görüntülerini paylaştı

Bursa polisi uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmadı Bursa polisi uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmadı

Bugün Berat Kandili! Bugün Berat Kandili!

Bursaspor- Kasımpaşa maçını kim alır? (SÖZ BURSALILARDA) Bursaspor- Kasımpaşa maçını kim alır? (SÖZ BURSALILARDA)

Bursa'da anne olmak için beyin pilinin yerini ameliyatla değiştirdi Bursa'da anne olmak için beyin pilinin yerini ameliyatla değiştirdi

Bursa'daki balık tezgahları güneşi bekliyor (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahları güneşi bekliyor (ÖZEL HABER)

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'la büyük Bursa buluşması Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'la büyük Bursa buluşması